PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33510}
6,1 29 921
ocen
6,1 10 1 29921
5,7 6
ocen krytyków
Solaris
powrót do forum filmu Solaris

Czy właściwie można sensownie odpowiedzieć na pytanie, o czym właściwie jest ten film, nie powołując się na tekst autora? Bez tekstów w stylu amerykańska produkcja, bo w końcu to oni zrobili ibm-a, nie wujek Rysiek.

Lema nie czytałem, więc tylko o filmie.
Jest dobry, czasami niezły, czasami rozlazły (poza 60 sek., które bym wyciął) ogólnie do wytrzymania.
Wszystkie te sekundy są niestety z Clooneyem, który robi dobrą robotę, ale w kilku ujęciach wkurza (taki spocony i włochaty, mogli bardziej wyeksponować babkę).
Całkiem zepsuta i przez niego i przez reżysera scena kiedy pozostaje na statku po ewakuacji (przed ujęciem, w której podchodzi syn Gibariana).
Natascha, też jako tako, może powinna grać inna aktorka (czemu to ona nie odwróciła się tylko George)?

Muzyka bardzo pomaga w kilku fragmentach. Na przykład wysłanie pierwszej kopii w przestrzeń (świetne razem, obraz i dżwięk).

I pytanie na koniec, które w zasadzie po raz pierwszy pojawiło się przy oglądaniu akcji w kosmosie (podczas kurka wodna oglądania tego... dziełka).
W większości filmów wszystkie bazy są ogromne. Trzeba się nachodzić. Ale jedno: kto to wszystko sprząta?
Pewnie są jakieś filtry, ale mimo wszystko, ktoś kichnie, uleje kawy, albo…

ocenił(a) film na 9
harkie

Najpierw przeczytałem książkę i praktycznie od razu wziąłem się za film. Pojawia się pytanie, o czym jest ten film. Na prawdę, nie mam do końca pewności. Książka jest o Solaris, planecie na której coś niby żyje, ale nie wiadomo czy żyje i nie wiadomo czy jest inteligentne czy nie. Głownie chodzi o brak możliwości nawiązania kontaktu pomimo nieustannych prób i obserwacji. Historia Kelvina jest jakby sprawą drugorzędną, na której pokazano co planeta może zrobić, a na samym końcu jest sugestia dlaczego to robi. Film natomiast głownie koncentruje się na doktorze Kelvinie. Pomijam pozostałe różnice, bo sa jakby mniej istotne. Jednym słowem, film ciekawy, ale opowiada tak samo o czymś innym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones