PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=244635}
6,2 2 536
ocen
6,2 10 1 2536
4,5 4
oceny krytyków
Solidarność, Solidarność...
powrót do forum filmu Solidarność, Solidarność...

Polacy są dobrzy tylko wtedy, kiedy trzeba coś rozpierdolić."
Nowela Bromskiego zdecydowanie najlepsza - najprawdziwsza, reszta to "poklepywanie się po plecach" - bardziej lub mniej artystyczne powiastki o pewnej historii, której efekty każdy widzi.

Orinow

Nowela Bromskiego najlepsza? Przecież tam pełno banałów.

ocenił(a) film na 6
dolegapit

Cały film zrobiony był w oparciu o banały i jest dość nędzny jak na dumę, którą powinien w sobie nosić patriota, tym bardziej filmowiec. Nowela Bromskiego jest najlepsza na tle całego filmu, bo najważniejszym problemem w obecnej Polsce są szeroko pojęte skutki "grubej kreski" - hasła wielce wzniosłego i nieuczciwego.

ocenił(a) film na 9
Orinow

Co znaczyła wg ciebie "gruba kreska" i co było w niej nieuczciwego?

ocenił(a) film na 6
cjanek

jeśli do tej pory nie poznałeś ani nie zrozumiałeś znaczenia i skutków "grubej kreski" to zachęcam do samodzielnego przestudiowania tematu

ocenił(a) film na 9
Orinow

A gdzie przeczytałeś, że nie rozumiem co znaczy "gruba kreska"? Czytaj ze zrozumieniem. Ja pytam ciebie, co ona znaczy wg ciebie. Nie wycofuj się rakiem jak tchórz:)

ocenił(a) film na 6
cjanek

"gruba kreska" to świadectwo jakie ten naród sam sobie wystawił przed całym światem...

skoro nigdzie nie przeczytałem, że nie rozumiesz co to znaczy "gruba kreska" a jednak to wiem, to udowodnij mi że nie mam racji... })

musisz dużo wiedzieć o tchórzostwie skoro tak błyskawicznie potrafisz je "rozpoznać"... })

ocenił(a) film na 9
Orinow

Toś się namęczył:)
Jak już nie ma argumentów to do mnie pijesz?:) powtarzasz oklepane frazesy, których nawet wytłumaczyć nie potrafisz. Daruj chłopie i zluzuj szorty:)

ocenił(a) film na 6
cjanek

no cóż jesteś prostakiem i to o tobie przypuszczałem od początku, ale postanowiłem i sobie i tobie dać szansę - ale jak widać pierwsza myśl była trafna, więc specjalnie dla ciebie ją powtórzę - jeśli do tej pory nie poznałeś ani nie zrozumiałeś znaczenia i skutków "grubej kreski" to zachęcam do samodzielnego przestudiowania tematu, dodam tylko: nie z komiksów w promocji w hipermarkecie... })

ocenił(a) film na 9
Orinow

To że nie rozumiesz co piszesz, wiemy. To że stosujesz prymitywne gimnazjalne argumenty ad personam bo nie jesteś zdolny do merytorycznej dyskusji, też wiemy. Nie mogłem się jednak domyślać że masz taki talent do rozsmieszania! Naprawdę szacun:
takich pierół już dawno nie czytałem;) naprawdę wydawało ci się że jesteś zabawny (bo że o blyskotliwosci nie możemy mówić to zapewne hm... sam wiesz)!? Ale synku czytaj, cwicz, może kiedy będziesz równorzędnym partnerem do dyskusji. Cenna jest też umiejętność nie wszczynania dyskusji w tematach o których nie ma się nic do powiedzenia. Ale dam ci szansę:) pogadajmy o grubej kresce, jej znaczeniu, przyczynach i skutkach. A może nie ma czasu bo lecisz do hipermarketu:)

ocenił(a) film na 6
cjanek

w takim razie może ty wyłożysz temat pt. "gruba kreska - geneza, przebieg i skutki"?... })

ocenił(a) film na 9
Orinow

Zaczynasz gadać ludzkim głosem - jak chcesz to potrafisz. Mamy may sukces.
Napisałeś w pierwszym poście: "najważniejszym problemem w obecnej Polsce są szeroko pojęte skutki "grubej kreski" - hasła wielce wzniosłego i nieuczciwego.".
Ja zapytałem: "Co znaczyła wg ciebie "gruba kreska" i co było w niej nieuczciwego?".
Gdybyś nie zaczął mnie obrażać, z pewnością dawno odpowiedziałbyś na moje pytanie, na które czekam.

ocenił(a) film na 6
cjanek

nie lej wody tylko nawijaj... })

Orinow

Zachowujecie się jak dzieci. Chyba bardziej ten który nie chciał od razu powiedzieć co to jest "gruba kreska", a dalej to już zrównaliście poziom jak PKP zrównało tereny zaborów.

Orinow

Nie wiem czy najlepsza, ale na pewno poruszająca i prawdziwa - prawdziwa, bo nie mniej banalna niż nasze życie.

horenheb

Mi się tylko nie podobało w tym hasło: "Spieprzaj dziadu", wiem, że film ma 5 lat, ale zupełnie nie było to potrzebne i zepsuło mi to obraz tej jednej noweli..

ocenił(a) film na 9
ab86

W filmie ci się to hasło nie podobało? A w prawdziwym życiu się podobało?

cjanek

W prawdziwym życiu to bardziej mnie rozbawiło niż zniesmaczyło (tak jak to było rozdmuchane w mediach). Wprawdzie nie jest to moja opcja polityczna, ale rozumiem że każdy się może wkurzyć :)
Może z tym że zepsuło to nowelę to trochę przesadziłem, ale dalej uważam, że nie było to potrzebne, zwłaszcza że film ogólnie o czyms innym jest.

ab86

Ludzie mówcie po ludzku, "co wam leży na sercu", nie "owijajcie w bawełnę",to wszystko brzmi jak jeden "bełkot pijanego" i o niczym nie traktuje. Brak konkretnej odpowiedzi. Odpowiem sam: Film ten jest niedorzeczny i nie zachowuje faktów, wprowadza odbiorcę w błąd, "rozdmuchuje" wszystko tak, jakby przedstawione wydarzenia miały tylko miejsce i niczego nie zapoczątkowały. Głupie rozważania polityczne. Pozdrawiam

Ps. rozmowa co niektórych przypomina gawędkę polityków co niektórych partii na forum publicznym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones