PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=850629}
6,1 1 834
oceny
6,1 10 1 1834
Skok na głęboką wodę
powrót do forum filmu Skok na głęboką wodę

Bank Anglii powstał dopiero w roku 1694, prawie sto lat po śmierci Drake’a. Był przedsięwzięciem prywatnym, a znacjonalizowany został w 1946. Zatem Drake nie mógł umieścić na monetach współrzędnych wskazujących na lokalizację najwyraźniej wyciągniętą przez scenarzystów z kapelusza. Poza tym żaden skarb nie przetrwałby pod nosem Stuartów, którzy notorycznie byli pod kreską, a słynęli z tego, że zapominali o zobowiązaniach wobec wierzycieli, doprowadzając wielu z nich do ruiny.

Pominąwszy tę scenariuszową bzdurę, po co w ogóle Drake miałby tworzyć jakieś wskazówki, skoro oddał skarb koronie? Jego trzy monety znalazły się w 1641 (45 lat po śmierci Drake’a) na statku zatopionym 40 km od wybrzeży Hiszpanii. Rząd brytyjski wysłał w roku 2009 agenta Jamesa, który infiltrował grupę poszukiwaczy skarbów, kierowaną przez Waltera. Agent ryzykuje życie pod wodą i w trakcie skoku na „najlepiej strzeżony skarbiec świata”. Wszystko po to, by zdobyć informację, że skarb jest zdeponowany w Banku Anglii. Wynikałoby z tego, że rząd nie wie, co posiada, a żeby się dowiedzieć, musi szukać wskazówek na dnie morza.

W scenie otwierającej widowisko wyraźnie widać, że nurkowie pracują na głębokości kilkudziesięciu metrów i pozostają tam dość długo. To wyklucza błyskawiczne wynurzenie, a ci wypływają, jakby spędzili kilka minut na dnie płytkiego basenu. Scenarzyści postanowili nawet, iż James po wejściu na pokład opije skutki braku dekompresji.

Dziwny scenariusz, jakby tworzony po skoku do pustego basenu w nadziei na głęboką wodę. Pomijając spiętrzenie głupot, co w tzw. filmach „akcji” jest zazwyczaj sytuacją standardową, właściwie brak tu głównego bohatera. Postać Thoma niemal doskonale nijaka. W części ujęć Freddie Highmore wygląda, jak Peter Gabriel w końcówce lat 70. i to z mojej perspektywy było w jego występie najciekawsze. Udział Cunninghama i Janssen ocierał się o cameo. James Riley’a miał być czarnym charakterem, ale jak na zdrajcę, który kładzie cały plan, wypadł niewiarygodnie słabo. „Popisowy” numer Lorraine oczywisty w chwili, gdy tylko James wyciąga broń.

ocenił(a) film na 7
Gwiezdne_kartofle

,,Bank Anglii powstał dopiero w roku 1694, prawie sto lat po śmierci Drake’a. " film nie jest na faktach.

,,Pominąwszy tę scenariuszową bzdurę, po co w ogóle Drake miałby tworzyć jakieś wskazówki, skoro oddał skarb koronie?" może miał jakieś plany, coś awaryjnego gdyby nie poszło z planem? nie żyje więc się nie dowiemy...

,,Wynikałoby z tego, że rząd nie wie, co posiada" kto wie, może jest jakiś obiekt, który ma w sobie coś super wartościowego, lecz nie wiedza o tym nawet osoby pracujące przy tym obiekcie lub będące właścicielem tego obiektu.

,,Scenarzyści postanowili nawet, iż James po wejściu na pokład opije skutki braku dekompresji." czy Ty oczekujesz realizmu w filmach akcji, które nie są nawet inspirowane faktami, a co dopiero na ,,faktach"?
Zapewne czepiasz się w filmach o pościgach że rzadko lub wcale nikt nie odwiedza stacji benzynowych, a w filmach o strzelaniu jest sporo amunicji nawet bez przeładowania broni.

,,właściwie brak tu głównego bohatera" jaki brak?
Ty chyba przespałeś większość filmu, gdyż ciągle jest główny bohater.

,,Postać Thoma niemal doskonale nijaka. " jest super inteligentny i jak wynika z początku filmu, był znudzony propozycjami dużej kwoty, a chciał poczuć coś nowego, adrenalinę, więc dlatego zgodził się pomóc w kradzieży.

Mnie jak już to zirytowało to gdy dwójka bohaterów uciekła z banku, to mogli się przebrać w ubrania turystów jeszcze w banku, a nie na środku tłumu.
No i drugi absurd to jak opuścili granice kraju w którym tak byli ścigani, a wystarczyło że założą maski jakieś.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones