PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=690114}

Spongebob: Na suchym lądzie

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water
5,8 12 054
oceny
5,8 10 1 12054
7,7 3
oceny krytyków
Spongebob: Na suchym lądzie
powrót do forum filmu Spongebob: Na suchym lądzie

Nie dajecie się zwieść zwiastunom. Sekwencja z żywymi aktorami i animacją cyfrową ma miejsce dopiero w drugiej połowie. A jak sam film? Osobiście bardzo dobrze się bawiłem. To po prostu zabawny, szalony film pełnometrażowy o Spongebobie jakiego znamy i kochamy. Dużo śmiesznych i pomysłowych gagów i dziwacznych rozwiązań. Co chwile film lubi zaskakiwać. Bardzo podobał mi się wątek z Burgerobrodym, książką, delfinem, światem apokalipsy, umysłu Spongeboba, czy podróży w czasie (ta animacja i muzyka!). Pingwiny z Madagaskaru mnie rozczarowały ponieważ były bardzo przewidywalne, sztampowe i zabrakło mojego ulubieńca, Króla Juliana (1 minuta w trakcie napisów końcowych się nie liczy). W tym przypadku jest odwrotnie.

Nie nastawiajcie się na tą śliczną, animowaną sekwencję, ponieważ stanowi ona mały dodatek. Po prostu podejdźcie do tego, jak do filmu o Spongebobie :)

ocenił(a) film na 8
szmyrgiel

Ja też się zawiodłem, że tak krótko było na suchym lądzie, ale też było dobrze, więc nie ma się co martwić. Mi też się bardzo podobał i czuję, że film ma tak słabą ocenę tylko dlatego, że było jakieś 20 minut na lądzie. Przy okazji na ,,Pingwinach z Madagaskaru" też lekko się zawiodłem, ale sądzę, że nie był to słaby film. Jednakże był gorszy od ,,Spongeboba : Na suchym lądzie".

Rafalino_1000

Ale ja się nie zawiodłem, wręcz przeciwnie byłem pozytywnie zaskoczony :P. Bałem się, że zrobią z Spongebobem to samo co ze Smerfami, Alvinem i Wiewiórkami, Misiem Yogim czy pełnometrażowymi filmami o Tomie i Jerrym, czy Króliku Buksie. Przerobią postacie komputerowo i przez cały czas będą przebywać w NORMALNYM ŚWIECIE, wprowadzą jeszcze jakiś sztampowy i nieśmieszny wątek ludzi (samotnych, nieudaczników, osieroconych dzieci), którzy zaprzyjaźnią się z gąbką i przeżyją wspólnie przygody. To zabiło by specyficzny klimat Spongeboba. Mi najmniej podobała się sekwencja na suchym lądzie, ponieważ świat ludzi prawie niczym (poza Burgerobrodym i jego "świtą") nie różni się od tego normalnego- jest nudny, nijaki, zdecydowanie wolę ten szalony, surrealistyczny i ręcznie rysowany morski świat. Cieszę się, bardzo że jedynym ludzkim bohaterem był Burgerobrody, czarny charakter.

ocenił(a) film na 8
szmyrgiel

Gdy tylko zobaczyłem pierwsze zdjęcie to sobie mówiłem, że to będzie okropne. Nawet zwiastun mnie zniechęcał. Jednakże po pewnym czasie oglądałem wszystkie fragmenty oraz materiały promocyjne na Youtubie i się zastanawiałem, czy nie warto, by tak pójść do kina. Później, gdy przeczytałem recenzję na Filmwebie to już nie miałem żadnych wątpliwości, żeby na to pójść do kina. No i oczywiście się nie zawiodłem. Według mnie przebił całkiem dobry poprzedni film o Spongebobie. A według Ciebie który film o Spongebobie był bardziej dziwny i surrealistyczny? Jak dla mnie pierwszy w reżyserii Stephena Hillenburga.

Rafalino_1000

Poprzedni film kinowy obejrzałem danwo temu i był moim pierwszy kontaktem z marką, długo przed obejrzeniem serialu, więc trudno mi dokładnie ocenić. Dobrze się bawiłem, dużo śmiesznych i absurdalnych scen, ale nie pamiętam na tyle dobrze, abym mógł ocenić, która część mi się bardziej podobała, która jest lepsza i dlaczego.

ocenił(a) film na 8
szmyrgiel

Szkoda, że nigdzie nie pokazują w telewizji. Pamiętam, że kiedyś widziałem z lektorem na jakimś kanale. No i faktycznie było parę absurdalnych scen. Na przykład pamiętam Davida Hasselhoffa.

Rafalino_1000

Co nie zmienia faktu, że kampania reklamowa kłamie. Powinni od początku reklamować jako kolejny, kinowy film o Spongebobie z ręcznie rysowaną animacją z dodatkową atrakcją w postaci Burgerobrodego i sekwencji na suchym lądzie.

ocenił(a) film na 8
szmyrgiel

Zgadzam się z tym. Rzeczywiście trochę się zawiodłem na tym suchym lądzie i wolałbym tylko rysunkową animację, gdyż ta część była najbardziej śmieszna.

ocenił(a) film na 7
szmyrgiel

Mnie najbardziej rozwalił motyw jak się naćpali watą cukrową :)

szmyrgiel

Juz wole uzywac kibel przepychaczki nisz to gupe sopngob!!!!!

ocenił(a) film na 7
szmyrgiel

Film nierówny. Początek bardzo dowcipny, potem jest różnie. miejscami się dłuży, część na suchym lądzie natomiast nagradza oglądanie. Przez cały film wielka porcja doskonałego absurdu i abstrakcji.

ocenił(a) film na 6
szmyrgiel

Ja tam za 'niedostatkiem' tego CGI koszmarku nie płaczę. Film byłby lepszy gdyby zostawili całą fabułę pod wodą. Wiem to, bo część podwodna filmu jest o wiele lepsza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones