PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=139742}
6,6 166 118
ocen
6,6 10 1 166118
4,8 13
ocen krytyków
Silent Hill
powrót do forum filmu Silent Hill

To pytanie jest skierowane do fanów gier.

Czy polecacie grę Silent Hill HD Colletion? Nigdy nie grałem w jaką kolwiek część SH, ale ze względu
na kultowość tej serii (zwłaszcza drugiej części) i moje zamiłowanie do horrorów chciałbym
zapoznać się z tą serią. Czytałem dużo krytycznych ocen odnośnie tego wydania. Chciałbym kupić
grę na Xboxa 360, ale nie wiem czy lepiej kolekejcę HD, czy wersję z pierwszego Xboxa? Czytałem o
pewnych trudnościach związanymi z kompatybilnością (kłopoty z teksturami, muzyką i efektami). Co
lepiej wybrać na Xboxa 360? Silent Hill HD Collection (mimo kontrowersyjnych zmian), czy Silent Hill
z poprzedniej konsoli (mimo różnych usterek)?

ocenił(a) film na 4
szmyrgiel

Lepiej starą wersję, Można też kupić wersję na PS2 i grać na emulatorze na kompie - jeśli uciągnie (lub dorwać wersje na PC po prostu - choć po tej porażce HD Collection ceny poszły w górę). W każdym razie, choć co prawda wersja HD Collection na Xbox 360 nie ma tyle spierniczonych rzeczy (nie ma zwiech i spadków klatek zdaje się), co ta na PS3, która jest po prostu niegrywalna (wiem - mam). Generalnie nie warto się pchać w HD Collection. Silent Hill 3 ma tylko nowe (tragiczne) głosy, dodatkowo w obu grach pomieszali dźwięki, muzykę. Mgła jest totalnie spieprzona w obu grach, nowe tekstury bywają zbyt czyste, w 3 dodatkowo brakuje efektu głębi ostrości i w ogóle efektów rozmyć które pojawiają się w scenkach. Itd. To nie są tylko kontrowersyjne zmiany - to po prostu całkowicie (Sh3) lub częściowo (Sh2) niegrywalne gnioty.

SadoMisio

Ok. A czy mógłbyś mi opisać, jak funkcjonuje oryginalna wersja Silent Hill (2, ale także 3 i 4) na Xbox 360? Czy działa w miarę płynnie, działają savy, czy są cutscenski, ścieżka dźwiękowa ,efekty itd? Szukałem w internecie i znalazłem informacje tylko na zagranicznych portalach, ale mam trudności ze zrozumieniem (mój angielski jest całkiem dobry, mam jednak trudności z tłumaczeniem kwestii technicznych gier).

ocenił(a) film na 4
szmyrgiel

Nie mam niestety wersji na pierwszego Xbox-a, od zawsze miałem części 2 i 3 na PC. Ale z tego co widzę na stronie z kompatybilnością działać powinna 2 ale w wersji amerykańskiej, trójki nie ma w spisie. Tak więc nie spodziewałbym się, że będą działać. Jeśli już musisz to kup Collection, ale spodziewaj się po prostu, że to już nie są te same gry i oryginalnie mają lepszy feeling (że tak to określę).

Najlepszym rozwiązaniem wciąż jeszcze jest grać w wersje PC, Można spokojnie grać w 1080p z antyaliasingiem, na padzie itd: wystarczy poszukać: trochę po google: http://www.play-old-pc-games.com/2014/02/06/silent-hill-directors/ . Można też trochę ekstremalnie, ale po prostu kupić używaną lub nawet nową konsolę ps2 i grać w ten sposób - Jeśli się jest fanem horrorów dzięki temu można mieć dostęp do całej klasyki survival horrorów. Ale zdaję sobie sprawę że nie o to chodzi. ;)

Gdybyś miał raczej ps3 to oddałbym swoją wersję HD Collection bo szczerze mówiąc do dziś nie mogę przeboleć, że wydałem na to jakiekolwiek pieniądze i nie jest mi do niczego potrzebna.

ocenił(a) film na 6
szmyrgiel

Polecam Tobie przede wszystkim zagrać i przejść kultową 1 i 2.
Trzecia część jest trochę gorsza, ale po czasie się okazało,
że i tak lepsza od czwórki i kolejnych części.

szmyrgiel

Nie bierz tego badziewa choćby rozdawali za darmo. Już o samych graficznych i technicznych błędach nie wspominając - jeden z twórców SH2 załamał się jak zobaczył zmiany w części drugiej na HD Collection. Niech to mówi samo za siebie.
Zdecydowanie lepiej załatwić sobie gry z pierwszego Xboxa (części 2 i 4). Przy okazji, nie zrozumiesz SH3, jeśli uprzednio nie zagrasz w część pierwszą (z pierwszego PlayStation) - są fabularnie połączone.

mroczny_pomidor

Waham się z zakupem wersji z pierwszego Xboxa. Poczytałem w internecie o problemach z kompatybilnością:
http://www.the-horror.com/?id=features&s=sh2360
Nie wiem z która wersja gorzej działa. W wersji na pierwszego Xboxa czasem brakuje całych tekstur.
Próbowałem pobrać z internetu. Ściągnąłem bardzo ładnie śmigającą pierwszą część na PC i obecnie w nią gram (świetna gra- mimo mocno zestarzałej grafiki). Szukałem dwójki, znalazłem jedynie plik w formacie archiwum i jest trochę wadliwy- niby da się grać, ale są problemy z ustawieniami graficznymi, z muzyką (albo zacina się, albo wyłącza) i często zamknięcie gry kończy się blokadą, którą można wyłączyć za pomocą hard reset.

szmyrgiel

Z przykrością muszę stwierdzić, że Silent Hille (z wyjątkiem części trzeciej, która na PC wygląda lepiej niż na PS2) nigdy nie miały szczęścia do portów na komputery - SH2 ma kłopoty z grafiką (im nowszy PC tym gorzej), SH4 nie ładuje połowy rzeczy i jest wyprany z koloru (który na konsolach jest przepiękny), a Homecoming to jeden wielki błąd techniczny, który nawet na oryginalnych konsolach nie działa tak jak powinien.

Jeśli zależy Ci na bezproblemowym graniu i czerpaniu z SH to co najlepsze bez żadnych błędów zawsze jest opcja zainwestowania w PlayStation 2, która dzisiaj jest tania jak barszczyk, ale jeśli w grę wchodzi tylko X360 - HD Collection odradzam, o oryginałach z Xboxa pierw bym dużo poczytał. PC tylko w ostateczności.

Pamiętam, że grając dawno temu w dwójkę na PC ściągałem skądś patch, który naprawił mi błędy z grafiką i muzyką. Ale to było chyba jeszcze za Win XP.

ocenił(a) film na 4
mroczny_pomidor

Nie przesadzajmy, sam uruchamiałem dwójeczkę jeszcze w zeszłym roku już na win 8 i działała bez zarzutu. Zresztą zawsze działała od początku jak ją mam ;). Fakt, że mam drugi monitor (taki zawód) jeszcze z proporcjami 4:3 więc nie bawię się w fixy na full HD. Jedyne z czym tak naprawdę jest problem na 2 to fakt, że trzeba ręcznie wyłączyć rdzenie bo gra ma kłopot z wielordzeniowością.

Jeśli o mnie idzie i ktoś jest fanem, to na dziś najlepsze rozwiązanie to kupno używanej ps2 (ze 150 zł) do niej zestaw silent hill-i. (1-4). A jeśli lubi się mroczno-klimatyczne gry to na tą samą ps2 można dorwać bardzo dobre serie: Fatal Frame (lub w europie Project Zero) 1-3, (te osobiście polecam), Serię Siren (Siren, Forbidden Siren) - czyli gry które stworzył oryginalny twórca Silent Hill 1, Clock Tower 3, i jeszcze parę innych. Jakby tak jeszcze dopaść oryginalne gry Kuon (dziwaczny horror dziejący się w dawnej Japonii - twórców Dark Souls) i Rule of Rose - kontrowersyjny horrorek o małych choć niekoniecznie grzecznych dziewczynkach - te dwa niestety jeśli nawet pojawiają się na allegro kosztują więcej niż nówki na najnowszą generację.

Oczywiście, nie namawiam do złego i do wydawania pieniędzy, ale po prostu: najlepszą możliwością w danej chwili jest granie na ps2, lub po lekkim liftingu na PC.

szmyrgiel

Kolego możesz podpowiedzieć gdzie znalazłeś ta pierwsza część na PC?

romano87

Prawdę mówiąc nie pamiętam, być może na Gryzoniu ^ ^

szmyrgiel

Pewnie już dawno jakoś sprawę rozwiązałeś, ale dla przyszłych pokoleń - SH2, najlepsza część, niestety nie odpala się na 360ce w wersji europejskiej. Trzeba by niestety mieć konsolę z USA i z tego samego rejonu pochodzącą kopię gry.

Polecam raczej zakup PS2 - tanie dziś jak barszcz, a oprócz SH2 masa innych fajnych klasyków do ogrania.

Gdyby ktoś chciał wystrzelić z pytaniem typu "kupować konsolę dla jednej gry?" to z góry odpowiadam: w chwili, gdy konsolę wraz z dodatkami typu pady, kable, karty pamięci można kupić taniej od jednej premierowej gry na obecne sprzęty - to tak, jak najbardziej, kupować konsolę dla jednej gry. Zwłaszcza że to nie byle jaka gra tylko Silent Hill 2.

Po którym można zapodać sobie Metal Gear Solid 3 i przeżyć drugą najlepszą fabułę ever ;)

rozkminator

Ja, choć dawno grałem w serie SH na PC, to i tak kupiłem w tym roku PS2 i PS3 i wszystkie gry z serii. Właściwie te 2 konsole (używane w b.dobrym stanie) zakupiłem tylko dla kilku gier. Wiele kasy nie wydałem, a samą część 2 Silent Hill zamawiałem z Anglii w edycji specjalnej z bonusową płytą. Była najtańsza, a w Polsce niedostępna lub za bardzo zniszczona. Najtrudniej było mi dostać Shattered Memories na PS2. Gra bardzo rzadka i bardzo droga. Na szczęście przy zakupie PS2 w ostatniej chwili, dostałem wiadomość, że jest możliwość zakupu. Do tego karte pamięci 128 mb zamówiłem z Chin z 10 zł z przesyłką! W Polsce karty 8 mb chodzą po 20 zł. Ludzie... Ale i tak jedną dostałem gratis przy zakupie konsoli.



benburney

A tak, Shattered Memories ponoć strasznie drogie dzisiaj.

Heh, Chiny rządzą. Ja właśnie czekam na swoją 1 MB kartę do PSX za całe 1,28 $. Ciekawe jeszcze czy będzie chodzić normalnie, czy tak jak te do PS2, bo osobiście mam taką chińską kartę 64mb i nie wszystkie gry chcą ją wykrywać a w innych ładowanie trwa 10x dłużej niż normalnie :/ Tak więc obu nam życzę powodzenia z chińszczyzną :D

rozkminator

Mi chińska karta do PS2 chodzi bez zarzutu - jak na razie. Co do PSX też myślę nad odpaleniem kilku gier jak np. MGS, powrót do SH 1 albo też Dino Crisis. Swoja kartę do PSX gdzieś miałem, też 1 MB :D haha ach te rozmiary! Oo, jest! Memory Cart 1 MB SHARK. Ciekawe czy w ogóle działa.

Można wiedzieć w co grasz na PSX? :D

benburney

A pewnie :D Akurat trafiasz z pytaniem, bo PSX dojechał do mnie dosłownie w tym miesiącu więc od kilkunastu dni żongluję sobie kilkoma płytkami (wcześniej przez lata grałem po prostu na PS2 lub PSP). Przechodzę powoli po raz pierwszy kilka gier które mnie w latach 90tych ominęły bo nie miałem Plejaka albo wystarczająco mocnego kompa i jakieś dziwnostki których dotąd nie wypróbowywałem.

Najczęściej kręci się Tomb Raider 2 (jedynkę mozolnie ciułam na Saturnie ;p) i V-Rally 2. Próbuję mocno w Drivera 1 i 2 ale mocno słabo mi idzie :P Nightmare Creatures - to akurat przypominka, bo skończyłem te 20 lat temu na kompie i teraz dziwię się jak mi się to udało :) Dino Crisis 2 bym chciał przejść, bo udało mi się ostatnio skończyć Resident Evil i mam chęć na podobną grę tylko bez takiej ilości główkowania. Alien Trilogy i Medal of Honor Underground jeszcze sobie przechodzę tak powoli, jeden-dwa levele co kilka dni.

rozkminator

Ja jeszcze myślę nad kupnem Resident Evil: Code Veronica na PS2 oraz Van Helsinga, którego właśnie teraz wypatrzyłem. Van Helsing wydaje się przyjemną grą w klimatach które lubię.
Pamiętam jak grałem w pierwszego Medala na PSX Ta gra wydawała mi się taka mroczna, że do dzisiaj zapadło mi to w pamięć. Pamiętam też ten fajny dźwięk gdy strzeliło się wrogowi z hełm. W Undergrounda nie miałem okazji zagrać.
Alien Trilogy też chcę przejść bo nigdy nie grałem. Jednak najbardziej nie mogę doczekać się Dino Crisis w wieczornym zaciszu. Nigdy nie grałem w tą grę, a że uwielbiam Residenta (szczególnie część 3 Nemesis) to ten klimat jest w sam raz dla mnie

Tak w ogóle, ostatnio przeszedłem na PS2 Mortal Kombat: Shaolin Monks - świetna gra!

Fajnie, że przypadkiem znalazłem tego van Helsinga :) Mam nadzieję, że się nie rozczaruje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones