PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=394984}
5,2 8 986
ocen
5,2 10 1 8986
5,3 7
ocen krytyków
Speed Racer
powrót do forum filmu Speed Racer

Rozumiem że trudno przełożyć świat starego anime na nowy język kina ale..Po V jak Vendetta i Matrixie(pierwszym) bądź co bądź uważałem rodzeństwo Wachowskich za znakomitych twórców.Speed Racer przypomina stary niedopracowany kicz z trochę lepszymi efektami specjalnymi, po zwiastunie mam bardzo mieszane uczucie i sądzę że ten obraz mnie raczej w późniejszych fazach nie zainteresuję.Wchowscy jakich znam to nie familijni reżyserzy, więc nire wiem po co się za to brali.No cóż, bywa...

Edward_Nozycoreki

prawda, po obejrzeniu zwiastunu tak właśnie wygląa;D szzególnie sceny wyścigów są takie...eeeeeee dla mnie przez mase efektów wyścigi są nie atrakcyjne i chyba nudne :D Nie wiem :D coś każe sceptycznie podchodzic

ocenił(a) film na 2
Edward_Nozycoreki

Ja też po obejrzeniu trailera uważam że będzie kiepsko... a szkoda - bo materiał wydawał sie interesujący...

ocenił(a) film na 6
Coyotman

............]: Krótko WTF :

Edward_Nozycoreki

Nigdy tej kreskówki nie lubiłem, zwykły amerykański "lagowiec"(nowe słowo). To już większa przesada niż transformersy...

Edward_Nozycoreki

Niezłe gówno się zapowiada. Zdjęcia mówią same za siebie. Kolejne po jakichś tam "Małych Agentach 3D" widowisko przypominajace przelewające sie przez ekran wymiociny.

ocenił(a) film na 1
Edward_Nozycoreki

Chyba mamy kandydata w kategorii żenada roku!

ocenił(a) film na 1
Edward_Nozycoreki

debilizm. nie maja co robic, albo im odbilo. jezeli to ma byc zabawne to mnie to w ogole nie smieszy. zenua.

Edward_Nozycoreki

tttaaaaakkkkk witamy na filmweb...... miejsce gdzie film jeszcze przed oficjalną premierą dostaje po dupie i zyskuje miano "kiczu" bravo:/

christopher

W tym wypadku wystarczy zwiastun żeby przekonać się o niestrawnosci tego kolorowego zakalca.

Edward_Nozycoreki

Wachowscy ida zdaje sie w slady papy Lucasa; po osiagnieciu gigantycznego sukcesu pierwsym 'Matrixem', teraz robia przyslowiowy skok na kase. Zwiastun wyglada jak kolorowy koszmarek dla niegrzecznych dzieci. A dialogi brzmia niewiele lepiej, jak z tasiemca dla nastolatek.

Thommy

myślisz że im potrzebna jest kasa?! mają jej jak lodu... co jak co, ale to wszystko napewno nie jest robione dla kasy.....

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Redgard

co? nie lubisz wachowskich?;] to po co się tak rozpisujesz.... ja mam swoje na ten temat zdanie.... Ah i trzeba pamiętać, że o kształcie filmu zawsze decyduje ostatecznie producent i firma która tę kase wyłożyła... więc tak naprawde wachowscy mają to (albo powinni mieć) w dupie czy zarobi 201 milionów:] (i o to mi chodziło), biorą swoją działkę i wynoszą fajne wspomnienia z planu.... (no chyba, że oni to też produkują-- wtedy to już inna bajka)
------------------------------------------------------------------------
ojej i kolejnemu się film z zapowiedzi nie podoba...:[[[ "film jest do bani bo po 2 minutkach zwiastuna czuje się rozgoryczony!!!! ałłłłłeeee!!!!"<-tak to teraz wygląda...
------------------------------------------------------------------------
no i co wy z tymi wyzwiskami!!?? "pizgłooo" żeby to jeszcze jakieś naprawde mocne było... a tu taki SUCHAR:p i co tu ma do rzeczy bycie dzieciakiem!!?? czesem te odpowiedzi są nie przemyślene:]

christopher

Shyamalan też robił filmy dla siebie i olewał wytwórnie, aż do Lady In the Water wtedy mu podziękowali ładnie, bo kasa się nie zwracała i żeby zrealizować "Zdarzenie" musiał kombinować i nie ma takiego budżetu już jak tamci mu dawali:)

Redgard

ale bzdry opowiadasz człowieku...

calebth

jeśli do mnie to piszesz to chciałbym zobaczyć argumenty. Ale jesteś raczej słabym popcorniarzem, bo nawet się nie orientujesz w kinematografii. Jeśli piszesz że bzdury piszę to zachowujesz się jak małę szczeniątko, które nie wie na co ma szczekać. Dziwne bo nie ma tu nabijania postów. "
ale bzdry opowiadasz człowieku... " jeśli piszesz to to znaczy masz argumenty. Ale ich nie widać. Więc znaczy, że albo jakiś szmaciarz bawi się w pisanie postów od tak, albo piszę taki tekst bo wie coś konretnego. Chętnie przeczytam. Ja na swojów mam tezę . Wraz ładnymi opisami i podam Ci nawet linki, żeby Cię kompletnie ośmieszyć, bo jak widzę z braku argumentów bez powodu podważając moją tezę stajesz się zwykłym popcornowym szarym kowalskim.

Redgard

nie zachęciłeś mnie do rozmowy, obrażając mnie (szmaciarz, szczeniątko), a i lubię być szarym Kowalskim :). Nie ten poziom, ale może kiedyś. rada dla Ciebie --czasami lepiej mniej napisać a dosadniej, lub więcej i ... A ośmieszaj sobie jak Tobie to w jakiś sposób pomoże :).
ok i tak za dużo napisałem, a Ty zapewne i tak nic z tego nie wyniesiesz ... długa droga przed Tobą.

nie pozdrawiam, bo po co. Polecam więcej świata oglądać i więcej pozytywnego nastawienia dla Wszystkich, jeśli już prowadzicie dyskusję znajdźcie proszę jakieś warte tego tematy. Nie podoba się to nie oglądajcie, ale jak nie oglądacie nie psujcie innym tej przyjemności ---tym bardziej że NIE OGLADALISCIE!!!

Redgard

Filmy Wachowskich są robione dla kasy!
Filmy Spilberga, Lucasa, Coppoli czy nawet Jarmusha i kogokolwiek innego są robione dla kasy. Przemysł filmowy jest przede wszystkim BIZNESEM więc musi być robiony dla kasy.
Więc jakakolwiek gadanina, że kino [tu wpiszcie swojego ulubionego reżysera, scenarzystę kogokolwiek] nie są komercyjne i dla kasy jest co najmniej śmieszne. Tak więc niezależnie czy film jest za 1000$ czy za 100mln $ jest bez znaczenia. Ten kto wykłada kasę chce ją w ten czy inny sposób odzyskać.
Teraz pytanie czy to że film jest kasowy i ma rewelacyjną oglądalność świadczy o jego artyzmie? Film ma bawić. Jak kogoś bawi Jarmush czy inny Duff to na jego filmie będzie się ten ktoś dobrze bawił. Jeśli wybiorę się na takiego przykładowo Speed Racera to nie będę oczekiwał emocjonalnej głębi tylko radosnej szybkiej rozrywki.
Ocenianie filmu po trailerze jest mniej więcej na poziomie ocenianiu lektury szkolnej po streszczeniu. Tak więc można sobie spekulować i się wykłócać zarzucając czemuś co jeszcze nie skończyło powstawać, że jest płytkie, złe, kiczowate i do dupy ale należy wsiąść pod uwagę, że to tylko dzielenie skóry na niedźwiedziu. Filmu nikt z nas nie widział a komentarze idą takie jakby co najmniej już cała trylogia była. Cokolwiek by nie powiedzieć o dwóch ostatnich Matrixach to były to jednak kasowe filmy. Ich poziom to już inna sprawa - przy czym ich poziom jest oceniany z punktu widzenia fana pierwszej części dlatego mogę tu mówić, że się w pełni zawiodłem. Nakręcony później V jest jak dla mnie jedną z najlepszych ekranizacji komiksu takie Sin City zostawiający daleko w tyle. Tak więc po obejrzeniu trailera talk nafaszerowanego kiczem i tandetą stwierdzam, że pewnie chętnie to zobaczę choćby z czystej ciekawości co z tego wyjdzie...inna sprawa, że kicz może być również sztuka ale to już temat na inny post.

avalanhe

A ja sie ze stwierdzeniem, ze ocenianie filmu po zwiastunie jest bezsesowne nie zgadzam! Przeciez zwiastun ma nas zachecic do ogladania danej produkcji ukazaujac to jak ona wyglada i o czym jest. Jesli wiec w trailerze po oczach bija mnie ,,zajefajne" kolorki rodem z koszmarnego snu nacpanego schizofrenika, a z ust bohaterow wychodza ,,wspaniale" dialogii jakich nie powstydzil by sie niedorozwiniety pieciolatek to moge spokojnie powiedziec, ze film, w ktorym to wszytsko sie znajduje bedzie strasznym kiczem. :(

Picard

brawooo:D tak właśnie jest. Trailer to znaczy przyczepa, naczepa itd. I były pokazuwane w latacj 50 po filmie. I gdy okazało się, że ludzi przyciągają takie krótkie streszczenia filmów to zaczeli je walić przed samymi filmami. Historia Filmu Toeplitza się kłania:) I teraz też z założenia zwiastun ma zachęcać do filmu i nic innego, no bo po co kasę wydawać na coś co nie daje pożytku??? :) hęęę?? I właśnie do meritum dochodząc faktem jest, że więszkość zwiastunów jest przeważnie fajniejsza i ciekawsza od samych filmów i robi dużo smaczówk vide 300, S.W.A.T czy AVP itd.

A tuuu ??? Przepraszam ale kogoś ten zwiastun do czegoś zachęcił ?? Bo co do pięknej komputerowej scenerii i wyścigów fajnie, ale wole sam sterować sobie i grać w np. Burnout Paradise czy Wipeouty i jarać się prędkością pętlami, kraksami i itd. i to bez pośrednio bez kiczowatego łączenia fabułu i aktórów, którzy nie wiedzą co robią. Bo tak czy siak to widać udział CGI w 100%, więc zamiast oglądć średnie gluty wole sobie pograć i sam posterować wypas pojazdami.

Może IMAX 3D coś wykombinuje, ale jeśli wejdzie w tym czasie Dark Knight i jak zapowiadają w IMAXIE 3D w takiej jakości jak Transformers, czy Shrek3 to Speed Racer może iść do domciu. Bo szala zobaczenia Jokera vs. Batman i porównania d Burtona przeważy nad kupą bajką 80lat bez humoru. Bo Yattaman fabularny duetu Stephen Chow i Takeshi Mikke ma szanse bo tam humor i dystans oraz absurd były na porządku dziennym.

Ale historiu z Maciem 5 nie zauważyłem takiej. Powiem, że nawet nie zachwycała wobec innym bajek w okresie mojej młodości. Choć to była nowsza wersja.

Redgard

Chwileczkę bo widzę że rozpętała się tu ostra dyskusja, tak apropo filmwebowskiego zażenowania że obrazu nie ocenia się po kilku minutach zwiastuna, nie wiem czy zauważyliści zwrot "zapowiada się", chyba przynacie że nieco przesadzili bracia, bo żeby to jeszcze właśnie jakoś zachęcało, a tutaj takie ćmoje boje typu komputerowo wygenerowane wyścigi, inwazja cukierkowych kolorków no ludzie, opamiętajcie się. Dla mnie jak narazie jedyne pozytywy to Richie,Hirsh i Sarandon, w Wachowskich zwątpiłem jednak. Jeżeli to co zobaczyłem na zwiastunie ma odprężać, to chyba bardziej będzie mdlić, są jakieś granicę czystej rozrywki.

Edward_Nozycoreki

Edward, dobrze piszesz, jesli film bedzie trwal dwie bite godziny i bedzie taki sam jak zwiastun, to ja juz po kilkunastu minutach chyba wyjde z sali kinowej - o ile w ogole do niej wejde:] Zapowiada sie koszmarek po prostu. Zlote Maliny absolutnie w zasiegu:>

ocenił(a) film na 7
Redgard

spoko, was zwiastun nie zachęca. Wydaje mi sie, że fanów anime zachęci jak najbardziej. Wszyscy fani komisku "300" byli zachwyceni, że film przypomina ich ukochany komiks ;). Tak samo ze Speed Racerem, film jest kierowany do pewnej grupy docelowej, której ten zwiastun napewno się spodobał i zachęcił do obejrzenia filmu. Nie wszystkim musi sie on podobać. Ja np. nienawidze horrorów gore i najlepszy zwiastun tego typu filmu wywoła u mnie odruch wymiotny, a fana tego gatunku podjara i zachęci do obejrzenia. Film moze sie wam nie podobać (pomijam, że oceniacie go na podstawie zwiastunu), ale nie piszcie, że jest on dla debili. Może poprostu nie dla was.

Redgard

Taka mała dygresja.
Dziecko to według Ciebie nie jest człowiek?

Edward_Nozycoreki

rany ile się wpisów narobiło na temat jednego malutkiego zwiastunika.... zrobiło się takie forum "ble ble ble o niczym"....:P (nareszcie wyłączyłem funkcje "obserwuj" bo mi skrzynke zaśmieca....:PPP

Edward_Nozycoreki

Film robi 'furorę' na Rotten Tomatoes - na razie 38% pozytywnych recenzji i wszystko wskazuje na to, że będzie jeszcze gorzej ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones