PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=245424}

Sierociniec

El Orfanato
6,9 150 921
ocen
6,9 10 1 150921
6,5 17
ocen krytyków
Sierociniec
powrót do forum filmu Sierociniec

Dzisiaj, pięć dni przed szóstą rocznicą polskiej premiery filmu udało mi się, przy okazji długiego weekendu obejrzeć Sierociniec.

Jeżeli chodzi o ogólne odczucia to film jest ok., warty uwagi i ciekawy i kropka.

Zachęcony wszelakimi opiniami w stylu: jaki to wspaniały horror, jaki straszny, jaki trzymający w napięciu, świetna hiszpańska produkcja, a na dodatek niecałe pół roku później pojawia się REC – kolejna hiszpańska perełka kina grozy. Wszystko się zgadza ale jest jedno ale niestety wysnułem, jedną konkluzję, to nie jest horror i w tym miejscu dla mnie jest druga kropka.

Spieszę z wyjaśnieniem: Czy film ma klimat? Tak. Czy trzyma w napięciu? Niewątpliwie. Czy jest ciekawy i tajemniczy? Nie da się ukryć. Zjawiska paranormalne? Owszem. Czy jest straszny? No może z dwa momenty.

I tutaj dochodzimy do sedna. Film, który odpowiada na powyższe pytania, z tym poziomem „wystraszenia widza” dla mnie jest bardzo dobrym thrillerem z domieszką jakiegoś fantasy, ale na pewno nie horrorem.

Teraz z czystym sumieniem mogę przejść do dalszej analizy filmu, a dokładnie do oceny. Film miałby przynajmniej o jedno oczko wyżej gdyby nie zmyłka z horrorem jakiego się spodziewałem, no ale zostawmy ten temat :)

Film w całej swej konstrukcji bardzo udany. Nie jest przeciągnięty w czasie, nie ma nudnych momentów, trzyma w napięciu. Końcówka zaskakująca ale film w całej swej okazałości pozwala widzowi co nieco podejrzewać (chodzi mi o piwnicę), natomiast końcówka że tak powiem finalna, troszkę zbyt baśniowa aczkolwiek satysfakcjonująca i taka happyendowa :)

Pozdrawiam


ocenił(a) film na 7
ons1417

Zgadzam się z twoją opinią.
Ja natomiast daję 7, ponieważ 3 gwiazdki odpadają za:
- "Horror"
- Zakończenie
- Początek ostro przynudzał
Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones