PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=176982}

Sophie Scholl - ostatnie dni

Sophie Scholl - Die letzten Tage
6,9 14 213
ocen
6,9 10 1 14213
6,3 6
ocen krytyków
Sophie Scholl ostatnie dni
powrót do forum filmu Sophie Scholl - ostatnie dni

Ludzie wy naprawdę uważacie ten film za przeciętny?Jest to smutna, autentyczna historia dziewczyny,dla której los ludzi nie był obojętny.Film został wspaniale wyreżyserowany, emanuje skrajnymi emocjami, jest w pewnym sensie prosty ale to urzeka. Wspaniałe aktorstwo Julii Jentsch sprawia że film staje się jeszcze bardziej atrkacyjny. Podkreślająca klimat wzruszająca muzyka to dodatkowy atut tego Wielkiego Dzieła. Mam dosyć oglądania filmów komercyjnych, ciągle strzelanie, dużo krwi, wulgaryzmy w każdym zdaniu. Ten film jest naprawdę bardzo dobry, nie słuchajcie ludzi,którzy nie znają historii, lubią kino akcji bo to nie jest film dla nich. Może to powód dla którego nie każdy powinien go obejrzeć. Ludzi którzy oczekuja od filmu czegoś więcej serdecznie polecam.

ocenił(a) film na 5
fanklub

odpowiedziałem ci w złym miejscu, hehe
sorry :)))))

ocenił(a) film na 9
fanklub

Zgadza się film naprawdę bardzo dobry, dodatkowo niezwykle wierny historii. Jestem studentem historii, dla tych wszystkich którzy kwestionują historyczność wydarzeń przedstawionych w filmie, polecam najpier przeczytać jedną książkę na temat Białej Róży i Shopie Scholl, a dopiero później się wypowiadać, a nie gadac głupoty w stylu, że Niemcy takimi filmami wybielają swoją przeszłość. Niemcy mieli jak największe prawo nakręcić taki film, wkońcu to ich kawałek historii czy to się komuś podoba czy nie. Mi najbardziej podobały sie sceny przesłuchań, czułem sie niezwykle osaczony, doskonale pokazano jak to jest myśleć inaczej niż wszystcy inni mieszkańcy kraju. Pozdro

igorlakomy

masz całkowitą rację. Film prosty, aczkolwiek kto interesuje sie historia II wojny światowej, na pewno mu sie spodoba.

ocenił(a) film na 8
Leith

Taki minimilistyczny film, lubię takie. Nie liczyłem dokładnie, ale akcja dzieje się w nie więcej niż 10(!) pomieszczeniach, najczęściej malutkich(jedyne dużo to dziedziniec sądu i uniwersytetu). Bardzo podobało mi się muzyka, jej autor nie uciekł w banał i nie skomponował kilku wzruszających utworóch na skrzypce, tylko swoją muzyką wprowadził w film mnóstwo napięcia godnego porządnego thrilera. Uwielbiam takie zabiegi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones