PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=819703}

Skłodowska

Radioactive
5,8 3 097
ocen
5,8 10 1 3097
3,4 5
ocen krytyków
Skłodowska
powrót do forum filmu Skłodowska

Dla mnie to chyba najpełniejsze oddanie złożoności Skłodowskiej Curie i tego, co było dla niej najważniejsze. Nauka, dążenie do celu, realizacja pasji, nie zwracanie uwagi na opinię społeczną, miłość i przyjaźń. Minęło 100 lat a kobiety w dalszym ciągu muszą o to walczyć. Smutne, że często to przedstawicielki naszej płci są hamulcowymi, najbardziej oceniającymi i z jakimś dziwnym przymusem lubiącymi pozostawać zależnymi od mężczyzn. Dodatkową wartością filmu jest przedstawianie konsekwencji odkryć. Szkoda, że większość została wykorzystana jako siła niszcząca. Świetna rola Rosamund Pike. I wbrew opinii większości ja czułam, nomen omen chemię pomiędzy Marią i Piotrem. Film zdecydowanie mógłby być dłuższy. Ważne wątki zostały potraktowane zbyt skrótowo.

ocenił(a) film na 4
Agatonik

Jak zwykle - niestety - pomijasz najważniejszy aspekt, mianowicie że Mari była diablicą, a zmarła na to co stworzyła. Zło jest złem, a psychologia nie jest nauką.

ocenił(a) film na 6
Krzypur

Największe nieszczęście to brak myślenia. Współczuję. Psychologia jest nauką. A "diablic" na świecie nie ma.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones