PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106029}

Siła strachu

Hide and Seek
7,2 48 985
ocen
7,2 10 1 48985
6,0 6
ocen krytyków
Siła strachu
powrót do forum filmu Siła strachu

i to na oddziale zamkniętym? Przecież to ojciec był chory,ona tylko uczestniczyła w grze stworzonej
przez niego? Czy to było konieczne?

ocenił(a) film na 7
milena70

Sorry, zaznaczyłam spoiler, ale nie ukryłam początkowej wypowiedzi. Pomyliłam się, przepraszam bardzo.

ocenił(a) film na 9
milena70

Tak, to ojciec był chory, ale nie wykluczone, że dziewczynka odziedziczyła po nim chorobę. W alternatywnym zakończeniu widzimy jak rysuje ona siebie z dwiema głowami, co może sugerować pojawiające się rozdwojenie jaźni również u niej.

karolina922

Tak właśnie to zrozumiałem. Po rysunku na końcu można wywnioskować że odziedziczyła chorobę po ojcu.

ocenił(a) film na 9
milena70

Druga opcja: po tak traumatycznych przeżyciach jakich ona doświadczyła, umieścili ją w szpitalu psychiatrycznym na jakiś czas

ocenił(a) film na 7
karolina922

Dzięki. Też tak to sobie tłumaczyłam, tylko zastanowiło mnie to, że musiała być w zamkniętym od zewnątrz pokoju, izolatce.Przecież nie była niebezpieczna. O tym drugim zakończeniu czytałam w innym poście, tez ciekawe... być może choroba była rzeczywiście dziedziczna.

ocenił(a) film na 9
milena70

Stoker jest do tego podobny.

SPOILER!
SPOILER!
SPOILER!



Tam choroba psychiczna była dziedziczna.

ocenił(a) film na 7
Mutupl

Dzięki, obejrzałam Stokera wczoraj i bardzo mi się podobał, lubię film w tym klimacie.

milena70

Jakim szpitalu???? Przeciez ona w domu tej psychiatry była, a nie w szpitalu!!1

ocenił(a) film na 7
ekapuscinska

@up Jeszcze po napisach pojawia się kolejna scena.

użytkownik usunięty
milena70

Nie tylko ojciec był chory. Przecież cała fabuła pokazuje, że oboje byli uwikłani w tę samą grę. Ona przez większą część filmu wierzyła w istnienie Charliego.

tez takie odnioslam wrazenie

milena70

tak dla uściślenia...

rozdwojenie jaźni / osobowość mnoga NIE JEST CHOROBĄ DZIEDZICZNĄ wiec nie da sie jej "odziedziczyc" :). Powstaje na skutek doświadczenia (zazwyczaj w dziecinstwie) powaznej traumy. Z fabuły filmu wywnioskowac mozna ze ojciec mial ciezkie dziecinstwo (mowi swojej kumpeli, ze zawsze chcial zeby jego corka miala lepiej). U malej mozna przypuszczac, ze tez jest chora, jednak z powodu traumy jaka przezyla, a nie dlatego, ze cokolwiek "odziedziczyła".

ocenił(a) film na 8
clockworkorange_27

To się zgadza, to nie tak, że Emily odziedziczyła chorobę, ale przez przeżycia i pogłębiającą się paranoję zwariowała jak ojciec. Tymbardziej, że obserwowała zachowanie ojca o podświadomie wybrała taki sam sposób choroby.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones