PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=793211}

Sobibór

Sobibor
6,4 4 987
ocen
6,4 10 1 4987
Sobibór
powrót do forum filmu Sobibór

"Sobibór" zabiera widzów do okrutnych czasów drugiej wojny światowej. Tytułowy Sobibór to miejscowość, w której został utworzony obóz zagłady dla Żydów. Jest to film produkcji rosyjskiej i rosyjscy Żydzi grają tu główne skrzypce. Nie zabrakło również polskich Żydów i oczywiście niemieckich hitlerowców.

MOCNE STRONY filmu:
- realistycznie brutalny i dramatyczny
- porządna gra aktorska
- obserwować można pełny przekrój charakterów postaci; np. zniesmaczonego Niemca, nadgorliwego żydowskiego kapo czy chociażby przechodzącego przemianę młodego Polaka

SŁABE STRONY filmu:
- bardzo dużo postaci o których nie wiemy zbyt wiele, trudno sie z nimi zidentyfikować, osobiście, nie zorientowałem się jak mają chociaż na imię
- i chociaż postacie mówią w swoich ojczystych językach, co jest na plus, to dialogi wypadają sztucznie a akcent jest wielokrotnie mocno niedopasowany
- niepotrzebne wykorzystanie retrospekcji (tak jakby widz zapomniał co ktoś powiedział 5 minut wcześniej), nieumiejętne wykorzystanie efektu slow motion, niektóre sceny przydługie a innych ważnych, moim zdaniem zabrakło

PODSUMOWANIE:
Czuć że film jest nakręcony przez nowicjusza. Reżyser tego filmu (Konstantin Chabienski) to rosyjski aktor, który spróbował swoich sił po drugiej stronie kamery. Moim zdaniem chęci do zrobienia ambitnego dzieła były, zabrakło jednak doświadczenia i wysokiego budżetu, by ten film mógł rywalizować z amerykańskimi klasykami w tym gatunku.

Zapraszam na mój facebookowy blog: "Krótkie opinie filmowe"
https://www.facebook.com/356667228072322/

orzeh8

Wlasnie jestem swiezo po filmie i zgadzam sie w pelni z Pana opinia. Ja pozytywnie oceniam gre aktorska, zwlaszcza glownego bohatera. Jednak poczatek filmu troche slaby, do tego malo uwagi wg mnie bylo poswiecone samej ucieczce (przygotowaniom). Inaczej bylo w filmie "Ucieczka z Sobiboru". Zabraklo na koncu opisania losow pozostalych uciekinierow. Jednak warto pojsc i zobaczyc ten film. Doceniam rezysera, jednak zabraklo doswiadczenia.

ocenił(a) film na 6
orzeh8

W punkt! Dodam jeszcze, że film spokojnie mógłby trwać 25 minut krócej.

ocenił(a) film na 6
orzeh8

Również się zgadzam. Przejmująca historia, ale film sam w sobie raczej średni. Przeszkadzały mi porzucone wątki (może było to zamierzone, ale nie podobało mi się to). Gra aktorska rzeczywiście jest bardzo mocną stroną obrazu. Ogólnie realizacja mierna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones