PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=648235}

Siostry

Perfect Sisters
5,8 3 592
oceny
5,8 10 1 3592
Siostry
powrót do forum filmu Siostry

Czy ktoś wie na 100% czy ten film wydarzył się naprawdę i czy te dwie młodziutkie dziewczynki pokazane na końcu filmu to te, które dopuściły się tego tragicznego czynu??? A mówi się, że Kanadyjczycy to takie święte i wesołe ludzie ...może ze 100 lat temu ;)

cameronpoe

Skoro nikt nie odpowiedział to odpowiem sobie sam ;)

Sprawdziłem na necie i okazało się, że historia jest prawdziwa!!! Wydarzyło się to w Kanadzie, w mieście Mississauga (czytaj - Misisaga) obok Toronto. Rzeczywiście upiły swoją matkę alkoholem oraz nafaszerowały lekami (które dostały od kolegi) i utopiły następnie w wannie 18 stycznia 2003 roku. Miały wtedy 15 i 16 lat. Zaczęły planować tą zbrodnię wraz ze znajomymi kilka miesięcy wcześniej. Myślały, że po śmierci matki zgarną duże pieniądze, które matka ciągle przepijała, i że kupią sobie za to duży dom z basenem i poletkiem marihuany na podwórku, a znajomym zafundują wycieczkę do Europy. Faktycznie otrzymały aż 133 tys. dolarów z ubezpieczalni, ale to zdecydowanie za mało, aby mogły spełnić swoje urojone marzenia. Dopiero po roku czasu policja zatrzymała je i postawiła im zarzuty, ale po dwóch miesiącach wypuszczono je, gdzie czekając na rozprawę rozsyłały swoje nagie zdjęcia w Internecie. Jedno zdjęcie którejś z nich jak jest wyzywająco ubrana można zobaczyć na stronie http://newtondanvers.blogspot.com/p/canadian-news.html (wyszykaj "Bathtub Girl"). Skazano je w połowie 2006 roku na 10 lat, z czego miały 6 lat spędzić w więzieniu w Kitchener, ale tą starszą wypuścili już po 3 latach i mieszka teraz w Barrie (pod obserwacją), gdzie uczęszcza na studia internetowe na Uniwersytecie w Waterloo i dostaje za to jeszcze 2000 dolarów stypendium (szok!). Natomiast jej młodszą siostrę przetrzymali jeszcze rok i wypuścili po 4 latach i odesłali do stolicy Kanady - Ottawy, gdzie obecnie chodzi na studia i nikt nawet zapewne z jej nowych znajomych nie wie, że to ta, która zabiła swoją matkę (no chyba, że się komuś wyżaliła ...w co akurat wątpię).

Nie wiem więc po co pokazali te dwie małe dziewczynki na końcu filmu - w ten sposób w filmach pokazuje się prawdziwe osoby, które były zagrane przez podstawione aktorki, ale przecież te dziewczynki to nie te siostry co utopiły swoją mamę!

cameronpoe

Skoro nikt nie odpowiedział to odpowiem sobie sam ;) HA HA HA :D i myślę, że film będzie klapą..

cameronpoe

Obejrzalam ten film i jestem zla, bo jest daleka od prawdy. Dla mnie najsmutniejsze jest to, ze ich matka byla Polka, wiec i one maja polska krew. Te smarkate byly perfidne do kosci, zaplanowaly z premedytacja. Natomiast na filmie wywieraja uczucie wspolczucia. Film odbiegl od prawdy, aby zrobic kase, nawet ksiazka jest bardziej za prawda. Sedzia powiedzial, ze to co zrobily, to bylo zle, bo takich dzieci jak one jest wiele. A ja dopowiem, ze nawet w gorszych sytuacjach, gdzie rodzice nie maja pieniedzy, aby placic skladki na polise ubezpieczeniowa a ich matka je miala, wiec tak zle nie bylo. Wyrafinowane, bezduszne, to drugie, co skorzystaly w zyciu z mordu jak Carla Homolka, jako pierwsza. Ona rowniez za morderstwa cieszy sie od dawna wolnoscia i tez ukonczyla studia na koszt podatnikow (50-100 000 dol).

tina5

Wracajac do tych malych dziewczynek, to w Kanadzie nie mozna ujawniac zdjec, nazwiska itd malotnich przestepcow, czy ofiar. Dlatego nawet w filmie nie mowia, ze znaja polski, tylko dutch. Nie znamy nazwiska biednej matki, choc widzialam inicjaly w polskiej gazecie, ale to bylo 10 lat temu i juz nawet nie pamietam. Szkoda mi tej kobiety. Jako samotna matka miala 2 prace w szpitalu, mieszkali w skromnym townhousie, ktorego one sie bardzo wstydzily. Corki mialy coraz wieksze wymagania i aby im sprostac, starala sie jak mogla. Na Boze Narodzenie robila dzieciom skromne prezenty i kiedys oberwala jednym takim prezentem od niezadowolonej corki!!! Nie popieram alkoholizmu, ale mysle, ze one sie do tego w czesci przyczynily. Autentycznie jak pokazane w filmie, przy zabieraniu zwlok, chichotaly. Podczas procesu (po roku od zabojstwa) starsza zamiescila na Internecie swoje nagie zdjecia i przechwalala sie, ze jest oskarzona o morderstwo. Trudno mi ocenic film, wiec nie oceniam, choc bardzo ladnie mlode aktorki zagraly jak i Mira Sorvino, aktorka miary Oskara.

tina5

Nic nie usprawiedliwia morderstwa, ale nie znasz prawdy, tak jak i ja jej nie znam. Mówienie, że dzieci przyczyniają się do picia dorosłej osoby, która jest za nie odpowiedzialna jest grubą przesadą. Prawdopodobnie pojęcia nie masz o czym piszesz.
Jeśli one szukały pomocy, bo w filmie niby szukały, to wszyscy, którzy im tej pomocy odmówili są odpowiedzialni za to co się stało, a najbardziej ich ojciec i powinni ponieść tego konsekwencje.
Picie matki, brak ojca, opieka nad pijaną i rzygającą matką i młodszym bratem, molestowanie seksualne... jakoś jestem w stanie uwierzyć, że 15letnie dziecko nie jest w stanie unieść takiego ciężaru.
To co zrobiły na pewno było złe, ale gdzie wówczas była opieka socjalna? Szkoła? Rodzina?

tina5

Napisze uczciwie, ze jesli matka byla taka naprawde jak ja pokazano, to powinny otrzymac nagrode, a nie odsiadke. Wcale mi nie zal matki - szkoda mi ich i ich zycia, ktore matka z pewnoscia by zmarnowala i skonczyla zarzygana pod ktoryms z kanadyjskich mostow.
Jesli zrobily to, bo marzyly o lepszym zyciu i matka rzeczywiscie pracowala, a nie poddawala sie nierzadowi na oczach wlasnych dzieci, to niewiele ich usprawiedliwia. Ale jesli matka byla chociaz w polowie taka jak ja przedstawiono, to czort z nia.

ocenił(a) film na 7
cameronpoe

Dzięki za to ! :D

ocenił(a) film na 7
cameronpoe

Na końcu pokazali po prostu aktorki. Małe dziewczynki tobie z plaży

ocenił(a) film na 6
cameronpoe

Te małe dziewczynki grają główne bohaterki na początku filmu. Skoro prawo czyni je anonimowymi to przecież w filmie nie pokazaliby ich twarzy.

ocenił(a) film na 7
cameronpoe

straszna historia troche... zabic swoja mame..mozna obejrzec ale bez rewelacji ..

cameronpoe

Nie, na nieautentycznych faktach :>

ocenił(a) film na 8
loisviolet

Ja uważam, że w tym przypadku, są poszkodowane dwie strony, jak i matka i córki, ale również ojciec, który nie dbał o nie, oraz również państwo które nic nie robiło, kiedy dziewczyny prosiły o pomoc, jedyne co wyszło na dobre z tej całej sprawy, to, że ich brat wychowa się w normalniej rodzinie, a co do nagich zdjęć jak już ktoś coś pisał, to uważam, ba nawet jestem pewna, że obydwie dziewczyny maja psychikę na wyczerpaniu..a co do winny , no cóż trudno powiedzieć, ja uważam, że wina jest z obu stron ..... przecież mogły znaleźć inne rozwiązanie, ile miały lat 17 16, jeszcze by się przemęczyły rok, dwa i by mogły odejść, i wieść własne życie, a tak sobie jej zmarnowały...

loisviolet

bo to były niewiarygodne fakty :)

ocenił(a) film na 8
cameronpoe

http://simple.wikipedia.org/wiki/Murder_of_Linda_Andersen

ocenił(a) film na 4
cameronpoe

Pamiętam, że historia była w jednym z odc. "Kobiety, które zabijają".

cameronpoe

''Fakty'' są zawsze ''Autentyczne'' nie można powiedzieć na faktach autentycznych gdyż to ''masło maślane''

ocenił(a) film na 6
cameronpoe

https://en.wikipedia.org/wiki/Murder_of_Linda_Andersen

cameronpoe

Kiedyś oglądałem dokument o tym morderstwie na jednym z programów typu Discovery. Utkwił mi w pamięci, a ty masz... nagrali o tym film.

cameronpoe

Do Cameronpoe: Fakty są autentyczne z definicji. Nie ma czegoś takiego jak fakty nieautentyczne.

S_J_Wilk

Nie ma czegoś takiego jak "fakty" - są tylko "prawdziwe wydarzenia" lub "oczywistości" ;)

cameronpoe

jesli cos sie wydarzylo to znaczy ze jest prawdziwe wiec wystarczy wydarzenia

ocenił(a) film na 7
cameronpoe

Cała prawdziwa historia jest tutaj: https://escritoconsangre1.blogspot.com/2014/08/caroline-y-catherine-karubin-las- chicas.html?m=1

Ah te polskie korzenie...

cameronpoe

Historia jest prawdziwa i polska ;) To była polska rodzina mieszkająca w Kanadzie.

cameronpoe

Nie tyko miały polskie korzenie co były Polki po oby rodzicach . Mama była z białego stoku . Ojciec nie wiem . To Polki , z bardzo patologicznego domu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones