PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=479740}

Sowiecka historia

Padomju stasts
8,0 3 268
ocen
8,0 10 1 3268
Sowiecka historia
powrót do forum filmu Sowiecka historia

Zbrodnie stalinowskie i hitlerowskie są w równym stopniu odrażające i godne najwyższego potępienia. Smutne jest to, że zbrodnie stalinowskie nie zostały sprawiedliwie osądzone. Stalinizm i nazizm to hańba i wielki wstyd dla całej ludzkości.

użytkownik usunięty
DomPatryk

Zgadzam sie! Oba sa straszne! Dlaczego stalinizm nie zostal osadzony? to proste! historia sie klania:) spotkanie w Jalcie w lutym 1945.

ocenił(a) film na 8

A od kiedy to sądzi się zwycięzców ?

użytkownik usunięty
Krytykant

Dokladnie dlatego napisalam powyzszy komentarz.

ocenił(a) film na 8
Krytykant

"zwycięzców"

Krytykant

A kto został osądzony za ludobójstwo w Katyniu?

ocenił(a) film na 8
trancefan1986

Wg wyroku ETPCz z dnia 16 kwietnia 2012 roku to nie było ludobójstwo, tylko zbrodnia wojenna. I z tego co mi wiadomo, to NIKT.

Krytykant

No to mówimy o sowieckiej zbrodni w Katyniu, i w tym kontekście należałoby ich osądzić, a nie w kontekście zwycięzców II WŚ.

ocenił(a) film na 8
trancefan1986

Co należałoby zrobić, to ja doskonale wiem, problem leży w tym, co faktycznie zrobiono. Gdyby Hitler wygrał, alianci z nim by się układali i nie wypominaliby Niemcom, że ileś tam Żydów wyparowało. W końcu USA i UK to ci dobrzy, a dobrzy nie mogą oficjalnie się układać z oprawcami, prawda ? Trzeba więc wyciszyć tych, którzy podważają pozycję sojusznika.

Polecam poczytać "Nieznana wojna Hollywood przeciwko Polsce" i "Jakie piękne samobójstwo", a zrozumiesz, co mam na myśli.

Krytykant

Ok :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones