PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106029}

Siła strachu

Hide and Seek
7,2 48 985
ocen
7,2 10 1 48985
6,0 6
ocen krytyków
Siła strachu
powrót do forum filmu Siła strachu

Nielogiczny, jak psycholog po tragedii zmusza dziecko do przeprowadzki na odludzie, zamiast pomóc mu zapomnieć o tym wydarzeniu poprzez przebywanie wśród rówieśników- ludzi. Widać ze jest jesień czyli czas szkoły wiec co ona sama robi w tym domu. Czy ktoś zwrócił uwagę na gabaryty tego domostwa?/ potężny dom, nadający się do zamieszkania przez liczą rodzinę a nie 2 osób. Duży pusty dom tym bardziej nie pomaga w leczeniu. Stany depresyjne i urazy nie leczy się w taki sposób a wręcz odwrotny, izolacja nie pomaga w tym. I te dziwne zachowanie sąsiadów, reżyser chciał nabrać widzów ze to niby oni... ale kiepsko mu to wyszło.
Na plus muzyka i montaż, gra aktorów wcale mnie nie przekonała po R. De Niro spodziewałam się więcej, na plus rola Famke Janssen.

ocenił(a) film na 9
Leagirl

Nie zmusił dziecka do przeprowadzki. Gdzie masz scenę jak na siłę ją namawia? Gdyby zostali w tym domu, wszystko by im (jej) przypominało o mamie/żonie.
Co do jesieni to masz racje, chyba ze ona po prostu jeszcze nie chodzi do szkoły. Niektóre dzieci np. nie chodzą do przedszkola, a może ona była w wieku przedszkolnym.
Dom faktycznie był duży, ale ojciec był bogaty, wiec jeśli było go na to stać, to może taki akurat mu sie slodobal. Znam wiele osób, które mieszkają w ,,za dużych" domach co do liczby mieszkańców.
Izolacja? Kto mówił o izolacji? Ojciec starał sie zapewnić córce towarzystwo, ale ze ona tego nie chciała to wyszło jak wyszło.
<S
P
O
I
L
E
R
trochę>
Sąsiedzi stracili swoje dziecko wiec ich zachowanie jes wytlumaczalne. Ludzie po stracie dziecka są zdesperowani i w ogóle.
Gry aktorskiej nie będę oceniać bo sie nie znam po prostu.
Dziwne zachowania

Orphanka

Oczywiście w filmie nie ukazana żadna scena gdzie ojciec zmusza ją do przeprowadzki ale czy małe dzieci mają w ogóle jakieś zdanie w kwestii przeprowadzek?? Zmiana miejsca była wskazana ale wystarczyło zmienić dzielnice itp. a nie od razu do lasu na odludzie w wielkim domu. ( nie mam nic do wielkich domów) sprawa tyczy się sytuacji w jakiej dziecko się znalazło. ("Zaburzenia nerwicowe, zaburzenia osobowości i zachowania dorosłych" J. Aleksandrowicz - czytałam tą książkę i może dlatego nie mogę zrozumieć postępowania tego psychologa. Wystarczy odwołać się do "Lśnienia" gdzie Jack zostaję "uwięziony" sam w wielkim hotelu w górach na odludziu. Sytuacja w jakiej się znalazł z rodziną - sami odcięci na okres zimy.

ocenił(a) film na 9
Leagirl

Zmiana dzielnicy może byłaby dobrym rozwiązaniem, ale może wtedy i tak napotykali na miejsca, w których spędzali czas z mamą/żoną. Moim zdaniem taka przeprowadzka była dobrym pomysłem. Nie wiem czy potrzebny jej był głos w jakiejkolwiek kwestii, bo przez jakąś 1/3 filmu było jej wyraźnie wszystko jedno.

Orphanka

Kwestia szkoły, końcowa scena ukazuje sytuacje w której ta doktorka woła ją bo się spóźni do szkoły, (W mieście chodzi sie do szkoły a na wsi nie - z tego wynika) a odstęp czasu od przeprowadzki na wieś i powrót do miasta wydaje mi się ze nie więcej jak miesiąc.... także dziwne. Kolejny dla mnie rażący błąd, dlaczego ta lekarka nic zrobiła tzn jak doświadczony psycholog, uczeń głównego bohatera nie dostrzegł choroby ( schizofrenia i podwójna osobowosc) nie należy do ukrytych chorób a na pewno nie dla lekarza.

ocenił(a) film na 7
Leagirl

PAMIĘTAJ że to jest tylko film jak bym miał czepiać się takich szczegółów jak ty to każdy film mógł bym skrytykować ;)

TO TYLKO FILM !!!

killerek132

jasne, zawsze tak podchodzę do oglądania, dlatego mogli dopisać thriller [science fiction] :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones