PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=245424}

Sierociniec

El Orfanato
6,9 150 898
ocen
6,9 10 1 150898
6,5 17
ocen krytyków
Sierociniec
powrót do forum filmu Sierociniec

Fajny, choć nie jest to horror. Raczej film psychologiczny, ze szczyptą dreszczyku. :)

Jedyny podobny film, który mi się kojarzy to "Labirynt Fauna". Może znacie jakieś inne filmy w tym stylu?

Pozdrawiam :).

Lady_of_the_Rings

Mi "Sierociniec" bardzo kojarzył się z filmem "Inni", tym z Nicole Kidman.

ocenił(a) film na 6
piyoko

Zaczęłam oglądać innych, ale w sumie nie pamiętam, czy skończyłam...więc na pewno zobaczę :)!

ocenił(a) film na 10
Lady_of_the_Rings

Mi też kojarzą się tylko 'Inni', a chętnie obejrzałabym coś jeszcze w tym klimacie :)

ocenił(a) film na 4
Sol89

Film inni chociaż jakoś mnie ciekawił a ten sierociniec na tym filmie sie zawiodłam :(

ocenił(a) film na 7
Lady_of_the_Rings

właściwie można zaliczyć Silent Hill, również o matce, dziecku, historia podobna. Jedynie jest troszeczkę straszniejszy i bardziej "industrialny".

ocenił(a) film na 10
Lady_of_the_Rings

"the dark" jest jeszcze w podobnym klimacie, tylko straszniejsze ;)

Lady_of_the_Rings

"szepty w mroku" z 2004 - moim zdaniem pierwowzór sierocińca, po obejrzeniu okazuję się że Sierociniec nie jest ani oryginalny ani rewelacyjny... po prostu dobry

ocenił(a) film na 10
cartoon

też to wczoraj oglądałam, rzeczywiście fabuła bardzo podobna, ale moim zdaniem wartości "Sierocińca" to wcale nie umniejsza ;)

cartoon

Mają podobny klimat , no i miejsce-sierociniec , ale poza tym -fabuła i poziom aktorstwa w"Sierocińcu" jest na dużo wyższym poziomie

cartoon

'Saint Ange' trochę bardziej mi się podobał, chociaż na początku myślałam, że Sierociniec' był pierwszy z nich, a "Szepty...' trochę z niego zrzynają. A to odwrotnie :P
'Szepty..' są trochę subtelniejsze wg. mnie.

Ameriel

Podobały mi się oba. Momentami były bardzo podobne do siebie, ale miały inny klimat. Ucieszyłam się, że znalazłam coś w klimacie "Sierocińca" właśnie... :)

Ostatnie ujęcie - odlot :)

ocenił(a) film na 8
Lady_of_the_Rings

Trochę słabszy, ale też w klimacie jest film "Ocaleni"

Lady_of_the_Rings

Dziwne, że nikt nie wspomniał tutaj o "Kręgosłupie diabła" jako o podobnym filmie, w takim razie ja to robię :). "Szepty..." zaczęłam oglądać, ale sen wygrał, warto zacząć jeszcze raz i tym razem skończyć?

TheNaturat_2

Dark Water - wersja japonska

Lady_of_the_Rings

Podobny "Delikatna"2005

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones