PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9526}
7,6 16 054
oceny
7,6 10 1 16054
7,6 8
ocen krytyków
Siekierezada
powrót do forum filmu Siekierezada

Jeśli ktoś

ocenił(a) film na 5

wierzy w baśnie o istnieniu prostych drwali-poetów, istnieniu prostych drwali-filozofów, istnieniu prostych drwali-miłośników literatury i pięknego języka, a nawet drwali-miłośników mocnych alkoholi, lecz nieczyniących krzywdy bliźnim (!) - to jest to film dla niego.

PS Piękny wywód Ludwika Benoit o najbardziej odpowiedniej wielkości kobiecych ust - z pewnością odnosi się do ust i niczego innego.

użytkownik usunięty
Film_Polski

Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem, ale chyba drwisz z ludzi, którym podobał się ten film. Zapewniam Cię, że owi prości drwale-filozofowie istnieją i mają się całkiem dobrze. Od urodzenia mieszkałem na takiej właśnie zapadłej wsi, chociaż teraz od lat żyję w wielkim mieście. Co prawda, o poetach-drwalach nie słyszałem, ale gdzie w filmie(czy w książce), jest mowa o miejscowych poetach-drwalach? Przecież nawet o głównym bohaterze nie jest powiedziane, że jest poetą. Ot, zwykły człowiek, który szuka pracy, żeby zarobić na tę zimową czapkę dla swojej dziewczyny. Odnośnie miłośników mocnych alkoholi, domyślam się, że sugerujesz się "siekierezadą" Kaziuka, który rozbija stoły w remizie, bo mu żona rogi przyprawia. Ciekaw jestem Twojej reakcji na zdradę żony, jeśli takową posiadasz? Czy aby obyłoby się bez policji i koronera? Łatwo jest osądzać innych, jeśli samemu nie było się na ich miejscu, powinna pomóc wyobraźnia :).
Odnośnie wywodu Wasyluka, to rzeczywiście odnosi się do kobiecych ust i niczego więcej. Jeśli Tobie kojarzy się z czymś więcej, to może warto odwiedzić lekarza? Przecież Wasyluk wyraźnie mówi: "...moja ma wąskie usta,"... "to najgorsze zgagi..."( oczywiście nie w tej kolejności, ale sens jest taki sam, cytuję z pamięci). Takie właśnie lub podobne rozmowy słyszałem będąc dzieckiem, od starych drwali, cieśli, ślusarzy czy dekarzy. A Ludwik Benoit zagrał to perfekcyjnie.
Nie wiem, czy chciałeś ośmieszyć swoim wpisem ludzi ze wsi, czy po prostu gardzisz ludźmi, którym podobała się Siekierezada. W każdym razie, wieśniacy są, ale najczęściej w nas samych. :)

ocenił(a) film na 5

1 "chyba drwisz z ludzi"
Zaraz tam "drwię"... A może tylko delikatnie ironizuję?

2 "prości drwale-filozofowie istnieją"
Pewnie. I prości górnicy-filozofowie, i TIR-owcy-filozofowie, i nocni dozorcy-filozofowie...

3 "Ciekaw jestem Twojej reakcji na zdradę żony, jeśli takową posiadasz?"
Posiadam. Założenie zdrady na razie czysto teoretyczne - nie przewiduję jej. Ale nawet gdyby zdarzyło się coś nieprzewidzianego, to nawet wtedy - bez rozbijania stołów raczej się obejdzie... Czyżbyś chciał stwierdzić, że tacy niespotykanie spokojni ludzie nie istnieją?

4 "Jeśli Tobie kojarzy się [...] może warto odwiedzić lekarza?"
Widzę, że stara szkoła medycyny radzieckiej jeszcze nie całkiem umarła. Każdego, kto ma niewłaściwe skojarzenia - od razu do psychiatryka?

5 "Wasyluk wyraźnie mówi"
A Ezop wyraźnie pisze. O zwierzętach! Zatem na pewno chodzi mu wyłącznie o zwierzęta, nigdy o ludzi, prawda?

6 "chciałeś ośmieszyć swoim wpisem ludzi ze wsi"
W dobie telewizji, filmów na płytkach, Internetu, czy samochodu w każdej zagrodzie - miałbym sytuować wieśniactwo li-tylko w odległych wiochach a nie dostrzegać go pomiędzy blokami wielkich miast czy nawet w bogatych osiedlach willowych???

użytkownik usunięty
Film_Polski

Kurde, nie lubię odpowiadać w punktach. :/ Czuję się jak na jakimś teście. :D
Zniosę wszystko, tylko proszę, nie kojarz mnie z komuną dobrze? To było poniżej pasa, tym bardziej, że czerwonych nie cierpię jak zarazy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones