PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=702}

Siedem

Se7en
8,3 614 036
ocen
8,3 10 1 614036
8,6 50
ocen krytyków
Siedem
powrót do forum filmu Siedem

Przereklamowany

użytkownik usunięty

Jestem fanem filmów, które budzą wiele emocji tzn. horrorów i thrillerów. Dobierając filmy do oglądania patrzę na oceny i szukam najlepiej ocenianych filmów z gatunku.
Gdy już wybrałem "Siedem" jako film, który obejrzę, usiadłem wygodnie, wyłączyłem światła i odpaliłem film czekając na niezwykle emocjonujący seans.
Niestety rozczarowałem się, bo ten film nie spełnił moich oczekiwań. Owszem wytworzył swój tajemniczy klimat, ale brakowało mi jakiś nieprzewidywanych zwrotów akcji lub innych sytuacji, które dodałyby temu filmowi dynamiczności. Dla mnie to była po prostu mroczna, ponura historia, ale niestety monotonna i jednostajna.
Film mnie rozczarował i nie spełnił moich oczekiwań, a sam klimat to za mało.

ocenił(a) film na 2

Dla mnie ten film też jest przereklamowany. Zwykły thriller, mocno już podstarzały

ocenił(a) film na 7
dubbelvla

Nie zgodzę się, że to zwykły i mocno podstarzały thriller. Uważam, że jest naprawdę dobrze i nowocześnie zrealizowany pod względem technicznym. Spełnia pewne standardy thrillera, które dziś są oczywiste, ale w momencie jego premiery taki nie był. Gdyby powstał dziś, można by go nazwać wtórnym. Ale niemal 20 lat temu, kiedy go kręcono, był nowatorski. I za to należy ten film docenić.

Niemniej jednak zgadzam się z tym, że zachwyt nad tym filmem i tak wysokie miejsce w rankingu to przesada. To, czego mi zabrakło w tym filmie, to zbyt mało suspensu. Policjanci szybko odnajdują zabójcę, potem sam do nich przychodzi... i tyle. Brakowało mi zaskoczenia pt. mordercą jest ten, którego dobrze znamy itp. Samo zakończenie też nie było czymś tak wielkim jak zapewniał nas sam morderca. Było wręcz przewidywalne od momentu przyjazdu kuriera... Generalnie rzecz biorąc - dobry thriller, ale nic poza tym.

ocenił(a) film na 10
domino

Są oczywiste, bo to jest jeden z filmów, które te standardy ustaliły ;)

A takie "zaskoczenia" to są oczywiste, oczywistości. Oglądając kryminał spodziewasz, się że sprawcą będzie nie ten kto był podejrzewany od początku, a kto inny, najlepiej ktoś bliski. To jest już nudny schemat.
Tutaj istotą nie jest złapanie sprawcy, a działania sprawcy, jego plan.

ocenił(a) film na 10
dubbelvla

jestes jak bron thora - mlot

ocenił(a) film na 8

Czytajcie to - http://www.film.org.pl/prace/se7en.html

ocenił(a) film na 10

7 ścina z nóg jak cios siekierą

ocenił(a) film na 9

Kochaniutki szanuję Twoją ocenę. Czy 97 przy nicku to Twój wiek ? No to się nie dziwię. Młode pokolenie inaczej spogląda na klasykę.
Ja widziałem ten film w 96 roku w kinie. 19 lat temu. Wtedy masakrował szczególnie zakończeniem. Dzisiaj masz podobnych filmów setki w necie. Ale to Siedem wyznaczył standardy.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
armarange

Dokładnie :-)

ocenił(a) film na 10

To po co oglądasz reklamy?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones