PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=600590}

Sierpień w hrabstwie Osage

August: Osage County
7,3 100 383
oceny
7,3 10 1 100383
6,6 25
ocen krytyków
Sierpień w hrabstwie Osage
powrót do forum filmu Sierpień w hrabstwie Osage

Rodzina Adamsów

ocenił(a) film na 7

Film od pierwszych minut pokazuje oblicze rodziny,która została wypaczona przez swoich zmarłych
przodków jakby przechodziło to z pokolenia na pokolenie,ciężkie dzieciństwo,trudne warunki rozwoju
oraz ,,fatum,, które ciąży na tej kłamliwej,niewyrachowanej rodzinie.Można by pomyśleć,że nie jest to
wina poszczególnych bohaterów a jednak niespełna 15 letnia Jean potrafi już pokazać,że dosłownie
każdy w tej rodzinie jest spaczony przez swoich rodziców.Z drugiej strony film pokazuje jak ważna w
życiu jest miłość bądź dążenie do niej,paradoksem tu jest związek Ivy z ,,małym,,Charlesem,którzy
pomimo miłości do siebie natrafiają na wielką przeszkode w postaci spokrewnienia jak sie okazuje
pod koniec filmu co jest następstwem poku*wienia tej rodziny.Jednym słowem przeje*ane.

miszko6

Tytuł nie trafiony, bo rodzinka Adamsów była bardzo kochająca. Każdy o drugiego się troszczył! Wiedzieli co to wartości rodzinne i je pielęgnowali. Więc kompletnie nie wiem dlaczego taki nagłówek... Chyba nie rozumiesz o czym jest "Rodzina Adamsów".

ocenił(a) film na 7
elizabeth_wp

Otóż tym tytułem nie nawiązywałem do filmu ;) Jest takie powiedzenie np.istna rodzina adamsow i wiele ludzi go używa a nawiązuje do tego,że pod pewnym względem ta otóż rodzina jest spaczona,nienormalna lub kto wie co jeszcze.Pozdro

miszko6

No właśnie nie jest patologiczna (rodzina Adamsów), to całe otoczenie jest wypaczone!!! A właśnie tylko oni są prawdziwą rodziną, która się o siebie troszczy!
Ale to nie temat "Rodziny Adamsów", tylko "Sierpień w hrabstwie Osage" dlatego porównam tak, że "Sierpień w hrabstwie Osage" obrazuje całą resztę z "Rodziny Adamsów"..
"Sierpień w hrabstwie Osage" obrazuje patologię która jest w rodzinach, do czego prowadzi zanik, brak pielęgnowania wartości rodzinnych...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones