PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33510}
6,1 29 920
ocen
6,1 10 1 29920
5,7 6
ocen krytyków
Solaris
powrót do forum filmu Solaris

Bardzo lubię filmy Sci-Fi ,ale to moim zdaniem kompletna klapa i gniot . Tak nudnego filmu nie oglądałem dawno , z trudem powstrzymywałem się przed zaśnięciem i przegrałem bo musiałem go oglądać na dwie tury.
To tylko moje odczucie ,pewnie inni dostrzegają w nim coś więcej?.
No, ja niestety nie. Ale to tylko moje odczucie . Ten film jest kolejną ciernią wbitą w ten gatunek filmu . Szkoda...

davidow1987

Podzielam Twoje zdanie, dla mnie również bida z nędzą.

davidow1987

Popieram. Film nudny, zupełnie inny niż książka, dialogi miejscami żenujące, do tego jeszcze pokazywanie po 10x tych samych scen jako wspomnienia i te przydługie spojrzenia Grześka Clooneya :/ 3/10

ocenił(a) film na 7
davidow1987

To jaki film s-f wg Ciebie jest dobry? Ja bym policzył je na palcach(chciałem napisac jednej no ale jednak...)dwóch rąk. Książka Lema jest absolutnie genialna takie 11/10 i sfilmowanie jej jest zajęciem nieosiągalnym. Cierń wbity w gatunek filmu s-f? On tak naprawdę nigdy nie istniał. Ale ekranizacja na 7/10 z pewnością zasługuje(zasadniczy minus to brak motywu myslacego oceanu, symetriad). Przy książce również zasnąłeś? Ja znam mnóstwo ludzi dla których zawiły znaczy nudny. A to, że nie udało Ci się go obejrzeć nie jest przecież zadnym argumentem przeciwko filmowi.

dezerter5555

Wg mnie nie chodzi o to, że ten film jako film s-f był zły. On po prostu jest złym filmem w ogóle. Moim zdaniem zupełnie nie oddaje klimatu książki, a końcówka wręcz ją bezcześci. A co do zawiłości - ten film był prosty jak budowa cepa, żadnej zawiłości w nim nie zauważyłem :)

ocenił(a) film na 7
enzo07

No cóż jak uważasz...Bronic go zaciekle nie będę, gdyż moim zdaniem do pierwowzoru jest mu bardzo daleko. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
davidow1987

Kolejny argument za tym by w końcu wstęp na filmweb był dla osób powyzej lat 18 nawet 21. Idźcie dzieci obejrzyjcie sobie po raz kolejny "szybcy i wściekli" nie będziecie się nudzić.

ocenił(a) film na 7
Aldon

Do Aldon: a dlaczego Ty jesteś taki agresywny i natarczywy w słowach? Ja bronię tego filmu a Ci ludzie przedstawili swoje argumenty dlaczego im się nie podobał. Mam inną opinię ale szanuje ich zdanie; a w szczególności prawo do jego wypowiedzenia. O co z kolei chodzi Tobie?




dezerter5555

O zaistnienie na forum zapewne.

Proponuję pójść dalej - do 21 roku życia zakaz wychodzenia z domu i absolutne odcięcie od Internetu i sieci komórkowych.
Po co Cię ma młodzież denerwować.

pozdrawiam
PROZAiC

ocenił(a) film na 7
davidow1987

Ten film jest dla ludzi inteligentnych - a jak widać - nie należysz do tego grona, więc odpuść sobie. Stanisław Lem jest znany na całym świecie właśnie dzięki swoim książkom - chyba najbardziej z całej naszej literatury więc proszę Cie...

emqbro

Książka jest dla ludzi inteligentnych, film już nie koniecznie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones