PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9556}

Siostry Brontë

Les soeurs Brontë
6,3 194
oceny
6,3 10 1 194
Siostry Brontë
powrót do forum filmu Siostry Brontë

(może poza kilkoma świetnymi dialogami), co nie znaczy, że był zły (dobry, ale bez rewelacji, chyba że nie zrozumiałem całkiem). Ale za to cała szeroko rozumiana realizacja - kompletna, mistrzowska. Nie lubię specjalnie określenia "klimat", ale wydaje mi się, że jest tu nieodzowne, więc niech będzie - fantastycznie oddany klimat XIX stulecia. Te zdjęcia, te kostiumy i wreszcie te kobiety (z p.Izabelą na czele)... wszystko sprawia, że film się czuje całym sobą, nie tylko oczami. :)

Accattone

Adjani faktycznie się wybija, ale co mnie najbardziej uderzyło to to, że starsza od niej Huppert wygląda na młodszą, nastoletnią dziewczynę. Jednakże po tym filmie nie dowiedziałam się zbyt wiele o siostrach i ich bracie, a jak na samo budowanie klimatu to film jak dla mnie był zdecydowanie za długi.

ocenił(a) film na 9
arma

To nie jest jednak "biograficzna historia życia", jak jest to napisane w opisie na Filmwebie. Życiorysy były tu chyba tylko jedną z inspiracji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones