PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=658071}

Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski

Smurfs: The Lost Village
6,5 16 356
ocen
6,5 10 1 16356
5,0 3
oceny krytyków
Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski
powrót do forum filmu Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski

Apetyt, jaki narobiło mi Sony dwoma świetnymi filmami o Smerfach, nie został zaspokojony. Zacznę od pozytywów. Sama historia o zaginionej wiosce jest ciekawa, miło patrzy się na nowe postacie, coś innego niż domki z grzybków. Bardzo podoba mi się wprowadzenie biedroneczki, jest to w trakcie filmu jeden z najśmieszniejszych bohaterów. Jest kolorowo, więc maluchy będą zachwycone obrazami jakie wpadną do ich oczu. Teraz minusy. Muzyka jest słabiej dobrana niż w dwóch wcześniejszych filmach. Nie czuję po seansie potrzeby sprawdzenia soundtracku i przesłuchania kilku ścieżek, tak jak miało to miejsce wcześniej. Głos Papy Smerfa po prostu nie pasuje do jego postaci, nie jest taki ciepły i opiekuńczy jak ostatnio. Animacja... Nie wiem czemu zdecydowano się uprościć animację. Jest mniej szczegółowa, co wcale nie jest pozytywną zmianą - np. Gargamel wygląda jak Plastuś - zbyt gładka skóra, zero pryszczy itd. tworzą z niego całkiem sympatyczną postać (rzecz jasna - tylko wizualnie). Dialogi nie są tak śmieszne jak w pozostałych filmach o Smerfach od tej wytwórni, są mniej inteligentne, nie kryją w sobie dowcipów, nie ma zbyt wiele smerfowych neologizmów. Podsumowując, film oceniam na 5/10, nie zapadnie mi on w pamięć. Liczyłem na coś nowego i to dostałem, ale nie spodziewałem się, że realizacja będzie słabsza od poprzednich filmów.

użytkownik usunięty
sztilu11

Kolejny fanatyk tych dwóch z*ebanych filmów. Dla mnie taka bajka ze smerfami jest ładniejsza i milsza niż tamte wkurzajace, obrzydliwe smerfy co przeżywałem przez tyle lat. Soundtrack akurat świetny,bez tych wkurzajacych przyspiewek. Ta animacja to powrót do rysowanej starej bajki. Gargamel wygląda tak jak stary Gargamel a nie jakiś dziwoląg ze wszystkimi zębami. Nie będzie więcej tego paskudztwa z przenoszeniem smerfów do naszego świata. A twoją ocenę to se do kosza wsadż. Jedynie co mogę się z tobą zgodzić to zły dobór dubbingu. Maciej Stuhr, Margaret, Socha, Maffashion, Pawlak. Zamiast utalentowanych aktorów to dali takich idiotōw, gwiazdek, znajomych twarzy którzy przyciągną więcej widzów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones