PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=860594}
7,6 7 244
oceny
7,6 10 1 7244
6,5 19
ocen krytyków
Sonata
powrót do forum filmu Sonata

Świetna,taka "Holyłódzka" historia w dobrym tego słowa znaczeniu - film wart nagród, Oskarowa historia.Film świetnie zagrany - główny bohater na poziomie Ogrodnika z "Chce się życ" plus rodzice,czyli Foremniak i Simlat - brawo.Jest w tym filmie i miejsce na wzruszenie i na uśmiech.Na plus również bardzo dobrze napisane dialogi.Szczerze polecam - jeden z najlepszych rodzimych filmów ostatniego roku.

ocenił(a) film na 9
kleju30

Zgadza się! Ten film zachwyca :) Robi to w sposób wyjątkowy, przedstawia nam tę historię jako rodzaj opowieści o słodko-gorzkim zakończeniu.

Betty_Lou

Zachwyca, wzrusza, momentami obrzydza ta szkarada glownego protagonisty, ale jakze zakochujemy sie w tym wielowarstwowym dziele ah

kleju30

Mocny, oczyszczajacy wedlug mnie. Co uważam na ogromny plus! Choć płacz często kojarzymy ze smutkiem i cierpieniem, prawda jest nico inna. Łzy mają działanie oczyszczające i kojące nasze złe myśli. Czy po seansie filmowym, podczas którego roniliście łzy, nie poczuliście się lepiej? Holenderscy naukowcy udowodnili, że wzruszające filmy pozwalają nam pozbyć się negatywnych emocji.

marikaPos_2

Ja też poczułam swojego rodzaju katharsis ogladajac to nielatwe badz co badz dzielo. Z reszta jestem wielka fanka filmow muzycznych, to dla nie nie lada gratka.

katarzyna_kostrzanowska

Tak, istnieje w pewnym sesn oczyszczajaca moc tego filmu. Bardzo ciekawe masz spostrzezenie.

kleju30

Co takiego trudnego jest trudnego w pracy nad filmem muzycznym? Tematyka, problematyka, aktorzy... Kolejny problem to sposób ukazania postaci. Najczęściej powstają biografie o prostym układzie chronologicznym, często ukazane w kontekście bieżących wydarzeń na świecie. Ostatnia rzecz to oczywiście sama muzyka. Tej nie może zabraknąć. I tu dano czadu, dano do pieca! Doskonala muzyka!

kleju30

Pandemiczna izolacja społeczna jest w Polsce stopniowo luzowana, ale jeszcze dużo wody upłynie w nieustannie zagrożonej suszą Wiśle, zanim będziemy mogli wrócić do pozorów normalności. W tym czasie warto zobaczyć filmy, które wywołają na twarzy uśmiech i pozostawią nas z życzliwym nastawieniem do otaczającej rzeczywistości. Taka jest wlasnie Sonata - przejmujaca i wartosciowa

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones