PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=165853}
7,8 5 881
ocen
7,8 10 1 5881
Sie macie ludzie
powrót do forum filmu Sie macie ludzie

Szkoda Ryśka

ocenił(a) film na 8

Dżem znam jedynie z kilku piosenek, dlatego obejrzałem ten dokument w TV, żeby dowiedzieć się czegoś więcej. Cieszę się, że mogłem poznać dramatyczną, lecz zarazem piękną historię lidera jednego z najpopularniejszych polskich zespołów. Polecam ten film każdemu - "Ku przestrodze":-).

Jaunty

Zgadzam się. Wzruszył mnie ten film, a jednocześnie dał do myślenia. Ten film jest dobry, bo pokazuje różne aspekty życia Riedla, różne strony życia w tamtych czasach. Zastanawiająca jest postawa zespołu Dżem. Dlaczego nie wzięli udziału w nagraniu tego filmu? Istotna jest też chyba kwestia dzieciństwa Ryśka i odpowiedź na pytanie dlaczego brał.
Podziwiam jego rodzinę - musieli go bardzo kochać.

ocenił(a) film na 10
Migootka

Odpowiadam na pytanie...
Muzycy z Dżemu nie wzieli udziału w tym filmie z kilku powodów. Być może wyżuty sumienia, być może nie chcieli rozdrapywać starych ran... ale wiem jedno napewno, że każdy z nich przeżył śmierć Ryśka owiele bardzij niż nie jeden zagożały fan Dżemu.
A dlaczego brał? A dlaczego dzieciaki w naszych czasach palą maryche... Takie czasy... niestety.

Mr_Drago

"A dlaczego 'dzieciaki' w naszych czasach palą maryche...

"dzieciaki" to jaki u ciebie wiek?

Konrad_2

"dzieciak" to nie wiek ale cechy charakteru....

ocenił(a) film na 8
Mr_Drago

może i przeżyli, ale swój wkład w jego śmierć mają, Nie powinno się nikogo wykorzystywać, nie wyciagnąć
pomocnej dłoni. Trafił na złych ludzi na swojej drodze.

ocenił(a) film na 8
Migootka

No tak... Cóż powiedzieć, szkoda Rysia, na szczęście dzięki niektórym utworom pozostanie nieśmiertelny

Jaunty

Bardziej szkoda dzieci w hospicjum które meczą się h.j wie po co chociaż tego nie chcą a nie dorosłego człowieka który posiada wolną wolę a mimo to zabija siebie dobrowolnie.

mateuszziomal

masz dużo racji ale inaczej się na to patrzy jak ktoś bliski jest w szponach nałogu. jednak też nie potrafię zrozumieć jak można z własnej woli sięgnąć po narkotyki - jest to dla mnie nie do pojęcia. Ale w mojej rodzinie był przypadek uzaleznienia - co prawda od alkoholu ale niestety również nie było happy endu. Też myślałam wiele razy, "po co ja się przejmuje, przecież wie co robi" ale widziałam nie raz jak ta osoba płakała po kryjomu, rozmawiałam z tą osobą, mówił, że wie że dla niego nie ma już ratunku bo on nie ma siły z tym walczyć. Żal jest patrzeć jak widzisz że ktoś zrozumiał swój błąd a nie może sobie pomóc. jednak w zestawieniu chore dziecko a narkoman to bez dwóch zdań bardziej żal mi dziecka.

iwona1510005

Ciekawi mnie pytanie- Czy alkoholikowi jest lepiej jak się napije czy tez cierpi z tego powodu

mateuszziomal

myślę, że w początkowym stadium nałogu to pierwsze a w późniejszym to drugie

ocenił(a) film na 8
Jaunty

Dokładnie. Stworzył kilka naprawdę kultowych utworów, dzięki nim pozostanie nieśmiertelny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones