PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=601}

Siódmy pokój

La settima stanza
6,8 694
oceny
6,8 10 1 694
Siódmy pokój
powrót do forum filmu Siódmy pokój

Film - OBRAZ

ocenił(a) film na 8

Istnieją filmy, które oglądać należy inaczej, niż zwykłą fabułę - doszukując się walorów w wiernym i dosłownym portrecie
biograficznym i psychologicznym. Myślę, że do takich należy ten właśnie - to bardziej OBRAZ niż FILM. Zrealizowany w
konwencji teatralnej (może niektórych ta teatralność nieco razić), ale właśnie dzięki temu postać Edyty Stein staje się
bardzo wyrazista, zaś główne dylematy moralne stają się mocniej wyekstrahowane z fabuły. I myślę, że był to świadomy
zamysł reżysera. Ponadto wspaniałą rolę odgrywają tu niektóre ujęcia, takie jak bal karnawałowy, rozmowa z Hellerem
przy harfie, czy spotkanie na cmentarzu żydowskim - to wszystko pełni tu rolę jakiejś alegorii, zamkniętego w kadrze
symbolu...

sz_adam

No dobrze, ale gdzie postać profesora Romana Ingardena, z którym profesor Stein korespondowała? Chyba nawet w klasztorze gdzie nadal pracowała naukowo, oboje zajmowali się fenomenologią.

ocenił(a) film na 8
RatnaDevi

No tak, po prawda - tego ważnego wątku chyba tu zabrakło (dawno film oglądałem, ale myślę, że inaczej zwróciłbym na ten motyw uwagę).

sz_adam

A mnie oprócz niesamowitych dialogów wzrok zatrzymywał się na krajobrazach,kapela na balu była niesamowita .
Mam wrażenie że dzisiaj takich filmów się już nie kręci.Czy to kwestia wrażliwości czy specjalnych zabiegów?
Mocna i klarowna filozofia ukazana w filmie może nie przemówi do każdego,ale z pewnością pobudzi do zamyślenia .
Polecam każdemu -to trzeba zobaczyć.
Można roztrząsać różne wątki i postaci ,ale po jednym obejrzeniu zbyt dużo emocji ....

ocenił(a) film na 8
stranka1976

Zostałem zachęcony do ponownego obejrzenia, bo po 5 latach jakoś wywietrzało... :) Dziękuję.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones