PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=491488}
6,1 1 109
ocen
6,1 10 1 1109
Skjult
powrót do forum filmu Skjult

Ok ale

ocenił(a) film na 8

Jaka właściwie była rola Karin Park jako Miriam (recepcjonistka w hotelu) ? z kim wtedy rozmawiała przez telefon, dlaczego potem mu "pomogła" i to zdjęcie znalezione ze śrubokrętem hm ??

Radziorex

Założyłam temat z interpretacją tego filmu. Mam teorię (niezbyt może przekonywującą) dotyczącą Miriam. Pokrótce, punkt wyjściowy jest taki: Peter i Kai zamienili się miejscami jako dzieci, bezpośrednio po wypadku. Czyli Peter został Kajem, Kai uciekał dalej i możliwe, że zginął, Peter trafia do domu matki Kaja. Jeżeli przyjmiemy takie założenie to Miriam jest wspomnieniem recepcjonistki z hotelu, gdy Peter był tam z rodzicami. Stąd ją pamięta. Tylko on z nią rozmawia. Więc zakładam, ze jest ona projekcją wspomnień sprzed wypadku. Miriam mówi coś w tym stylu :”zawsze cię lubiłam”. Może dotyczy to czasu gdy Peter przebywał w hotelu jako dziecko. Przepraszam, że nie odpowiedziałam na żadne z twoich pytań, po prostu nie znam na nie odpowiedzi. Próbuję jakoś ogarnąć ten film. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 5
Radziorex

(spoiler)
Miriam jest na zdjęciu, które znajduje policjantka w pokoju Kaia(gdzie oderwany jest kawałek zdjęcia z twarzą syna-prawdopodobnie to jest Kai-czyli zamieniony Peter) i na zdjęciu, które znajduje Kai w dziurze w swoim domu - to jest jego matka. Prawdopodobnie prawdziwy Kai uciekł i żył jak zwierze w lesie, możliwe, że wchodził tajnym wejściem do domu i zjadał jedzenie matce, która brała podwójne porcje z hotelu-recepcjonistka mówi, że jadła za dwóch. Dziwna scena jest gdy policjantka ogląda zdjęcie z oderwanym fragmentem gdzie była twarz syna i przygląda się jego dłoniom. Także scena gdy KAi przypomina sobie jak matka wiąże mu buty w lesie wskazuje, że jest on Peterem, ale z drugiej strony gdy ucieka w lesie i dotyka pnia drzewa wspomina jak uciekał jaki Kai.

ocenił(a) film na 7
koko_szanel

"Kai" mówił o piłce, która rzekomo należała do "Petera". Wnioskował to po tym, że właśnie tę samą piłkę widział na zdjęciu w rękach chłopca. Kiedy policjantka później patrzy na zdjęcie, twórcy specjalnie pokazali ręce chłopca, w których piłki nie było. To miało prawdopodobnie na celu uzmysłowić widzowi o "zamianie" i problemach psychicznych Kaja/Petera.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones