PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=394984}
5,2 8 988
ocen
5,2 10 1 8988
5,3 7
ocen krytyków
Speed Racer
powrót do forum filmu Speed Racer

a mogło być tak pięknie

użytkownik usunięty

nawet zjadliwy scenariusz (poza żenującym dialogiem romantycznym z pierwszej połowy i wyczynami irytującego młodego oraz małpy, ale możliwe, że jestem już na to po prostu stara), rozwinięcie akcji, relacje między bohaterami, ale co z tego, skoro to wszystko ginie w powodzi sztuczności i kiczowatych kolorów, od których bolą zęby? gdyby to był jeszcze film anonimowany, to dałoby się to przełknąć, ale w tym wypadku mówię NIE. ktoś chciał widocznie zrobić film, który wyglądałby tak samo, jak anime, tylko z żywymi aktorami i mocno przeholował. można coś tam zapożyczyć (przesuwające się profile bohaterów i przejścia - nie znam się wprawdzie, ale mocno mi się to z anime kojarzy), ale co za dużo, to niezdrowo. aktorzy ok - zresztą niezależnie od tego, jak straszni by nie byli, to "spokojne" sekwencje w zamkniętych, nieoczojebnych pomieszczeniach, to prawdziwa ulga dla widza... w całej reszcie kicz aż razi po oczach, efekty stają się nużące, a koloru nieba to nawet nie skomentuję. w pewnym momencie nawet przeszłomi przez myśl, że gdzieś w tle powinien zamajaczyć teletubiś... dodatkowo w niektórych sekwencjach pojedynków na torze nie bardzo wiadomo, kto jest kim. nie da się wprawdzie odmówić pościgom pewnej widowiskowości (etap pustynny i jaskinie lodowe zresztą skojarzyły mi się z "mrocznym widmem"), ale człowiek przyzywczaja się do tego już na początku filmu i finalne grand prix przeżywa raczej bez większych ochów i achów.

mógł być całkiem przyjemny film dla wszystkich, a wyszedł plastik - właściwie nawet nie wiadomo dla kogo... dla dzieci? żeby im nadmiarem wrażeń jeszcze bardziej zlansować mózgi?

ps. polski dubbing - POWINNI TEGO ZABRONIĆ!

4/10

ocenił(a) film na 5

No więc ja podchodzę do tego trochę inaczej.
Miało byc aktorskie anime i jest.Kolorowo, wystrzałowo, efekciarsko do bólu i wszystko podane w duzej ilości kolorowefgo lukru. Nie jest to moja ulubiona estetyka, ale ponieważ miało być anime to musze przyznac ze wyszło. Co innego fabuła, tej nawet nie warto ruszać, bo tak na prawdę nie ma czego. Jest naiwna do granic mozliwości, a to wcale nie jest cecha charakterystyczna dla dobrego anime, a już tym bardziej filmu fabularnego.

użytkownik usunięty
taomoguei

no i właśnie - miało być i było, ale samo to założenie właśnie jest do bani.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones