Skazaniec

(2008)

Felon

Skazany za zabójstwo włamywacza Wade Porter trafia do więzienia o zaostrzonym rygorze. Pod okiem kolegi z celi, mordercy Johna Smitha, uczy się brutalnych zasad, panujących w zakładzie karnym.

pokaż:
 
Val Kilmer Val Kilmerjako:John Smith
Val Kilmer jako John Smith
Stephen Dorff Stephen Dorffjako:Wade Porter
Stephen Dorff jako Wade Porter
Harold Perrineau Harold Perrineaujako:Porucznik Jackson
Harold Perrineau jako Porucznik Jackson
Sam Shepard Sam Shepardjako:Gordon Camrose
Sam Shepard jako Gordon Camrose
Marisol Nichols Marisol Nicholsjako:Laura Porter
Anne Archer Anne Archerjako:Maggie
Johnny Lewis Johnny Lewisjako:Snowman
Nick Chinlund Nick Chinlundjako:Sierżant Roberts
zobacz pełną obsadę

ocena aktorów w filmie

Val Kilmer jako John Smith
Val Kilmer jako John Smith
8,6 397 głosów
Stephen Dorff jako Wade Porter
Stephen Dorff jako Wade Porter
8,1 290 głosów
Sam Shepard jako Gordon Camrose
Sam Shepard jako Gordon Camrose
7,6 131 głosów
Harold Perrineau jako Porucznik Jackson
Harold Perrineau jako Porucznik Jackson
7,6 201 głosów
Marisol Nichols
rola: Laura Porter
7,5 115 głosów

Wade Porter (Stephen Dorff), kochający swoją rodzinę mężczyzna z obiecującą przyszłością, zabijając włamywacza traci wszystko, na czym mu zależało. Skazany za morderstwo drugiego stopnia, Wade zostaje przetransportowany do więzienia o zaostrzonym rygorze, gdzie spędzić ma następne trzy lata życia. W miejscu, gdzie nie obowiązują żadne reguły Porter zostaje umieszczony w celi z mordercą (Val Kilmer) i natychmiast staje się obiektem upokorzeń sadystycznego strażnika (Harold Perrineau). Szybko staje się jasne, że czeka go walka życia, bowiem, by przetrwać, Wade musi stać się najtwardszym skazańcem ze wszystkich. Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni, a w stanowym więzieniu przetrwają tylko najsilniejsi.

 • ”Felon” to kolejny film o ciężkim życiu niesłusznie skazanych obywateli USA, osadzonych w osławionych więzieniach. Ric Roman Waugh, scenarzysta i reżyser, za pomocą prostej historii przedstawił nam specyfikę oddziałów o zaostrzonym rygorze. ... czytaj dalej

  zdaniem społeczności pomocna w: 91%
 • Za to właśnie tak bardzo lubię kino. Lubię, bo jest nietuzinkowe, potrafi zaskoczyć mnie z niespodziewanej strony. Tak właśnie jest z filmem "Skazaniec", na który trafiłem przypadkiem. Zaciekawił mnie, poruszył i został w pamięci na długo po seansie. ... czytaj dalej

  zdaniem społeczności pomocna w: 81%
 • W więzieniach siedzą różni ludzie. Jedni za cięższe, inni za lżejsze przestępstwa. Jednak co, jeżeli jakiś człowiek trafi tam nie do końca słusznie? Wade Porter, w miarę możliwości, układa sobie życie. Ma synka, dziewczynę, z którą niebawem się ... czytaj dalej

  zdaniem społeczności pomocna w: 36%
zobacz wszystkie recenzje użytkowników

pozostałe informacje o filmie
Skazaniec

muzyka:
zdjęcia:
 
oceń twórców
studio:
 • Pantry Films
 • Stage 6 Films
 • Tooley Productions
inne tytuły:
(więcej...)
 • W pewnym momencie filmu, John wspomina o swojej córce. Mówi, że miałaby teraz 27 lat. Jednak z jego tatuażu na ręce wynika, iż w obecnej chwili jej wiek wyniósłby 22 lub 23 lata.
 • Kiedy Wade wraca do domu, kamera pokazuje nam pojemnik soku pomarańczowego leżący na stole w lewym dolnym rogu kadru. W następnym ujęciu, Wade podchodzi do stołu, gdzie nie ma soku pomarańczowego. Jednak w kolejnym ujęciu, mężczyzna niesie sok i odstawia go na stół.
 • Kiedy Wade z rodziną je śniadanie, na opakowaniu po soku pomarańczowym można dostrzec żółtą taśmę zakrywającą logo firmy.
zobacz wszystkie tematy na forum

Dowiedz się więcej o

o