PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9664}
7,1 7 613
ocen
7,1 10 1 7613
Sommersby
powrót do forum filmu Sommersby

Po przemysleniu, wydaje mi sie, ze ludzie na tamte czasy malo wiedzieli o chorobach i schorzeniach natury psychicznej. Kazdy sie tego bal, zeby nie byc uznanym za wariata. Tymbardziej wlasciciel farmy z murzynami. Wg mnie to nasz bohater cierpial na rozdwojenie jazni. Dlatego z wygladu kazdy go poznawal u siebie, on wcale nie siedzial w zadnej celi, tylko zdezerterowal, ukrywal sie w innej wsi jako jakis nauczyciel czyniac niedobre uczynki jako Horacy. Po opowiesciach zony mozna wywnioskowac, ze zamienial sie w tego zlego dosyc czesto, ale jest taka scena, gdy ona wyjmuje jego zdjecie I tam wyglada identycznie jak nasz Jack. Cholewka buta mogla nie pasowac poniewaz szewc mogl sie poprostu pomylic z podeszwa jego ojca. Tamci bandyci go rozpoznali, musial im pogrozic nozem, zeby go nie wydali z tym co zrobil jako Horacy. Jedno mnie zastanawia, jaki to mialbyc uklad z tym kuternoga, ze go wydala przed sadem.

ocenił(a) film na 9
malgoskalato

Chyba trochę za bardzo kombinujesz. Co z gościem, który zeznawał przeciwko bohaterowi w sądzie i mówił, że prawdziwy Sommersby miał rany na ciele, a u podającego się za niego żadnych blizn nie znalazł? Poza tym skoro szewc podpisywał podeszwy klientów, to chyba miałby oznaczone i ojca i syna. Laurel natomiast wielokrotnie zaznaczała, że jako żona czuła, że to nie ten człowiek. Gdyby wiedziała, że to jej prawdziwy mąż, to nie zaprzeczałaby temu, aby go ocalić. Ostatecznie przyznała, że to nie mógł być jej mąż, bo jego nigdy nie kochała tak, jak obcego.

malgoskalato

Przecież w filmie wszystko zostało wytłumaczone. To były dwie inne osoby, wskazówki:
1. Inny rozmiar buta.
2. Nie pamiętał swojego najlepszego przyjaciela (scena, w której Orin pomaga mu w usunięciu gąsienic z tytoniu).
3. Brak blizn na ciele.
4. Sam na koniec tłumaczy żonie jak doszło do zamiany. Jak trafił do więzienia z facetem, który wyglądał identycznie jak on i że prawdopodobnie byli braćmi (bliźniakami - nie wypowiedziane w filmie).

I wiele więcej, niepotrzebna jest tutaj nadinterpretacja, chociaż film w Twojej wersji byłby o wiele ciekawszy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones