PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=631143}
6,8 124 195
ocen
6,8 10 1 124195
6,4 14
ocen krytyków
Sinister
powrót do forum filmu Sinister

Oglądałam dziś ze znajomymi

użytkownik usunięty

Śmiali się cały seans. Po prostu bez przerwy xD

ocenił(a) film na 9

Według mnie jest straszny,
Horrory ogląda się najlepiej samemu, w nocy przy zgaszonym świetle, z wyłączonym telefonem fb itp. No i najlepiej na słuchawkach
WTEDY TO MA SENS!

Ja bym dał między 2-5, w zależności od ilości, płci i barwy śmiechu :P

czas zmienić znajomych.

użytkownik usunięty

Widać coś z nimi nie tak. Śmiać się na tak strasznym horrorze to trzeba mieć coś nie tak z głową .

użytkownik usunięty

Moi znajomi nie są chorzy psychicznie :) Oglądałam już z nimi wiele filmów. Horrory także. Myślę, że obecność innych osób przy oglądaniu horroru nie przeszkadza w jego odbiorze. Były takie horrory na których się baliśmy i takie które wręcz nas śmieszyły. Ten niestety należy do tej drugiej grupy

użytkownik usunięty

No to coś musi być z wami nie tak bo to jest ewidentnie jeden z lepszych horrorów jakie powstały w historii kina .

użytkownik usunięty

Wszystko jest z nami w porządku :) Po prostu jednych może straszyć coś co innych nie.

użytkownik usunięty

To tego nie rozumiem zupełnie. Jeżeli coś jest straszne to dla wszystkich jest straszne .

użytkownik usunięty

Widocznie nie dla wszystkich. Są ludzie którzy boją się prawie wszystkiego i tacy, których nic nie straszy.

ocenił(a) film na 8

co jest smiesznego w tym filmie dla ciebie ? to jeden z lepszych horrorow ostatnich lat i jest straszny obejrzyj se go sam w srodku nocy jak nikogo nie ma w domu to sie zesrasz

użytkownik usunięty
martyna6667

"Sam w środku nocy" - tak według większości ludzi powinno się oglądać horrory. Horror powinien być straszny bez względu na to, jaką mamy porę dnia. Było parę horrorów które oglądałam NIE sama o 15:00 po południu a były o wiele straszniejsze od "Sinister". Co mnie w nim bawiło? Głupio to zabrzmi, ale wszystko. "Niesamowita" tajemnica, która moim zdaniem nie była ani przerażająca, ani niesamowita, a raczej dziwaczna i niestraszna. Byliśmy pewni, że to będzie dobry film i że będziemy się po nim bać wejść do windy, ale niestety. Nie mam na to wpływu, że ciebie coś straszy a mnie nie. Ale żeby było ci miło włączę sobie ten film dzisiaj o 2:00 w nocy i zobaczymy czy się zesram :P

ocenił(a) film na 5

Popieram

ocenił(a) film na 8

to jaki film wedlug ciebie jest straszny?

użytkownik usunięty
martyna6667

Mi podobała się m. in. Obecność, Zbaw nas ode złego i Naznaczony rozdział 2 był też w miarę straszny.

ocenił(a) film na 9

Akurat wszystkie te filmy są dużo gorsze od Sinister

ocenił(a) film na 8

Ja oglądałem go w dzień w przyciemniony pokoju, oraz porządnym nagłośnieniem ( to obowiązek przy tej produkcji, ponieważ muzyka, dźwięki odgrywają tu bardzo dużą rolę ) i wg Mnie jest bardzo wciągający, klimatyczny i dość strasznym filmem. Końcówka rozwala system 8/10

ocenił(a) film na 4

Dołączę do dyskusji, bo akurat temat Sinister jest dość ciekawy, zwłaszcza, że zapowiedziano drugą część. Mnie ten film nie wzruszył w żaden sposób, a są ludzie uważający go za kultowy. Miałem okazję obejrzeć go stosunkowo niedawno i pamiętam, że miałem duży niesmak po seansie.
Z jednej strony jest klimat, którego nie można odmówić, z drugiej - są aktorzy, którzy mają tak drewniane szczęki, że nawet gnioty klasy B biją w tym aspekcie Sinister na głowę. Ethan Hawke przez cały film ma ten sam jeden wyraz twarzy, a jedyne co sugeruje że ma jakiś problem, to ilość wypitego whiskey. Reszta jego rodziny została odpowiednio dopasowana, czyli robi równie niewiele.
Muzyka jest. I tyle. Minimalizm jest fajny, ale to co powstało jako ścieżka dźwiękowa do tego filmu ciężko nazwać muzyką.
Jeden jumpscare na samym końcu filmu nie gwarantuje, że odbiór Sinister będzie inny, zwłaszcza, że przez resztę scen wieje nudą. Nie ważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy zupełnie tego tytułu nie dotyczy.

Kpiną za to jest twierdzenie, że jeżeli coś jest straszne, to dla każdego. Nie ruszają mnie dzieci w horrorach, nie ruszają pająki, węże i inne robactwo wychodzące często z ust, albo doń wchodzące. Klauny też mnie nie ruszają i nie tylko mnie. Jedni robią pod siebie na widok myszy, a inni ją wezmę w ręce i wypuszczą na dwór. To prawda stara jak świat, a lęk przed czymś konkretnym jest nazywany fobią. Boisz się otwartych przestrzeni? Raczej nie.... A są ludzie cierpiący na agorafobię. Badum tss.

Kończąc - Sinister zapowiadał się na film dobry, a wyszedł co najwyżej średni. Nuda, aktorstwo na nikłym poziomie, "muzyka" w połączeniu z klimatem i fajnymi retrospekcjami tworzą niestrawny miszmasz, który przekonuje mnie tylko, że nie ma współczesnego amerykańskiego horroru bez Jamesa Wana.

ocenił(a) film na 4
Panbezr

W zupełności się z tobą zgadzam. Myślałem że będzie to dość dobry film (polecony przez znajomą), ale niestety się zawiodłem. A co do tematu ''Jeżeli coś jest straszne to dla wszystkich jest straszne " to mówię stanowcze NIE !!! Ja mam 15 lat i mnie przestraszyła tylko jedna scena (Ellison patrzy na zdjęcie po czym na ogród), więc nie mam pojęcia jak dorosły mężczyzna potrafił napisać, że to jeden z najlepszych horrorów jakie powstały w historii. Totalny bullshit. Oczywiście mowa tu o smalczyku który tak zawzięcie broni tego filmu.

kiksra

JEŚLI TO TWOJE ZDJĘCIE OBOK NICKA...TO NIE DZIWOTA, ŻE CIE MAŁO CO POTRAFI WYSTRASZYĆ.

ocenił(a) film na 4
AdrianS_O_S

Nie bede znizac sie do twojego poziomu i zignoruje te uwage. Ta strona sluzy do komentowania filmow, a nie twoich wypocin na temat mojego wygladu takze zachowaj swoje zdanie dla siebie. Dodam, ze notke wyzej napisal moj siostrzeniec.

kiksra

TO NIE BYŁA WYPOCINA. OD JEDNO ZDANIE ABY.
A... I PROSZE O WYBACZENIE.
Z POPRZEDNIEJ WYPOWIEDZI WYNIKA, ŻE JEJ AUTOR RZECZYWIŚCIE JEST PŁCI MĘSKIEJ.
CO NIE ZMIENIA FAKTU, ŻE PRZYCZYNA JEGO HEROICZNEJ ODWAGI KRYJE SIĘ W WIZERUNKU JEGO CIOCI.

ocenił(a) film na 4
AdrianS_O_S

Sorry ale tez ogladalam ten film i musze przyznac, ze moj siostrzeniec ma racje.

kiksra

ALE JA SIE WCALE NIE DZIWIE ŻE WAS NIE WYSTRASZYŁ...
JESTEŚCIE PRZECIEŻ ZAHARTOWNI.
JA TEŻ JAK SOBIE SPOGLĄDAM NA BUZIE W KÓŁECZKU PRZED NAPISEM "KIKSRA" TO MI HORRORY NIE STRASZNE.

ocenił(a) film na 4
AdrianS_O_S

Widze, ze sie do mnie przyczepiles jak smrod do dupy. Moze mialbys odwage dodac swoje zdjecie cwaniaczku. To wtedy bedziemy mieli co porownywac. I prosze Cie przestan pisac z CAPS LOCKIEM. Wszyscy widza.

ocenił(a) film na 8
Panbezr

Trochę minęło ale muszę odpowiedzieć. Mnie również nie ruszają pająki, węże w ustach, klauny, otwarte przestrzenie i wszystko to o czym piszesz. Zapomniałeś tylko o jeden że w tym filmie najbardziej straszy demon, a to co innego. Możesz wierzyć lub nie w takie rzeczy, może jesteś ateistą? To przecież takie modne dzisiaj. Nieważne. Chodzi o to że one niestety istnieją naprawdę i dlatego mówi się że "Złego" lepiej nie przywoływać. Dlatego moje spojrzenie na ten film jest nieco inne niż Twoje. Pozdro.

ocenił(a) film na 8

Faktycznie film był bardzo śmieszny. No ale jak ma się 14 lat i czteropak piwa to wszystko może być śmieszne.

Fascynujące...

Ja powiem tak - idąc na horror po kilku blantach każdy będzie się śmiał :) szkoda że nie poszliście na film na "trzeźwo" bo film jest mocny. Trudno

użytkownik usunięty
lukasq_2

Ten film jest mocny? Ciekawe w którym momencie. Piszę po raz któryś: może macie słabsze nerwy. Jak dla mnie to nie było mocne, tylko żałosne i śmieszne.

To jezeli mozesz to zdradz ktory film byl w twoim odczuciu mocny.

użytkownik usunięty
lukasq_2

"Obecność" bardzo mi się podobała.

No tutaj sie zgodze. Bardzo dobry horror

ocenił(a) film na 5

Co prawda też nie wiem co Ciebie w tym filmie śmieszyło, ale może mamy inne poczucie humoru. Jak dla mnie nie był to, ani straszny, ani śmieszny film. Po zapowiedziach nastawiłem się na wybitny film, a wyszło jak wyszło. Nudny, przeciągany i nie straszny. A co do Obecności to pełna zgoda.

ocenił(a) film na 8
Hasan89

"Obecność" przy tym filmie w ogóle nie jest straszna. Może druga część ma trochę bardziej mroczny klimat, ale to i tak seans o którym na drugi dzień się zapomina. Natomiast "Sinister " to czysta psychodela. Mocno kopie w mózg i jest bardzo sugestywny.

użytkownik usunięty

No i widzisz. Są gusta i guściki. Według mnie "Sinister" jest horrorem, który ma bardzo dobry klimat, mechanikę i ścieżkę dźwiękową (coś na wzór tej z Silent Hill 2- mowa o arcydziele gier komputerowych). Bo widzicie, w horrorach nie chodzi o to, żeby znienacka podskoczyć, jak wyskakuje jakaś gęba z mroku. Jak dla mnie to "Obecność" jest słabym horrorem. Czerpie garściami z "Poltergeista" Toby'ego Hoppera, nie wprowadza nic oryginalnego, tylko stare sprawdzone schematy typu: trzaśnięcie drzwi, obrót kamery i pokrzywiona gęba, opętania w słabym stylu. Może to ja jestem dziwny, nie wiem. Nie przemawia do mnie ta fala nowych horrorów typu: Obecność, Naznaczony, Plansza Ouija, Annabelle, Martwa Cisza czy Paranormal Activity. Najlepsze horrory, które po prostu zaciekawiają widza od początku do końca już dawno miały swoje premiery: Egzorcysta, Coś, Obcy, Lśnienie, Ukryty Wymiar. Trudniej stworzyć spójną mechanikę niż scenę, w której wyskoczy nagle coś z szafy- jakiś umazany krwią duch małej dziewczynki. Każdy ma jednak swoje gusta. Jeśli miałbym być szczery, to "Sinister" powinien być bardziej doceniony, bo ma naprawdę zadatki na więcej propsów.

ocenił(a) film na 7

trzeba było tyle nie palić przed seansem :)

użytkownik usunięty

Obejrzałem i nie znalazłem tam nic śmiesznego. Jeśli nawet nie straszny, to na pewno nie śmieszny.

ocenił(a) film na 7

Film który zapożycza wiele rzeczy z innych produkcji i na dodatek średnio to klei do siebie.. Film średni.. Końcówka to totalne rozczarowanie.. Początek trzymał w napięciu ale obracająca się głowa to wzięta z Ringa.. Gdzie te filmy gdzie trzeba było wyobrazić sobie koszmar a nie oglądać wykreowaną twarz monstra? Jak zobaczył to monstrum to już klimacik spadał..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones