PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30791}

Skąpiec

L'Avare
7,2 24 484
oceny
7,2 10 1 24484
Skąpiec
powrót do forum filmu Skąpiec

nie az tak..

ocenił(a) film na 7

to jeden z filmow z de funesem, ktory malo mnie smieszyl, wyjatkowo. moze rola nie dla funesa, moze malo zabawny scenriusz, ale to nie bylo to, to nie byl ten sam de funes.

matcher

Mnie też ten film nie śmieszył.
Może to kwestia tego, że książka też śmieszna (jak dla mnie) nie była...?

użytkownik usunięty
bla_2

jak dla mnie najlepszy skapiec, maly wredyny i agresywny caly de fiunes

ocenił(a) film na 10
bla_2

bo to jest sztuka, i żeby ją zrozumieć trzeba być człowiekiem inteligentnym i oczytanym. Mnie ten film już w dzieciństwie potrafił rozbawić bardziej niż niejedna bajka czy cyrkowiec. Ta książka i ekranizacja to dla mni mistrzostwo świata. kocham

cykutia

podpisuje sie rekami i nogami. ta gestykulacja, mimika. moim zdaniem Skapiec w pelni pokazuje geniusz De Funesa.

cykutia

hehe uwielbiam czytać posty takich ludzi jak cykutia, którzy uważają, że w dzieciństwie byli inteligentniejsi niż aktualnie założyciel tematu ^^

nie potrzeba dużej inteligencji, żeby zrozumieć tę sztukę. Czy się komuś film podobał jest kwestią gustu, mnie akurat tak, lubię komiediowe podejscie do problemu. to, że założycielowi tematu nie spodobał się - taki ma gust, że na fabułę książki mówi "scenariusz" - jest nawet śmieszne : P

matcher

Gdyby nie de Funes, to oglądanie tego byłoby torturą. Ogromna przepaść dzieli np. Fredro i jego lekki genialny humor (kultowa "Zemsta"), a ciężki i mało śmieszny humor Moliera (któremu pewnie ktoś powiedział że ma humor, a on w to uwierzył"

ollo

Co do Moliera - nie zgadzam się. To wszystko zależy od sposobu zagrania. Byłem np. na 'Chorym z urojenia' w krakowskim Teatrze im. Słowackiego. W roli głównej - Andrzej Grabowski. Sala ryczała ze śmiechu. A oczywiście trudno sobie wyobrazić leszego kandydata do roli Harpagona niż de Funes.

ocenił(a) film na 8
ollo

Również muszę się nie zgodzić - humor Moliera nie wydaje mi się ani trochę ciężki, zwłaszcza w tej ekranizacji. Zwłaszcza na tle Fredry.

ollo

mam dokładnie odwrotne zdanie ;)

ocenił(a) film na 8
matcher

To był pierwszy film z de Funes jaki widziałem a było to z 15 lat temu. Od tego czasu jestem fanem talentu komediowego głównego bohatera.

hdr82

Mimo de Funesa film mało mnie śmieszył. Raczej nudził. Ale nie jestem fanką teatru, może to przez to.

ocenił(a) film na 10
LadyBlackCat

Przecież to znakomity film, de Funes wspaniale go wyreżyserował i przepięknie zagrał Harpagona. Zgromadził prześwietnych aktorów, którzy bardzo często mu partnerowali najczęściej na planie Zandarma.

- Michel Galabru : mistrz Jakub, kucharz, cały czas bity...

- Claude Gensac : Frozyna, zagrała w większości filmów żonę de Funesa, zawsze mówił, że ona przynosi mu szczęście....

- Guy Grosso i Michel Modo w spaniały duet w rolach służących Harpagona

Moim zdaniem film jest prze znakomity, a zarazem chyba najlepsze przeniesienie na ekran tej sztuki.... Śmieszy, bawi i uczy...

lukasz78902

Zgadzam się w 100%, najlepsza ekranizacja Skąpca, po tym jest duża duża przepaść i żaden teatr czy kino jej nie nadrobi... aktorzy i ich gra, kostiumy, scenografia, interpretacja.... miodzio... :)
Moim zdaniem w szkole średniej oprócz literatury powinno się także pokazywać wybrane dzieła kina czy telewizji i Skąpiec de Funesa powinien być obowiązkowy.

ocenił(a) film na 10
fune

Masz w 100% rację!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones