PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=649608}
6,2 84 918
ocen
6,2 10 1 84918
6,5 33
oceny krytyków
Snowpiercer: Arka przyszłości
powrót do forum filmu Snowpiercer: Arka przyszłości

Do około 40-50min da się oglądać, ale jak zobaczyłem akwarium w pociągu to wymiękłem. 42 000km przez rok co daje nam śrędnio 288km/h + jak było widać na filmie pociąg uderza w skały chwieje się na szynach a oni tam dali akwarium, no proszę was. Film może być gniotem ale do obejrzenia, ale jak się już dzieją taki cuda jak tutaj no to przepraszam bardzo. Jeśli ktoś ogląda filmy i choć trochę obchodzi go "realistyka' to film nie dla niego... tyle.

Pietras_92

Obejrzałeś film science fiction i jedynym problemem było akwarium? Przecież to pikuś przy silniku perpetum mobile, który nie może istnieć. Słabizna koleś :p

Pietras_92

288 km/h?? jestem ciekaw jak to wyliczyłeś.

ocenił(a) film na 4
MarcoMic

Jeśli ktoś choć trochę zna się na fizyce i matematyce to bajecznie proste do wyliczenia. Moje pytanie (bo nie pamiętam) poruszali się w jakim kierunku? Nie zyskiwali przypadkiem 1 dnia w roku?

ocenił(a) film na 8
Hekatee

Chyba jednak nie tak banalne. 42 000 km dawałoby średnio nieco mniej niż 5 km/h. Skąd to 288 to ja nie wiem xD. Inna sprawa, że w filmie wyraźnie było powiedziane, że jechali (jeśli się nie mylę) 438 000 km, co daje ok 50 km/h.

Co do pytania o kierunek łap mapkę, powinna rozwiać wątpliwości :P http://brentofthefabulouswild.files.wordpress.com/2014/01/snowpiercer-route.jpg
Pociąg nie musiał jechać ze stałą prędkością, mógł przecież zwalniać i nadrabiać tak, żeby przybliżyć czas przejazdu tą trasą do równego roku.

rychu666

Jorgłem się lekko, aczklowiek pisząc ten post byłem święcie przekonany, że napisałem dobrze :P.

ocenił(a) film na 4
rychu666

Hej, ja się nie upieram, że 288 k/h jest prawidłowe ale że bez problemu (mając podstawowe dane wsadowe) można TO obliczyć :)
A TO - to wg mnie średnia prędkość na godzinę oczywiście :)

ocenił(a) film na 8
Hekatee

Sorki w takim razie :P. W kontekście wypowiedzi MarcoMic brzmiało to jakbyś zgadzała się z obliczeniami Piterasa ;)

ocenił(a) film na 4
rychu666

No worries :)
Czasami mam tendencję do skrótów myślowych.

ocenił(a) film na 4
Pietras_92

trasa musiała by być dużo dłuższa niż 42000km bo w rok to by się wlókł jakieś 5km/h .
To tyle na temat prędkości .

Natomiast sam pomysł że to był pociąg , zakładam że było jedynie do celów filmowych i byłem to w stanie przełknąć . taniej prościej i bardziej niezawodnie można by zbudować zwykły (tradycyjny czy też klasyczny) bunkier podziemny a nie pociąg którego tort były narażone na zasypanie oblodzenie uszkodzenie mostu itp zresztą niew iem poco miałby niby być w ruchu :P . Akwarium to nie jest jakiś wielki problem pewne wstrząsy może wytrzymać to nie musi być szkło takie jak masz w oknie , natomiast jest tam sporo błędów logicznych jakaś durna walka na topory wystarczyło zatruć żywność zagazować itp gdyby wystąpił problem przeludnienia ale w filmie chciano pokazać cały ten proces co jestem w stanie zrozumieć ogólnie film przyzwoity gdyby nie zakończenie .

blysk_2

W filmie było wyjaśnione to dlaczego musieli się poruszać, ponieważ podczas jazdy lokomotywa kruszyła lód, który później był przerabiany w wodę. Ten film ma tyle niedomówień, tyle faktów wziętych z nie wiadomo skąd, że nawet jeśli ten film ma jakieś głębsze przesłanie to niestety ale zostało ono zaćmione przez wyżej omówione pierdoły.

ocenił(a) film na 4
Pietras_92

jak już pisałem jestem w stanie zrozumieć że zdecydowali się do celów filmowych na pociąg a gdyby się zaszyli w bunkrze to co nie mogli by raz w miesiącu wysłać ciężarówkę po wodę ? Pociąg był bardziej widowiskowy i jestem w stanie to przełknąć mimo że jest to dość głupi pomysł na arkę przetrwania i w rzeczywistej sytuacji zlodowacenia na pewno nikt by nie wybrał takiego rozwiązania znacznie większy koszt budowy znacznie mniej bezpieczny i nieporównywalnie kosztowniejszy projekt .

Ja się nie czepiam aż tak błędów logicznych bo jestem je w stanie jakoś przełknąć znacznie bardziej przeszkadza mi zakończenie . gdyby nie zakończenie to miałby odemnie 1-2 gwiazdki więcej jako głupkowaty film akcji jednak posiadający pewne racjonalne rozwiązania - tworzenie jakiejś równowagi flory i fauny we wnętrzu pociągu a także wśród ludzi . Jednak nie powinno się to odbywać tak jak w tym filmie są na to inne sposoby aczkolwiek dużo mniej widowiskowe .

ocenił(a) film na 10
Pietras_92

To jest film fantastyczny, nie umiesz przymruzyc oka czasem czy nie masz wyobrazni?

Himiteshu

Mrużyłem oczy do czasu ich zamknięcia, jest różnica pomiędzy fantastyką a absurdem.

Pietras_92

Wygrałeś ten wątek :D

ocenił(a) film na 7
Pietras_92

bardziej taki symboliczny jest ten film niz realistyczny

ocenił(a) film na 10
gaik

W sumie masz racje

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones