PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=712595}

Sinister II

Sinister 2
5,8 45 740
ocen
5,8 10 1 45740
4,7 3
oceny krytyków
Sinister II
powrót do forum filmu Sinister II

Fenomen filmu, tego jak i poprzedniej części polega chyba na doborze muzyki, nie w całości - ale moim zdaniem przede wszystkim. O ile koneserom horrorów dźwięk zawodzących skrzypiec jest bardzo dobrze znany o tyle muzyka połączona z różnego rodzaju jękami, śmiechami czy innymi podobnymi po prostu powoduje gęsią skórkę. Dodajmy do tego nagrania z taśm, których przycinanie się potęguje doznania i przepis na hit gotowy! Zastanawiające dlaczego tak mało filmów czerpie z podobnych pomysłów, bo np. ludzie ściągani z łóżek przez niewidzialne siły to już chyba standard, który przynajmniej mi omierzł.

ocenił(a) film na 7
kwiatpomaranczy

Ostatnio zbyt często w horrorach się pojawia jakiś motyw z egzorcyzmem, więc już nawet te nagrania dają lekki powiew świeżości. Mnie najbardziej denerwowała (To jest, przerażała) ta muzyka przy nagraniu "BBQ" z jedynki. Straszyły te jęki niesamowicie.

ocenił(a) film na 8
Flashi3q

Kiedyś włączyłam sobie soundtrack z jedynki, dotrwałam chyba do drugiego "utworu". Zbyt ryje mózg.

ocenił(a) film na 7
kwiatpomaranczy

Ja odpadłem gdzieś w połowie utworu, o którym wspomniałem, jak go słuchałem w nocy. W oryginale chyba z dwadzieścia minut trwał, od połowy tylko gorzej się robi

kwiatpomaranczy

Prawda! Dźwięk jest w tym horrorze mistrzowski. Jedynkę oglądałam w kinie i idąc na seans nie spodziewałam się niczego nadzwyczajnego bo żaden ze współczesnych horrorów mnie nie zachwycał, traktowałam ten gatunek jako dobre odmóżdżenie po ciężkim dniu. A w kinie jak w kinie... głośniki wszędzie i podkręcone na maxa. Naprawdę zrobiło to ogromne wrażenie. Do tego film mi się spodobał - fabuła, aktorstwo, tajemnica, sceny zbrodni. Większość filmu siedziałam z podkurczonymi nogami.
Ale wydaje mi się, że w dwójce dźwięk był nieco mniej przerażający i chyba jedno albo dwa zapożyczenia z jedynki słyszałam. Ale tak jak piszę, wydaje mi się, jak wyjdzie na DVD to zapewne jeszcze raz obejrzę i porównam. Co nie zmienia faktu, że dźwięki i tak w głównej mierze uratowały ten film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones