PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10017472}
6,1 344
oceny
6,1 10 1 344
Sparta
powrót do forum filmu Sparta

re:mini.scencje

ocenił(a) film na 8

no, a teraz coś z zupełnie radioaktywnej beczki z odpadami: herr ulricha penetracja brudnych stron rzeczywistości - dzieciolubny dżudoka nauczy sportów walki wasze roznegliżowane pociechy z nigdzie w transylwanii - czy trzeba większej rekomendacji?

ciemna strona xiężyca jasnej strony xiężyca, którą był Rimini - umownie, umówmy się - nie dość, że nieustannie balansuje na linie rozpiętej gdzieś pomiędzy środowiskowym banem a dożywotnim kryminałem, to jeszcze żongluje sobie w najlepsze odzawleczkowanymi granatami przynosząc obrazy jakich kinematograficzny świat nie widział, nie widzi i zapewne długo już nie zobaczy (mowa na przykład o tych, które dzieją się pod natryskami).

herr urlich ma odwagę und grose ejer haben, aby zaglądać tam, gdzie nikt nie zagląda, mało - niejednokrotnie każe nam się pochylać, pozwala się zbliżać, zrozumieć, wreszcie współczuć cierpieniom uczłowieczonego (momentami) potwora. potwora z bielmem zamętu na oczach w postaci tak zwanego pożądania, które wszystko wyjaśnia, kieruje każdym działaniem, zagłusza resztki sumienia.

film mami, tumani, zadziwia. prowokuje i bulwersuje.

feeling bad-bad-very-very-bad movie przy którym Egzorcysta to komedia, a Vortex to komedia romantyczna.

konsekwentne i metodyczne podtapianie siły witalnej widza w wielkim bagnie takiej energii, która nie znajduje rozładowania.

eier, eier, uber alles dla mojego ulubionego austriaka!

ocenił(a) film na 7
Westernik

Wyśmienita recenzja.

ocenił(a) film na 8
maksio_207

dzięxy, nie bedę już tego czytać, ale fajnie, że przypomniałeś mi o tym filmie bez którego moja tegoroczna lista zeszłorocznych arcydzieł cinematograficznego pogranicza byłaby zupełnie niekompletna..

tymczasem przypominałem sobie ostatnio ten film po raz wtóry właśnie - to jest mistrzostwo świata w jaki sposób seidl prowadzi widza każąc mu patrzeć na świat oczami potwora. a potem, poprzez wstręt do rodzica, stawiając przed wyborem tak zwanego mniejszego zła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones