PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=208504}

Skrzat

Skřítek
7,1 1 204
oceny
7,1 10 1 1204
Skrzat
powrót do forum filmu Skrzat

I znów z wielką zazdrością przyszło mi patrzeć na wyczyny reżyserów zza naszej południowej granicy. "Skrzat" to film, który mógłby powstać w Polsce. Bo też o czym on opowiada? Ano o realiach bardzo bliskich przeciętnemu Kowalskiemu. Bohaterami są tutaj przeciętni ludzie pracujący po to, by mieć na życie. Ich dzieci mają własne problemy: pierwsza miłość, narkotyki, itp. Szarość codziennego dnia, wszechobecna nuda i pusta tutaj ukazane są w ostrych, przerysowanych barwach absurdu. Ten film pod wieloma względami jest wręcz nienormalny i dla przeciętnego widza może być nie do strawienia. Nie ma w nim dialogów, całość zrealizowana jest niczym burleska z czasów świetności kina niemego. Ironia i absurdalny humor są tutaj posunięte niemal do granic wytrzymałości. Jednak ja bawiłem się na nim wyśmienicie. I choć tytułowego skrzata uważam za niepotrzebny dodatek, film oceniam jak najbardziej pozytywnie.

ocenił(a) film na 10
torne

Tytułowy skrzat to pomijany i niezauważany element naszego życia, pozwalający przywrócić poprawny bieg wydarzeniom często w sposób pozbawiony logiki, co zwykliśmy nazywać magią zrozumiałą na pozór jedynie dzieciom...

herbatnik

Zgadzam się w 100%. Gdyby nie skrzat, film by coś stracił. Być może byłby za bardzo przerysowany i najzwyczajniej w świecie smutny.

użytkownik usunięty
torne

Mnie ten film przypomina "Dzień świra".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones