PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=474604}
6,2 248
ocen
6,2 10 1 248

Soshite, Harukaze ni Sasayaite
powrót do forum filmu Soshite, Harukaze ni Sasayaite

Napisy

ocenił(a) film na 4

Wie może ktoś, czy są gdzieś do tego polskie napisy?

Phani

Polskich raczej nigdzie nie znajdziesz jak na razie.

DieCree

Na dzień dziejszy, film z polskimi napisami można ściągnąć z grupy fansuberskiej Baka Fansub lub Lizards&Deep

kachab58

Niestety napisy do azjatyckich dram robią przeważnie głupiutkie gimnazjalistki (gimbaza przynajmniej na poziomie mentalnym) bez wyobraźni, sądząc po doborze infantylnej, dziewczęcej czcionki, która jest koszmarna i mało czytelna (żadnemu profesjonaliście nawet nie wpadłoby to do głowy, bo nikt nie chciałby oglądać filmu z takimi napisami); po irytującej czasówce, gdzie niektórych napisów nie zdąży się przeczytać, gdy pojawiają się na ułamek sekundy; i po mnóstwie błędów na poziomie szkoły podstawowej (ort., gramat., interpunkcja). Największą głupotą jednak jest wklejanie na stałe takich napisów (hardsub), co uniemożliwia ich poprawienie, dostosowanie do własnych potrzeb (np. dłuższa ekspozycja i na czarnym tle lub wykorzystanie lektora ivo w przypadku osób mających problem ze wzrokiem, czy innych niepełnosprawnych). A już szczytem bezmyślności jest naklejać jedne napisy na drugich (tu polskich na angielskich). Pomijam fakt, że uniemożliwia to także wykorzystanie napisów do dużo lepszej kopii filmu np. hd (nie wiem dlaczego często wkleja się napisy do kiepskich kopii, skoro nie chce się komuś poszukać lepszych i "czystych", tzn. np. bez hardsubów z innych języków, i narzuca się innym męczarnie z beznadziejną kopią). Szkoda, bo tak niechlujne napisy potrafią zepsuć nawet najlepszy film, choć akurat ten do takich nie należy (to raczej poziom harlequina dla nastolatek)...

Arek_Freshmen

Kurde, jestem w szoku, że ktoś odpisuje na mój komentarz sprzed 8 lat :D
Jak jeszcze z 2-3 lata temu korzystałam z takich grup, to napisy były nieco lepszej jakości, ale te do starszych produkcji to się zgodzę, że są tragiczne i często wklejone w wersję filmu nagrywanego kalkulatorem.

użytkownik usunięty
Phani

http://love-drama.pl/%20Takumi-kun-Series-Soshite-Harukaze-ni-Sasayaite

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones