PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1454}

Siódma pieczęć

Det sjunde inseglet
7,8 53 361
ocen
7,8 10 1 53361
8,7 35
ocen krytyków
Siódma pieczęć
powrót do forum filmu Siódma pieczęć

Rewelacja

ocenił(a) film na 9

Stare kino a ogląda się bardzo aktualnie.
Może dlatego,że temat jest aktualny tylko czasy inne, ale na pewno człowiek zawsze będzie się
zastanawiać nad istnienia Boga.
Świetna muzyka, rewelacyjne kreacje no i ten nastrój, który wciąga i ani przez chwile nie pozwala
znudzić się oglądając ten film.

Fireghost

No nie wiem... Dla mnie nie było to za specjalnie ciekawe.

ocenił(a) film na 8
mdarnowski

Gdyby nie mój nauczyciel od polskiego, pewnie bym go na oczy nie widziała. Naprawdę świetny film. Dobrze, ze poświecił lekcje na taki klasyk. :)

mikusia_161

Fajny nauczyciel, który chociaż próbuje kogoś lekcją zaciekawić. Siódma pieczęć na polskim - godne podziwu. Jednak nie rozumiem tak naprawdę, dlaczego twoje słowa zostały skierowane do mnie, bo w ogóle nie odnosisz się do tego, co napisałem. A jeśli chcesz się dowiedzieć dlaczego film mi się średnio podobał, to już piszę: odrealniona historia, nieśmieszny, miejscami żałosny humor, który szczerze mówiąc do koncepcji w ogóle nie pasuje, drętwi aktorzy, zupełnie behawioralne podejście do problemu, bezbarwne postaci, śmierć wyglądająca jak klaun, wręcz pretensjonalny wyraz.

ocenił(a) film na 8
mdarnowski

Te słowa napisałam tak ogólnie, no przez przypadek odpisałam na twój komentarz. A na polskim oglądaliśmy ten film,przez to iż braliśmy temat danse macabre i ogólnie o śmierci w średniowieczu. A po filmie lepiej to wszystko pozostaje w pamięci :)

mikusia_161

Ano wlaśnie, szkoda ze za moich czasów (mówie jak babcia ;)) nie było takich rzeczy w szkole :). Bo teraz dopiero miałam okazję zobaczyć Pieczęć. Tam jest średniowiecze nie tylko w samej treści, ale i w estetyce. Np podział na sztukę wysoką i na karnawał, reprezentowanych po kolei przez szlachtę i "plebs"... a jednoczesnie taka gra ze sredniowiecznym mysleniem, bo przecież ostatecznie zamiast religijnego rozumienia memento mori jest wersja egzystencjalistyczna, a też znowu kpiarz giermek jest większym filozofem niż rycerz :). Szkoda tylko, ze mimo oporów musiałam posiłkować sie piraceniem, bo telewizja zamiast takich filmów woli Magdę Gessler pokazywać :/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones