PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=659676}
7,2 158 012
ocen
7,2 10 1 158012
7,2 33
oceny krytyków
Spider Man: Homecoming
powrót do forum filmu Spider-Man: Homecoming

W zasadzie ciężko się do czegokolwiek w Homecoming przyczepić, bo jest to film po prostu lekki, łatwy i przyjemny. Tytułowy bohater jest cool i młodszemu widzowi - do którego głównie skierowany jest ten film - pewnie łatwo się z nim utożsamić. Dodatkowo sam scenariusz do najgorszych też nie należy. Wrażenie robi obsada z fenomenalnym Hollandem, jak zwykle znakomitym Keatonem w roli antagonisty (w końcu jakiś dobrze napisany i zagrany 'złol' w MCU) i do bólu hipsterską Zendayą na czele (uwielbiam jej postać). Wrażenie robią również przyjemne dla oka efekty specjalne i uniwersalność filmu.

Oprócz tego nowy Spider-Men niestety niczym się nie wyróżnia i będąc produktem do bólu poprawnym, wpada w pewną nijakość, a wręcz po jakimś czasie - obojętność ze strony widza. Mimo to z seansu trudno nie wyjść zadowolonym, bo tak samo jak większość filmów Marvela, Homecoming sprawia wrażenie produktu bezpiecznego i wyliczonego na sukces, tak dokładnie w ten sam sposób dalej zapewnia radochę, banana na twarzy oraz chęć sięgnięcia po kolejny nadchodzący tytuł.

Cała recenzja: http://okiemfilmoholika.pl/filmy/spider-man-homecoming-recenzja-filmu/

ocenił(a) film na 7
zdziechu24

Zgadzam sie generalnie. Film na raz, ale czy najlepszy z pajakow? No nie wiem, nie wiem. Kazdy mial swoj urok.
"Moim" problemem jest to, ze do filmow Marvela prawie nie wracam, a Batmany Nolana moglbym ogladac pare razy w roku:)

ocenił(a) film na 7
Qjaf

"Spider-Man 2" Raimiego na podobnym poziomie. Z filmami Marvela mam dokładnie tak, też rzadko wracam. No chyba że do "Strażników Galaktyki". A Nolan... cóż, to zupełnie inna liga :)

ocenił(a) film na 7
zdziechu24

Moze to kwestia tego, ze przekaz plynacy z Batmana jest hmm... mniej cukierkowy? Po prostu wole mroczne klimaty. Batman ma tez najfajniejszych przeciwnikow. Pozdrawiam:)

ocenił(a) film na 10
Qjaf

Spider-man też ma swietnych, chyba nawet lepszych

zdziechu24

Wszystko jest kwestią gust. Ja potrafię maglować i filmy marvela, zwłaszcza Thora i IM a Batmana Nolana uwielbiam :D Marvel jest dla odprężenia a Batman dla przyjemności i muzyki która jest mega. A spider man dla mnie bardzo dobry, lekki i przyjemny :) Bardzo przypomina mi tego z kreskówki :)

ocenił(a) film na 8
Qjaf

Ja tam do Batmanów Nolana już nie wracam, bo to NIE SĄ Batmany, tylko filmy o gościu przebierającym się za nietoperza.
Sorry, ale jako fan Gacka wolę filmy Marvela i to Strażnicy Galaktyki są teraz moimi ulubionymi bohaterami filmowymi i komiksowymi.

Co do nowego Spider Mana to jego największą wadą jest brak dobrych i dobrze nakręconych scen akcji oraz brak sceny, która zapadnie widzowi w pamięć. Jest to dobry film ale jak pisze autor postu, niczym szczególnie się nie wyróżnia.

ocenił(a) film na 7
lelen_lis

Straznikow kompletnie nie znam, ale wkrotce po nich siegne. Mam sentyment do filmow Burtona z Keatonem, ale rownie lubie Nolana. Moze to wynika z tego, ze nie mam "przygotowania" komiksowego i podoba mi sie wiekszosc wcielen gackowych poza wiadomymi:)

ocenił(a) film na 8
Qjaf

Ja właśnie najpierw czytałem komiksy i ultra realistyczna wersja Nolana mi nie pasuje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones