PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33510}
6,1 29 919
ocen
6,1 10 1 29919
5,7 6
ocen krytyków
Solaris
powrót do forum filmu Solaris

gumowych szkieletów, rozbłysków karabinów laserowych, szarych kosmitów czy ludzi w kratkowanych kombinezonach skakających między wieżowcami... Intelektualny wysiłek wynikający z błyskotliwej fabuły okraszony doskonałą muzyką Cliffa Martineza, kreacjami i doborem aktorów czy scenografią nie jest niestety dla oglądaczy ciekawy. Dziś umiera się przy nim z nudów...
Dzieło Soderbergha nie jest dziełem skończonym ponieważ jest za krótki (wg mnie rzecz jasna) fakt ten pewnie jest spowodowany przewidywanymi utyskiwaniami oglądaczy żująco-pogryzających. Dla mnie film mógłby trwać drugie tyle. Wspaniały obraz nawet mimo krytyki Lema. Jednak SS (mimo dość wiernej adaptacji) położył nacisk na dramatyzm stosunków między ludzkich - miał do tego pełne prawo bo to jego obraz.

ocenił(a) film na 9
Zakeri

uwielbiam ten film mimo że Lemowi sie nie podobał,
jest bardzo monotonny jak linia pozioma ale właśnie to mnie w nim pociąga

ocenił(a) film na 7
Zakeri

Faktycznie moim zdaniem również film mógł być trochę dłuższy. Z wiadomych względów producenci poszli na łatwiznę skracając film, jednocześnie niestety go spłycili. Muzyka i klimat- bajka. Ogólnie moim zdaniem: 7/ 10

Tomsi79

Film genialny. Dla wielbicieli wartkiej akcji i hektolitrów krwi zawieje nudą, ale dla mnie jest dziełem sztuki.

użytkownik usunięty
Zakeri

Ja tak trochę z innej beczki - która adaptacja powieści Lema jest Waszym zdaniem najlepsza?
Obejrzałem dzieło Soderbergha i oceniłem na 9/10. Pytanie tylko, jak do tego filmu ma się Solaris Tarkowskiego (ponoć jest jeszcze lepszy).

ocenił(a) film na 5

Uważam, że ani "Solaris" Soderbergha, ani "Solaris" Tarkowskiego(chyba, że ktoś lubi Freuda) nie wytrzymuje intelektualnego zderzenia z książką. Obydwa filmy bazują na książce, są to adaptacje częstokroć jedynie nawiązujące do książki, a przy tym tak bardzo różne od siebie.

ocenił(a) film na 10

Ja oglądałem jedynie Tarkowskiego i Test Pilota Pirxa. Solaris Tarkowskiego jest rzeczywiście (jak pisze Paweln2) bardziej filmem psychologicznym i np warto go obejrzeć choć wizualnie mocno już trąci myszką (japońska autostrada z końca lat 60-tych przedstawia odległą przyszłość:)) Chyba obydwa filmy mimo faktu, iż są różne od siebie to w takim samym stosunku różnią się od książki. Czy jest to wadą? dla mnie absolutnie nie, przecież każdy wynosi z książki różne rzeczy - dlaczego więc filmy miałyby być identyczne?
Test Pilota Pirxa jest za to wierną kopią opowiadania. Samo opowiadanie jest błyskotliwe w swym przesłaniu. Jeśli ktoś wysupła owo przesłanie z filmu to na pewno będzie się on podobał.

ocenił(a) film na 1
Zakeri

Proste pytanie.
Skąd ktoś kto nie czytał ma wiedzieć o co chdzi ?
Gdzie materialne projekcje głównego bohatera ?
Koleś żyjący gumę i kręcący długopisem doprowadzał mnie do szału...
Do bólu amerykański...
KICHA ,KUPA ,DŻUMA.

ocenił(a) film na 10
stefanozenone

Drobny szczegół - na filmweb.pl oceniamy filmy nie książki... to dotyczy ogółu twych wypowiedzi dotyczących Solaris.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones