PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=509760}

Sponsoring

Elles
5,2 48 867
ocen
5,2 10 1 48867
4,8 22
oceny krytyków
Sponsoring
powrót do forum filmu Sponsoring

Jeżeli "Sponsoring" jest od 18 roku życia, to od jakiego miałyby być "Kieł", "Czarna Wenus" albo "Czarny Łabędź? Czuję kolejny wymysł dystrybutorów, ale wypowiem się po premierze czy aby film taki ostry.

DonDominik

Być może są tam elementy, które nie powinny oglądać "dzieciaki". Widziałam już dużo tematów np. dziewczyny z tatuażem i zarzucanie zbyt dużo ilości niestosownych scen. Taki film. Sądzę że ostre sceny nie były pokazane w zwiastunie (jednak przekonamy się w kinie). Według mnie, tematyka trudna dlatego pewnie reżyserka chciała aby ten film oglądała dojrzała część widzów. Znając życie duża ilość nastolatków powiedziała by że była na filmie ,,a o takich dzi*kach" ale to już inny temat :)
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
DonDominik

W sumie to jakby się zastanowić to "Czarna Wenus" też jest w odpowiednim momencie o kobietach lekkich obyczajów, a sceny w ich zakładzie pracy są bardzo ostre, choć bezduszne. Myślę, że właśnie o to chodzi. Erotyka w Kle była bezduszna a pani Szumowska pokazała to pewnie w inny sposób. Równiez pozdrawiam i jakby co dam znac w piatek':-)
PS Sorki za znaki, ale cos mi sie z klawiatura stalo

ocenił(a) film na 5
DonDominik

w zwiastunie nie ma żadnych scen, a w filmie zbyt dużo i na dodatek mocno niefajnych. Stanowczo od 18 lat. W Dziewczynie z tatuażem była 1 scena , która uzasadniała zachowanie Lizabeth i pokazywała charakter kuratora, a w Sponsoringu jest co najmniej kilka obrzydliwych scen. Najgorsze że nie widzę dla nich odpowiedniego uzasadnienia. Mam wrażenie, że były tylko po to, by szokować, a wydźwięk można było osiągnąć innymi środkami, a nie sięgać po najprostsze skandaliczne . No, ale na to trzeba mieć pomysł..., tu go zabrakło. Film nie podobał mi się. Jedynie co zasługuje na uznanie, to zdjęcia.

ocenił(a) film na 2
clavier

podobno Binoche po alkoholu stawała się odważniejsza, są jakieś mocne sceny z jej udziałem? Kiedyś rozbierała się chyba w co drugim filmie;)

użytkownik usunięty
DonDominik

jezu... to takie oczywiste, ze az jestem w szoku, ze wy dumacie jeszcze czemu - to film o dziwkach - dla tego jest od 18r zycia? Czyz nie? Mlodzi sa bardziej podatni na takie obrazy, a nie chcemy demoralizacji spoleczenstwa

ocenił(a) film na 4
DonDominik

Jestem świeżo po obejrzeniu filmu i muszę powiedzieć, że ograniczenie wiekowe jest tu w pełni uzasadnione. Film jest bardzo naturalistyczny a sceny erotyczne ostre i oddarte z jakiegokolwiek romantycznego kontekstu.

ocenił(a) film na 8
stepyniezmierzone

Jestem już po seansie. Film dość ostry, ale jednocześnie bez zbędnego wydłużania wiadomych scen. Ogółem da się wytrzymać, ale przy rodzinie bym tego nie obejrzał:-)

ocenił(a) film na 7
DonDominik

dobrze, że jest od 18 lat, bo niektóre sceny (zwłaszcza z Chyrą) szokują.

ocenił(a) film na 6
DonDominik

W Kinotece jest wyświetlany dla widza 15+

DonDominik

myślę, że podałeś słabe przykłady. w "black swan" jest jedna scena lesbijska, w "kle" sceny, hmmm, erotyczne, są pokazane surowo... nie sądzę, żeby mogły szokować, a sikanie na kobietę pewnie tak

ocenił(a) film na 8
kickyourdaddy

Po prostu nie oglądałem innych tak ostrych filmów, ale pewnie masz rację. Dodam, że erotykę tego filmu dało się oglądać tylko, dlatego że byłem w ciemnej sali kinowej. Nie wyobrażam sobie oglądania na lekcji wychowawczej w szkole przy czujnym wzroku nauczycielki i rówieśników.

DonDominik

wątpię, żeby Szumowską ktokolwiek odważyłby się puszczać w szkole.

ocenił(a) film na 8
kickyourdaddy

Byś się zdziwił, u mnie w szkole rok do roku puszczają "Requiem dla snu"...

DonDominik

że ktoś puszcza "requiem..." bym się nie zdziwiłA, bo sama w gimnazjum przyniosłam na godzinę wychowawczą. ale to zupełnie inny film jest, inna estetyka

ocenił(a) film na 8
kickyourdaddy

Aha, i "Ono" Szumowskiej też puszczą. Sorki z a podwójny komentarz, ale musiałem to dodać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones