PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=649608}
6,2 84 904
oceny
6,2 10 1 84904
6,5 33
oceny krytyków
Snowpiercer: Arka przyszłości
powrót do forum filmu Snowpiercer: Arka przyszłości

Skąd taka wysoka ocena dla tego "dzieła"?
Film jest bardzo słaby i nie rozumiem wielu zachwytów i pozytywnych komentarzy.
Pociąg, który jest alegorią świata z całym tym jego niby nieporządkiem i
niesprawiedliwością jest pokazany w tak płytki i dosłowny sposób, że aż strach.
Do tego absurd goni absurd. Ja rozumiem, że to niby sci-fi, ale w filmie po prostu MUSI być
zachowana jakaś logika, bo inaczej robi się żart, a nie film.

Jak mocno na przykładzie tego filmu widać przepaść między np. takim Lemem, który zadawał
pytania o człowieczeństwo bez podobnych kretynizmów, a takim czymś?
Do tego gra aktorska, muzyka itd. wszystko bardzo poniżej przeciętnej.

Film jest słaby i strasznie naiwny. Trzeba ogromnej woli od widza żeby dać się porwać, nie
zadawać pytań i oglądać z uwagą.

3/10

ocenił(a) film na 7
macius_4

Mnie film bardzo się podobał. Może rzeczywiście w niektórych momentach byl malo spójny a już końcówka mnie zadziwiła z tym dzieckiem kiedy trn maluszek chwilę przed wybuchem jest "goły i wesoły" a po wszystkim wychodzi z pociągu w pełnym ubraniu-kozaki, futro. Mimo wszystko fabuła była bardzo ciekawa choć rozumiem, że nie każdemu film przypadł do gustu.

ocenił(a) film na 5
masachiko

A miał wyjść goły na mróz kiedy w tym samym wagonie były martwe osoby ubrane w futra?
To dopiero byłaby głupota.

ocenił(a) film na 7
Leszy2

Ja w tym samym wagonie nie zauwazylam żadnych dzieci. Nie zadziwia mnie obecnosc pelnego stroju a raczej idealnego dla chłopca rozmiaru.

ocenił(a) film na 7
macius_4

http://www.filmweb.pl/film/Snowpiercer%3A+Arka+przysz%C5%82o%C5%9Bci-2013-649608 /discussion/Wspania%C5%82y+film%21,2465701

hmatysiak

Noo i? Żadnego odkrycia tu nie ma, też o tym pisałem.

ocenił(a) film na 7
macius_4

brawo

ocenił(a) film na 7
macius_4

Porównujesz en film do książek Lema. Czemu nie Huxley'a, Orwella albo Snerga od razu. Proponuję taki eksperyment. Spójrz na ten film wyrzucając Lema z głowy, tzn. oceniaj film nie Lema względem filmu, albo film względem Lema.
Film powstał na podstawie komiksu i to taka wersja POP. Bardzo dobrze przy tym nakręcona. Jest kilka błędów, ale ogląda się dobrze. Moim zdaniem.

hmatysiak

Porównałem do Lema, bo prawda jest taka, że pewnie Huxley'a a już na pewno Snerga to mało kto by w ogóle rozpoznał. Lem jest znany właściwie na całym świecie i nawet jak ktoś nie czytał jego książki, to wie kto zacz.

Ja rozumiem, że film jest na podstawie komiksu, ale to niczego nie zmienia. Jeżeli napiszę książkę o facecie co siedzi w pokoju bez słowa i potem nakręcę na ten temat film, gdzie aktor nie odzywa się przez 2 godziny, tylko gapi przez okno, to nie znaczy wcale, że to dobry film.
Chyba po prostu wolę trochę inne kino. Ostatnio widziałem np. "Quiet Earth". Kurcze, 30-sto letni film a zrobił naprawdę wrażenie.

Najważniejsze żeby film potrafił widza porwać. Wtedy przymyka on oko na niedociągnięcia i po prostu cieszy się filmem. Mnie niestety ta produkcja nie porwała i przez to wyłapywałem wszelkie nieścisłości i wpadki.

ocenił(a) film na 7
macius_4

Mnie porwał m.in. wizualnie. Kwestia gustu. Napiszę tak - Matrix to nie był, ale całego popcornu i tak zapomniałem zjeść ;)

ocenił(a) film na 1
macius_4

Sam ten pomysł jest do bani, co za idiota wymyślił aby jeździć pociągiem w kółko podczas arktycznej zimy...

ocenił(a) film na 7
Eph

Nie wazne co to był za idiota, wyobraz sobie ze swiat idze w diabły i jedynym ratunkiem jest wsiasc do czegos takiego. Czy w takiej sytuacji tez krecilbys nosem czy raczej robil wszystko aby ratowac zycie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones