PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=702}

Siedem

Se7en
8,3 614 865
ocen
8,3 10 1 614865
8,6 51
ocen krytyków
Siedem
powrót do forum filmu Siedem

Jak dla mnie rozwiązanie całej akcji jest średnio pasjonujące. To, że Paltrow'owa zostanie zabita było
przynajmniej dla mnie oczywiste od momentu jej pojawienia się na filmie -- to dosyć sztampowe rozwiązanie
w hollywoodzkich scenariuszach -- wproadza się postać żony jednego z policjantów wlaściwie tylko po to aby
ona została porwana (w tym przypadku najczęsściej porwna jest raem z dzieckiem), a jeśli ma być tylko
zabita, to dziecka się w scenariuszu nie umieszcza - szkoda czasu, nie przyda się. Właściwie film zaczyna
mocno pikować w dół od momentu zatrzymania mordercy. On objawia (w pomysłowy sposób), że zbił Pittowi
żonę, on go za to zastrzelił i koniec. Zgodnie z planem, Typowo hollywoodzkie dialogi pomiędzy Pittem i
Spacey'em są też bardzo drętwe, szału nie ma... Generalnie film udany jak na produkt przewidziany dla
masowego odbiorcy, powiedzmy taki hamburger z dodatkowym plasterkiem pomidora, ale dania wykwintnego
to mu brakuje sporo -- oczywiście, wg mnie.

ocenił(a) film na 8
Cpt_Spaulding

Po trochu zgadzam się z przedmówcą, zacznę od tego że film był wg. mnie bardzo dobry, posiada wszystko czego ten gatunek wymaga, dobrą gre aktorską i co najważniejsze jest wciągający.
Jeśli chodzi o motyw żony, to z jednej strony można było się tego domyślić (choć muszę przyznać że sam na to nie wpadłem) ale i tak trzeba przyznać że zakończenie nie było złe, poza tym nie było by łatwo wymyślić jakąś rozsądną alternatywę (o ile wogule by się dało) i uważam że i tak całkiem ładnie żona się wkomponowała w fabułę. Jest jedna rzecz która mnie irytuję, chciałem zobaczyć historie Johna po tym jak Mills uświadamia sobie że pozostawianie go przy życiu będzie najlepszą zemstą, niestety się tego nie doczekałem, a mogło by być naprawdę ciekawe. Co do dialogów bardzo podobały mi się te w aucie, szczerze mówiąc osobiście nie skarżę się pod tym względem.
No i ostatnia sprawa, oglądając ten film nie spodziewałem się wybitnie głębokich przekazów filozoficznych i arcydzieła jeśli chodzi o fabułe, ja przynajmniej oczekiwałem relaksującego thrillera i w pełni spełnił moje oczekiwania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones