PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33510}
6,1 29 910
ocen
6,1 10 1 29910
5,7 6
ocen krytyków
Solaris
powrót do forum filmu Solaris

no coz, film obejrzalam 15min po przeczytaniu ksiazki i jedyne so sie zgadza to tytul i imie
glownego bohatera. szkoda slow, ciekawa jestem tylko czy rezyser filmu przeczytal wogole
ksiazke, czy zaporzyczyl sobie jedynie pare ciekawszych motywow oraz tytul. no coz
widocznie tarkowski nie mial racji mowiac o lemie ze ten nie zna sie na kinie, poniewaz nie
podobala mu sie zanda z ekranizacji solaris. ksiazka porusza nieco glebsze tematy niz film,
ktory jest zmysloną bajka o kosmosie jakich wiele, szkoda, napewno jak coponiektorzy tutaj
nie onejrze tego filmu po 10 razy i nie dam mu oceny 10/10 bo wiecej w skali nie ma.

dziobek25

Owszem, Soderbergh nie przeczytał książki... Książke przeczytałem już dawno, filmu na razie nie i jakoś nie chcę sobie psuć smaku, no cóż, tak naprawdę film nigdy nie pogodzi się z książką, ale myślę, że i w drugą stronę... A Soderbergh odwalił pracę- dostał scenariusz, zrobił film, zarobił...

dziobek25

Jak można stwierdzić po 15 minutach oglądania filmu czy jest dobry ? Po 15 minutach ocenia się filmy klasy Armagedon, Skyline, Misja na Marsa czy 2012. No chyba że ten film jest z tej samej kategorii, bo jeszcze nie miałem okazji obejrzeć :P

galcius

cytat: 'no coz, film obejrzalam 15min po przeczytaniu ksiazki', proponuje czytac uwazniej i ze zrozumieniem!

dziobek25

Dobrze Cię zrozumiałem. Chyba już się spotkałeś z filmami na podstawie książek i wiesz że nie ma chyba takiego co by się pokrywał w zupełności, nie ma takiego filmu zawsze są jakieś uproszczenia. Czasem się moze wydawać od początku że nie ma nic wspólnego z książką ale po czasie bardziej zaczyna wracać do historii z książki. Ja i tak nie mam zamiaru tracić czasu na takie filmu widać po opiniach że niezły shit.

ocenił(a) film na 5
dziobek25

Taaak.... kto nie czytał książki powie że film dobry.Tylko jeżeli w filmie mówi się że jest na podstawie "Solaris" Lema , więc wydaje mi się że Lem musiał wyrazić na to zgodę.A może się mylę.Niech mnie ktoś oświeci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones