PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=507364}
6,0 78 860
ocen
6,0 10 1 78860
5,0 13
ocen krytyków
Skrzydlate świnie
powrót do forum filmu Skrzydlate świnie

Bardzo mi się spodobał, nie spodziewałam się takiego dobrego kina. ;)

BouxMoux

Co w tym dobrego??
Jedyne co mi w tymi filmie się podobało to wypowiedź Grabowskiego.
Nie przytoczę dokładnie
Herb zmienili, barwy zmienili, ale dla mnie zawsze będą Olimpią.
To się odn. m.in do przemalowania Amiki w Lecha,Groclinu w Polonię czy Startu Chruścice w Odrę Wodzisław + monolog Grabowskiego z początku filmu

ocenił(a) film na 8
slawek80_2

Dobre w nim było to, że to nie był jakiś tam sobie nudny,głupi film, jak to często bywa, ale taki... inny.
Nie wiem, mi się tam spodobał. :)

ocenił(a) film na 3
BouxMoux

Wiadomo, taka romantyczna opowiastka o "zagubionym" kibolu, który w głębi serca jest inteligentnym i wrażliwym facetem gotowym poświęcić dla swojej rodziny wszystko, musi się spodobać osobom, które nie mają na temat polskiego kibicowania zielonego pojęcia... Dla osoby która regularnie chodzi na mecze, ten film jest po prostu żenujący, to chyba najlepsze słowo. Osobiście zmusiłem się do obejrzenia tego do końca, żeby móc uczciwie teraz powiedzieć - ten film to gniot. Reżyser kompletnie nieprzygotowany, w tym filmie jest tyle absurdów, że aż nie mogłem uwierzyć. Typ po prostu zabrał się za robienie filmu, bez JAKIEGOKOLWIEK rozeznania w temacie.
-nie ma opcji, żeby gniazdowy "przeszedł" (niczym w piłkarskim transferze) do innego klubu i tam prowadził doping, a potem jeszcze wrócił w transferze powrotnym...
-nikt nigdy nie płacił kibicom za kibicowanie, to już na prawdę poziom, ehh...
-żenujący poziom piosenek, to co ta Baśka wyła to sorry, ale jeśli to jest wyobrażenie reżysera o okrzykach na stadionie to niech się puknie w głowę
-żadna ekipa nie pozwoliłaby biegać dziewczynie na akcje...
-żaden kibic w akcie zemsty nie postąpiłby tak z kobietą, to jest cholernie sztywna zasada, damscy bokserzy bardzo źle kończą swoje kariery na polskich trybunach, bez żadnych wyjątków.
-jeszcze o zemście, szantaż, że pokaże się w internecie czyjeś zdjęcia skończyłby się w każdej ekipie pobytem w szpitalu szantażysty
-teksty typu "my jesteśmy ultrasami" (żenada), albo te bzdury o "hoolsach" których trzeba zorganizować o.O Tutaj to już reżysera grubo pogięło
-scena skrojenia fany na początku...nikt nie wystawia na widok wszystkich swoich flag, a już na pewno nie macha nimi przez okno pociągu
-żadna ekipa nie atakowałaby pociągu w szalikach, a przynajmniej nie mieliby ich na szyjach, tylko obwiązane dookoła rąk...
-część okrzyków i piosenek uwłaczająco dla mnie poprzerabiane, z okrzyków mojego klubu...
-rozkminy o sektorach rodzinnych w 2 lidze hahaha, takie rarytasy jak sektory rodzinne posiada tylko kilka klubów ekstraklasy grających na nowych stadionach...
-przedstawienie kibiców jako skrajnych debili (oczywiście)
-kibice nie przestają istnieć kiedy ich klub zostaje rozwiązany, bo tu nie chodzi o mecze (co przyznam starał się jednak reżyser przekazać aczkolwiek nieudolnie) kibicem drużyny jest się albo na okrągło albo wcale
-żaden kibic nie przyszedłby na mecz po zmianie herbu/nazwy przez prezesa... przykłady Legia Warszawa po zmianie herbu przez właściciela bojkotowała mecze przez 3 lata, aż w końcu stary herb przywrócono. Podobnie postąpili kibice Górnika Łęczna gdy ich prezesiołek przemianował Górnika na "Bogdankę Łęczna" i również dopięli swego

Tych absurdów jest znacznie więcej, długo można wymieniać. Z podobnych tematycznie i znacznie lepszych polecam obejrzeć "Hooligans" (ale tylko pierwszą część) z Elijahem Woodem (też bajeczka, ale do absurdów tego typu nie dochodzi). Natomiast jeśli chcesz prawdziwszego (ciemniejszego) obrazu kibiców to polecam zdecydowanie "Football factory" najlepszy z tego typu filmów.

użytkownik usunięty
ogierinho

-nikt nigdy nie płacił kibicom za kibicowanie, to już na prawdę poziom, ehh...

I tu się mylisz! http://wpolityce.pl/site_media/media/cache/d1/4a/d14ad16ad86878b90317159a65cafe1 5.jpg

ocenił(a) film na 3

haha no dobra, ale ludzi chodzących na mecze tvn vs politycy nie nazwałbym kibicami xD Wyobrażasz sobie kiboli dajmy na to Widzewa, którym płaci się za machanie flagą na meczu ich drużyny, normalnie chyba świat by się skończył prędzej ;p

użytkownik usunięty
ogierinho

Dzięki za ten komentarz :)

ogierinho

I właśnie mi się dlatego ten film w miarę spodobał, bo wyleczyłem się z tego chorego kibicowskiego świata, który sieje nienawiść do drugiej osoby tylko dlatego, że kibicuje innej drużynie.

BouxMoux

- ciekawe co cie tak zaskoczylo w tym filmie?? jedynie co to kilka fajnych tekstów na początku, motyw z fotkami i fajne aktorki i nic poza tym. Dno i kupa wodorostów !!!

ocenił(a) film na 1
BouxMoux

to więcej jest takich bajeczek, wiec polecam, bo widze, ze bajeczki lubisz

ocenił(a) film na 8
malyfromhell

Gusta i guściki.
Nie mniej uważam, że film był całkiem w porządku. ;)

ocenił(a) film na 1
BouxMoux

jako bajka to wporządku. Nie ma poprostu takich akcji z kibicami, nawet w gdybaniu artystycznym nie ma szans by takie rzeczy się zdarzały.

Jeśli to bajka dla dzieci to i owszem można dać 8, jeśli film dla dorosłych to co najwyżej 2

Chyba nie był kolega nigdy na meczu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones