PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10020122}

Sisu

6,3 11 980
ocen
6,3 10 1 11980
6,1 18
ocen krytyków
Sisu
powrót do forum filmu Sisu

Muszę przyznać, że fajnie się to oglądało. Można przyczepić się do kilku szczegółów jak fizyka pocisków, odnoszone rany i kąt widzenia Niemców, ale to tylko drobiazgi w ostatecznym rozrachunku :) film daje frajdę. Fajnie jest oglądać super żołnierza, bez nadludzkich mocy który robi robotę własnymi rękoma. Postacie barwne i ciekawe, muzyka, sceny i cała oprawa na prawdę dają radę. Nawet przez moment się nie nudziłem, a całość dała mi poczucie dobrze spędzonego czasu. Polecam

ajuzo

Bez nadludzkich mocy? Przecież ten facet był Bogiem, nieśmiertelny, conajmniej 4 razy nie miał prawa przeżyć. Scena z samolotem to już sam absurd, połowa kina due śmiała. Klimat ma, to prawda, niestety absurdy jak w szybkich i wściekłych

ocenił(a) film na 9
miko_5

Zgadzam się, że scena z samolotem to było duże przegięcie :) nie jestem w stanie tego obronić :)

ocenił(a) film na 7
ajuzo

a scena z powieszeniem? scena z wydostaniem sie z pola minowego? scena z mordowaniem pod woda? przeciez ten film to jeden wielki grindhouse czyli krwawe przymruzenie oka tyle ze podane w "poważnej" oprawie :) fizyka pociskow to przy tym wszystkim pikus :D

ocenił(a) film na 7
miko1980

Trzeba uznać że to Capitan Finlandia i tyle. W takich filmach trzeba przymnąć oko i cieszyć się mordowaniem złoli..
Film niezły bez szału ale można spokojnie oglądać, jeśli ktoś chce logiki i trzymania sie fizyki nie polecam.

ocenił(a) film na 4
miko_5

też mi ten film przyszedł na myśł, takie połączenie Szybkich i wściekłych, Maczety i Halloween ;)

miko_5

pewnie chodzilo mu o to ze nie strzelal laserem z oczu

ocenił(a) film na 8
ajuzo

Na pewno film byłby lepszy, gdyby jednak nieco realistyczniejsza pozostała konwencja. W Django jednak w miarę realistyczna była rzeź, bohater musiał się chować i czuć, że można go było zabić. Tak samo w Johnie Wicku bohater jak spada z 40 metrów to coś zawsze go zaasekuruje jednak, do tego nie przyjmuje granatów na klatę, no i marynarę mu dają przekozacką, więc w Wickach to próbują jednak trochę uzasadnić tę nieśmiertelność.
A tutaj to wywalone mają i tyle, scena w rzece to jakaś masakra, no i to wytrąca z oglądania. Nawet w przegiętych filmach sensacyjnych jest granica przegięcia. Zwłaszcza, że to też nie jest "Hobo with a Shotgun", tylko jednak coś nieco bardziej realistycznego i z tymi wszystkimi smutnymi żołnierzami i maniurami to nie miała być tylko parodia.

ocenił(a) film na 4
ajuzo

Jeśli to jest dobrze zrealizowane kino akcji to nie chce wiedzieć jak wygląda słabe.

ocenił(a) film na 5
ajuzo

Ten film to bydura na bzdurze,ocena 5 ewentualnie 6 ale nie 9(sic):DD

ocenił(a) film na 7
ajuzo

Co do pola widzenia Niemcow to wzorowali się chyba na grze Commandos:) Film świetny mimo, że logiki w nim i realizmu jak w Top Gunach;)

ocenił(a) film na 6
ajuzo

Na te super moce przymrużyłem oko, ale uwierał mnie fakt, że faszyści jeździli ruskim T-55, którego jeszcze nie skonstruowano.

ajuzo

dno i trzy metry gów*a

ocenił(a) film na 4
ajuzo

" fizyka pocisków,(...) kąt widzenia Niemców" - ha ha ha. Dobre! Będę to wykorzystywał jak będę chciał zwrócić uwagę na absurdy w filmach - fizyka pocisków i kąt widzenia (Niemców).

ajuzo

Przyznam, że bawiłem się umiarkowanie dobrze, chociaż musiałem przełknąć brak Niemców, w końcu niedawnych sojuszników Finlandii. Zastąpiono ich, a jakże, nazistami. No i biorąc pod uwagę, że miejsce akcji to Laponia, brakowało mi jakiegoś odniesienia do kultury Samów - u Amerykańców to się jednak zawsze jakiś Indianin przewinie na pustkowiach. Ale trzeba uznać prawo scenarzysty do własnej twórczości. Cieszy, że nawet owczarkom się nie oberwało. Rozczarowała mnie trochę końcówka, obstawiałem jakieś akcje w saunie ale widać, że Sisu to nie nasz wiedźmin. No ale już naprawdę odrealniony wydał mi się fakt, że w sytuacji gdy Niemcy dopiero wychodzą a warunki na jakich kraj będzie funkcjonował przez najbliższe lata dyktują Sowieci - główny bohater zamienia kilka kilogramów złota na walutę, której kurs może za chwilę kształtować konieczność płacenia reparacji ZSRR. P.S.: Chyba, że otwiera to drogę do sequela pt. Sisu 2: Inflacja odebrała mu wszystko ;-)

HamiIkar

Sisu 2: Inflacja , przychodzi do banku a tam z mln zrobiło się tys, tylko z kim miałby walczyć i na kim się zemścić? Bank? Rząd? A może w banku by mu powiedzieli że winny jest rząd i prezydent. I wtedy byłby cel: zabić prezydenta.

ocenił(a) film na 5
ajuzo

Skoro Niemcy mogli w 1944 jeździć czołgiem, którego Ruscy zaczęli produkować w 1956 to nic juz nie dziwi w tym filmie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones