PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=702}

Siedem

Se7en
8,3 614 865
ocen
8,3 10 1 614865
8,6 51
ocen krytyków
Siedem
powrót do forum filmu Siedem

Po komentarzach na filmwebie spodziewałam się bardzo dobrego kryminału.Film dobrze zrobiony bardzo podobał mi się klimat ale jednak jakoś nie zapadł mi w pamięć.Większość fabuły była dość przewidywalna a zwłaszcza zakończenie.Gra aktorska jakoś mnie nie zachwyciła( no może poza Kevinem Spacey on świetnie gra takich psycholi :D).Dlaczego ten film jest uważany za jeden z najlepszych kryminałów?

ocenił(a) film na 7
RetroDiva

CO NIE

ocenił(a) film na 10
RetroDiva

Przewidziałeś scenę na posterunku ? Jeżeli tak to możesz być z siebie dumny (bez złośliwości) ;D

Później rzeczywiście można, przewidzieć ciąg dalszy, ale ta scena była dla mnie zaskakująca ( choć oglądałem ten film, jak byłem mały, ukradkiem przed mamą, więc może nie jestem obiektywny ;D)

"Gra aktorska jakoś mnie nie zachwyciła"

Może dlatego, że same postacie Somerseta i MIllsa, nie były jakieś szczególnie oryginalne, ale jak dla mnie to najlepsze połączenie w historii kina; klasycznego duetu: młody i doświadczony. Pitt, jest pełen wigoru, ale działa bez rozmysłu ; jest trochę jak nastolatek z ADHD. Somerset, jest zmęczony życiem, ale jest mądry i ma ogromne doświadczenie. Obie postacie świetnie się uzupełniają, a aktorzy grają tak jak powinni, choć wiadomo, że postacie psychopatów, dają większe pole do popisu.

"Dlaczego ten film jest uważany za jeden z najlepszych kryminałów ?"

Świetne postacie, inteligenta fabuła, która pokazuje cały brud tego świata i trudności, z jego zwalczeniem( większość Thrillerów jest nastawiona na czystą rozrywkę, ten ma w sobie przesłanie) jak również świetne dialogi.

Wspaniały, mroczny klimat, budowany przez zdjęcia, muzykę i montaż. Reżyseria, która nadaje filmowi odpowiednie tempo i spaja wszystko w spójną całość. Oczywiście, to są wszystko ogólniki, ale chyba nie oczekujesz, że będę analizował film, scena po scenie ;D

Poza tym, film ma dwa wybitne morały:

1.Zgodnie z tym co powiedział Freeman: "świat jest straszny, ale warto o niego walczyć"
2.Nie grzesz, bo przyjdzie po ciebie John Doe ;D

ocenił(a) film na 10
RetroDiva

Film najlepszy w swoim gatunku, klasyk można rzec. A gra aktorska jest na bardzo wysokim poziomie i zapada w pamięć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones