PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33510}
6,1 29 922
oceny
6,1 10 1 29922
5,7 6
ocen krytyków
Solaris
powrót do forum filmu Solaris

Pełen obaw...

użytkownik usunięty

Trudno cokolwiek powiedzieć, też nie mogę się doczekać premiery. To kolejna próba ekranizacji i mam nadzieję, ze nie zakończy sie porażką. Nie mogę się zgodzić z kolegą, który poleca obejrzeć najgłośniejszą z nich - w reż .Tarkowskiego. Polecić? Chyba ku przestrodze, żeby zobaczyć jak bardzo moze rozminąć się książka z filmem (chociaż to co wyszło jest w sumie poprawne, tylko, że nie Solaris). Na podobnej zasadzie możnaby powiedzieć, że Event Horizon to też Solaris. W każdym razie Tarkowskiego polecam po obowiazkowej lekturze dla tych, którzy traktują tę premierę poważnie (dla mnie to trochę tak jakby pójść na jakieś Ogniem i mieczem, czy inny polski klasyk)- tak dla porównania. Soderbergh wziął Clooney'a (na przekór wszystkim, którzy powiedzieli, że nie da sobie rady - ja też to czuję) na warsztat, na plan filmu Ocean's Eleven, żeby go nauczyć nowej pracy ze sobą na planie. (dobra, trochę też, z powodu, że to starzy kumple i razem kiedyś klepali biedę).Reżyser potraktował sprawę poważnie. Gdyby nie on nie miałbym tej nadziei, jak się we mnie tli, że nie bedzie to jednak romansidło, ani zwykły film sesacyjny. Pamiętacie scenę z Traffic, na której lądował helikopter? Jeśli Solaris będzie tak oniryczny, to kto wie... Do tej pory, Soderbergh aż tak bardzo się nie pomylił
Do zobaczenia na premierze :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones