PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=509760}

Sponsoring

Elles
5,2 48 877
ocen
5,2 10 1 48877
4,8 22
oceny krytyków
Sponsoring
powrót do forum filmu Sponsoring

Kiedy usłyszałam o powstawaniu tego filmu, myślałam, że ta współpraca powstała w wyniku obustronnej przyjaźni. Później wyszło na to, że PISF zapłacił (według mnie przepłacił) za film, który jest, łagodnie mówiąc, nieudany. Plus dla Kulig, że mówiła po francusku, a tylko nielicznie wstawki miała po polsku - smutno ogląda mi się "gwiazdy", które grają imigrantów do tego stopnia, że wszędzie słychać ich słowiański akcent - tu tego nie było. Szkoda tylko, że J. Kulig musiała jednak grać tę imigrantkę.

Całkowitą pomyłką było dla mnie wstawianie w napisach początkowych Chyry. Dla takiego epizodu wstyd wpisywać go w odtwórcach ról. Zagrał 5 minut, powiedział trzy zdania i już w napisach?

Ale przejdźmy do filmu. Obejrzałam, zmuszając się do wytrwania. Nudny, nic się w nim nie działo. Każda wypowiedź syna, nawiązująca do rozpadającego się związku rodziców - bez sensu.
Przeplatanie chronologii zapewne miało dodać mocy i nadać choćby pozorny ruch - nieudane.

Taki słaby polski scenariusz. J. Binoche chyba teraz przestawiła się na reklamy i filmy, które dają kasę, a niekoniecznie są ciekawymi propozycjami.

W skrócie: jestem zawiedziona.

julia_salwer

Dramatyczna sytuacja Polskiego Kina. Rekordowo z roku na rok rosnąca produkcja.
"Twórcy" zarabiają ładne pieniążki bo jest ogromna kasa do wydania. Niestety filmy
to chłam. Czasami zastanawiam się ponieważ większość budżetu zabezpiecza
PISF czy nie należałoby zabrać im część pieniędzy na inne kulturalne cele bo inwestowanie
w 50 filmów rocznie to potworna niegospodarność.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones