PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=650957}
2,3 50 412
ocen
2,3 10 1 50412
1,5 26
ocen krytyków
Smoleńsk
powrót do forum filmu Smoleńsk

Jedynym sposobem na wyrażenie sprzeciwu wobec polityczno-społecznej indoktrynacji w sztuce filmowej, która w tej chwili zaczyna przypominać najgorsze czasy kina z XX wieku, jest absolutny bojkot tej produkcji. Prawda jest taka, że każdy, kto wybierze się na ten film do kina przyczyni się do jego swoistego sukcesu - nieważne, jaka będzie ostateczna ocena i nasz prywatny pogląd na katastrofę w Smoleńsku - cel twórców i polityków zostanie osiągnięty.

wurtz

Nie bój nic, wyświetlą na budynku URM. Specjalnie na ten cel wyłączą oświetlenie elewacji maskujące wybryki tych wywrotowców z Razem.

ocenił(a) film na 5
wurtz

EEe, to ja kupie dw

ocenił(a) film na 1
wurtz

+1

wurtz

Aby z kimś polemizować na temat filmu powinno się go obejrzeć. Bojkot to najmniejsza linia oporu.

moskit_856

"Bojkot to najmniejsza linia oporu."

Linia najmniejszego oporu, to termin matematyczny. To co napisałeś to frazeologizm...

bazant57

dobrze więc napisze Ci poprawnie. Nawoływać do bojkotu filmu to iść po linii najmniejszego oporu.

moskit_856

Świetnie kursant. W nagrodę ciastko!

bazant57

Idź sie lecz człowieku, Kody Srody, jesteście w mniejszości co wy chcecie osiągnąc. sondaże ani rosna ani maleją.
Przygotujcie sie na 8 lat rządzenia PiSu

ErvinRommel

Nas mają deportować, to wy będziecie zbierać "plony" pisich rządów... I nie jest mi was żal, za głupotę trzeba płacić :D

ocenił(a) film na 5
ErvinRommel

Jest niestety,taka opcja,ze bedą rządzić nawet więcej niż 8,ale ja mam nadzieje,ze tylko 2,5 roku

bucak

NADZIEJA MATKA GLUPICH !!!

moskit_856

Nie dam zarobić złamanego grosza twórcom propagandowej wydmuszki. Jeszcze ktoś by mnie w kinie zobaczył - to chyba największy wstyd, jakiego można dostąpić w tym roku.

ocenił(a) film na 1
wurtz

i w tym i w kolejnych

wurtz

Wstyd to kraść i z cudzym chłopem dzieci mieć.

qnrado

Wyskoczył z patriarchalną "moralnością". Ponure, że w tych łbach XIX wiek kołacze. Ma to internet a we łbie dulszczyzna. Przerażające.

Redaktorka

Przerażające są ograniczenia niektórych ludzi na tym forum, szczególnie feministyczne egocentryczki. Ma to internety i myśli, że jest Panem, ehmmm Panią Sieci. Degradacja moralności u takiej to dopiero jest ponure, a dulszczyzna jest wszechobecna choć przemianowano ją na polityczną poprawność. Pozdrawiam, życzę mniej jadu.

ocenił(a) film na 1
qnrado

Moralność jest kwestią punktu widzenia, ponieważ jest relatywna. Dobre jest to co każdy uważa za dobre. Dla mnie na przykład takie pseudowartości jak rodzina, małżeństwo, dzieci, natalizm, naród to rak, zepsucie i zło największe, aczkolwiek każdy ma swoje osądy na ten temat

alfonskarim

Co ja mogę powiedzieć? Nie wiem, może przykro mi?
Wydaję mi się, że w największym stopniu kształtuje nas dom z jakiego się wywodzimy. Jedni go idealizują, a inni odrzucają. Trudno mi się ustosunkować, bo twoje osądy są naznaczone całkowitą ignorancją. Można mieć swoje zdanie na różne tematy, ale czasami lepiej nie otwierać buzi.

ocenił(a) film na 1
qnrado

Dlaczego? Moje poglądy opierają się na wnikliwej i głębokiej analizie i subiektywnej ocenie, a twoje zarzuty mogę w równym stopniu odnieść do twojej osoby, bo przecież nie wiem na czym opierasz swoje własne osądy, oraz zasady moralne, tak jak ty nie masz pojęcia o tym na jakiej podstawie ja uważam tak jak uważam. Co nie zmienia faktu, że obaj mamy do tego prawo

alfonskarim

Twoje określenie największego zła, to jest właśnie przejaw ignorancji i braku empatii i nie ma tu miejsca na polemikę. A moralność? Twoja moralność twoja sprawa.

ocenił(a) film na 1
qnrado

Dlaczego przejaw ignorancji i empatii? To po prostu fakt, wymieniłem tylko największe patologie

alfonskarim

"Dobre jest to co każdy uważa za dobre." No to ja uważam że mogę wykorzystać seksualnie ciebie i całą twoją rodzinę. Uważam, że to dla mnie dobre. Mogę?

ocenił(a) film na 1
BOB_76

Możesz uważać to za dobre, ale zgodnie z zasadą "wolność twojej pięści musi być ograniczona bliskością mojego nosa" nie możesz zainicjować bezpośredniej agresji bez mojej zgody ponieważ narusza to moją wolność

alfonskarim

Przecież napisałeś że moralność zależy od punktu widzenia. No to ja nie uznaję ja mam taki punkt widzenia że nie uznaję tej zasady bo z radością gwałcę i zjadam ludzi :)

ocenił(a) film na 1
BOB_76

Bo moralność zależy od punktu widzenia. Ale działania musza być prawnie ograniczone wolnością innych

ocenił(a) film na 6
alfonskarim

Mieszasz, mocium panie, wolność z głupotą, prowokacją itd. Pożyjesz dłużej, pochorujesz sobie, ktoś cię zdradzi, wykorzysta, wyśmieje... I zobaczysz. Nie piszę, co, bo to będzie niespodzianka.

ocenił(a) film na 1
Krzypur

To będzie mój problem

alfonskarim

Idź sie lecz człowieku, Kody Srody, jesteście w mniejszości co wy chcecie osiągnąc. sondaże ani rosna ani maleją.
Przygotujcie sie na 8 lat rządzenia PiSu

ocenił(a) film na 1
ErvinRommel

KOD to takie samo ścierwo co PiS, PO, N, PSL, Razem, Zmiana, narodowcy, komuchy i socjaliści

ocenił(a) film na 1
alfonskarim

O planktonie nie wspominając, bo nie ma o czym

alfonskarim

Bezradny lewacki żydo-przegryw napierdala swoim łbem o ścianę.

ocenił(a) film na 1
w_chmielewski

POWIADOMIŁEM JUŻ POLICJĘ

alfonskarim

Bezradny lewacki żydo-przegryw napierdala swoim łbem o ścianę.

ocenił(a) film na 1
w_chmielewski

BĘDĄ CIĘ RUCHAĆ W WIĘZIENIU ANTYSEMICKI PRZEGRYWIE

Redaktorka

Aha, czyli złodziejstwo i dawanie d*py za plecami męża czy narzeczonego jest OK? Dobrze że nie jesteś moją dziewczyną.

ocenił(a) film na 1
BOB_76

Złodziejstwo to naruszenie cudzej własności, agresja, zabieranie wolności, a jeżeli współmałżonkowie nie zawierali wobec siebie umowy odnośnie penalizowania wewnątrz związku skoków w bok, to nie widzę problemu

alfonskarim

Arturek pochodzi z takiej zyebanej rodzinki lewaków pedałów.

ocenił(a) film na 1
w_chmielewski

MOJA RODZINA TO LUDZIE CIERPIĄCY NA HETEROSEKSUALIZM I PRAWICĘ ALE WYRZEKŁEM SIĘ ICH I WYDZIEDZICZYŁEM

BOB_76

Problemem wynikającym z tej XIX-wiecznej sentencji jest to, że zobowiązuje do moralności obyczajowej tylko kobietę. Na tym polega patriarchat, że jest liberalny dla mężczyzn a surowy dla kobiet. Kobieta się puszcza, mężczyzna ma powodzenie itd. Bez odbioru.

qnrado

Cudzym, nie cudzym, a pincet wpadnie...

wurtz

Idź sie lecz człowieku, Kody Srody, jesteście w mniejszości co wy chcecie osiągnąc. sondaże ani rosna ani maleją.
Przygotujcie sie na 8 lat rządzenia PiSu

wurtz

Nie mam zamiaru tego sponsorować i na pewno noe będę tego oglądać.

ocenił(a) film na 1
wurtz

Mam nadzieję, że rodzice dzieci w wieku szkolnym też staną na wysokości zadania i nie dopuszczą do tego by pieniądze ze szkolnego budżetu brały udział w spłacaniu produkcji.

medikoo

Na pewno. Już widzę jak dyrektorzy szkół masowo wypowiadają posłuszeństwo nowej władzy.
Będzie dokładnie tak samo jak z usłużną policją i wojskiem. Nawet pomimo tego, że te ostatnie to służby mundurowe. To nie będzie miało znaczenia. Dyrektorzy szkół to ludzie którzy na swoje stanowisko pracowali często i 20 lat. Mają kredyty i rodziny na utrzymaniu. Większość nie zaryzykuje posady dla walki z propagandowym filmem. Założę się że szkoły podporządkują się może z nielicznymi wyjątkami.

the_men_from_okinawa

Zresztą obecna sytuacja w polsce jest efektem głównie tego jak wygląda edukacja w szkołach od przeszło 20 lat. Jedna wielka świętojebliwa i nacjonalistyczna propaganda na lekcjach historii, polskiego ale przede wszystkim na tzw. lekcjach religii. Lekcji religii, której przez cały okres swojej edukacji uczeń ma więcej niż lekcji np. fizyki, chemii, czy biologii .

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
rozkminator

Harcerstwo siedliskiem umysłowego gówna? Mógłbyś rozwinąć? Nie bardzo rozumiem..

ocenił(a) film na 1
Klara_Anna

Pierwsze na liście prawa harcerskiego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej:

"Harcerz służy Bogu i Polsce i sumiennie spełnia swoje obowiązki."

W jednej linijce mamy jeden sensowny przekaz i dwie indoktrynacje na start ;) Popatrz zresztą na te wszystkie uroczystości państwowe, kto tam zawsze jest oprócz polityków, klechów i wojska? Harcerze. Zresztą czy to jest niespodzianka? Przecież w każdym totalitaryzmie młodzieżówki są najważniejsze. Hitlerjugend, Komsomolcy, Harcerze Rzeczypospolitej... Wśród moich znajomych było mnóstwo byłych harcerzy, kilku przestało się w to bawić bo zwyczajnie wyrośli, ale kilku odeszło wprost przez wciskaną ideologię. Pamiętam wręcz że jeden kumpel mi opowiadał już dobre 15 lat temu że on był w ZHP (które w pierwszym prawie o Bogu i Ojczyźnie nic nie wspominało) i wspominał jakieś wielkie spędy krajowego harcerstwa na które zjeżdżały się wszystkie odłamy i mówił że nieraz się tam tłukł z ZHRowcami bo "to banda nazioli była" i się potrafili czepiać innych Związków lub ich członków za np. noszenie długich włosów.

Jeśli takie hopki były 15 lat temu, to dziś musi być jeszcze większy hardkor. Biorąc pod uwagę że prezydent ostatnio na pogrzebie Inki pozdrowił i zaaprobował działalność "społeczności kibiców", to chyba nikt rozsądny nie pomyśli że ktoś będzie się starał aby harcerstwo było apolityczne. A ku jakiej stronie się owo harcerstwo skłania to już wyjaśniłem. Smutne, ale prawdziwe. Popatrz ile harcerzy jest na wiecach ONR. Taką Polskę się chowa :/

rozkminator

Prosiłabym, żeby nie obrażał pan czegoś, o czym nie ma pan zielonego pojęcia. Pańskie informacje sprzed 15 lat są troszkę przeterminowane, a pierwszy punkt prawa harcerskiego brzmi zupełnie inaczej i nie ma w nim słowa o Bogu ani o Ojczyźnie. Stworzono również alternatywną wersję przyrzeczenia, które nie zawiera w sobie Boga, jednak nadal mówi o służbie Ojczyźnie. Udowadnia to jedynie, że hacerze rozumieją, że można być patriotą, nie będąc katolikiem. Harcerstwo jest apolityczne i pełne wspaniałych wartości, a jeśli trafia się gdzieś drużyna, która się do nich nie stosuje czy jest politycznie nastawiona, to jest to przypadek patologiczny, a wszędzie się takie zdarzają.. Jednak byłam w tym roku na kilku większych harcerskich "imprezach" i nie dostrzegłam czegoś takiego. A to, że stoimy na różnego rodzaju uroczystościach (gdzie często najliczniejsi obok nas to ci pseudokibice pseudopatrioci), oznacza jedynie to, że oddajemy hołd bohaterom, wspominamy ważne dla kraju wydarzenia.. Cóż poradzę, że jakiś głupi polityk podczas apelu poległych podczas rocznicy wybuchu II wojny światowej wyczytuje nazwisko Kaczyńskiego zaraz obok harcerzy Szarych Szeregów, ludzi, którzy walczyli o wolność, bohaterów, wielu wspaniałych postaci, których pamięci należy się faktycznie cześć.. Przychodzę, bo chcę pamiętać o tym, że nie zawsze moja Ojczyzna była niepodległa, że taka właśnie historia mój kraj ukształtowała. I cóż poradzę, że inne ważne uroczystości i rocznice politycy traktują jako kolejną okazję do przegadywania się..? A chcę jakoś świętować. Rocznica wybuchu powstania warszawskiego została w moim mieście zorganizowana przez harcerzy. I wie pan co? Nie było pseudokibiców, przemów licznych polityków (wypowiedział się jedynie prezydent), były za to przemowy harcerzy, starszych, słowa, które dawały do myślenia i nie miały politycznego wydźwięku. Uroczystości zorganizowane przez harcerzy z mojego miasta były najlepszymi, na jakich byłam. Mogłabym jeszcze długo pisać o wspaniałej ideologii i wartościach harcerstwa, ale proszę tylko - nie jest pan harcerzem, nie zna tematu, więc proszę nie obrażać ;) Nie żebym poczuła się urażona - doskonale wiem, do jakiej organizacji należę i jestem z tego dumna. Jednak irytuje mnie postawa ociekająca ignorancją i stąd mój wywód. Pozdrawiam :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones