PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95528}

Spojrzenie Odyseusza

To vlemma tou Odyssea
7,6 1 003
oceny
7,6 10 1 1003
8,4 7
ocen krytyków
Spojrzenie Odyseusza
powrót do forum filmu Spojrzenie Odyseusza

Kolejny raz pan Angelopoulos nie zawiódł swoim profesjonalizmem.
Szkoda, że film nie jest łatwo dostępny w Polsce bo jest to pozycja obowiązkowa dla każdego kinomana. 10/10

Ghost_Love_Score

Zgadzam się w 100%. Po prostu arcydzieło.

ocenił(a) film na 8
kowalski431

To jest najlepsze wykrzyczeć "Arcydzieło" "obowiązkowe dla każdego kinomana" i nie podać żadnych argumentów. Ja swoją opinię o nim dałem powyżej, więc kompletnie nie mogę się z przedmówcami zgodzić.

COSTA_3

Z arcydziełami z reguły jest tak, że nie trzeba już nic więcej na ich temat mówić. Owszem można, ale nie trzeba...

użytkownik usunięty
Ivalor

- Hm... hm... A zatem dlaczego Słowacki wzbudza w nas zachwyt i miłość? Dlaczego płaczemy z poetą czytając ten cudny, harfowy poemat „W Szwajcarii”? Dlaczego, gdy słuchamy heroicznych, spiżowych strof „Króla Ducha” wzbiera w nas poryw? I dlaczego nie możemy oderwać się od cudów i czarów Balladyny, a kiedy znowu skargi Lilii Wenedy zadźwięczą, serce rozdziera się nam na kawały? I gotowiśmy lecieć, pędzić na ratunek nieszczęsnemu królowi? Hm... dlaczego? Dlatego, panowie, że Słowacki wielkim poetą był!

Już nie strzelaj pan tak tym Gombrowiczem, bo czasami ten jego cytat nie ma w ogóle przełożenia na dany przykład, a dzieje się tak z prostego powodu i dane dzieło wywiera na widzu taki podniosły wpływ, że nie jest on w stanie wyrazić słowami swoich odczuć z tym związanych. Zdaje sobie jedynie sprawę, że to coś jest niego/jej arcydziełem i ma do tego prawo na tym poprzestańmy. W końcu słowa to też nie jest idealne źródło komunikacji i nie da się za ich pomocą wszystkiego przekazać.

ocenił(a) film na 9
COSTA_3

Ale dałeś wysoką ocenę, czyli jednak doceniłeś efekt pracy reżysera. No chyba, że ta 8 to skutek konformizmu. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones