PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30983}

Srebrna kula

Silver Bullet
6,2 2 932
oceny
6,2 10 1 2932
Srebrna kula
powrót do forum filmu Srebrna kula

Moje odczucia :)

ocenił(a) film na 8

Na wstępie chciałabym powiedzieć ze zawsze bałam się Horrorów i ich praktycznie nie oglądam . a nazwisko Kinga odstrasza mnie od książek i filmów . A jednak :) " Rok Wilkołaka" był jedynym dziełem tego autora które przeczytałam i... spodobało mi się . Ponieważ niedawno mój mąż namówił mnie na obejrzenie " Langorierów" pomyślałam że chętnie obejrzałabym ekranizację książki którą czytałam . Zaczęłam szukać i ... znalazłam .

Po przydługim wstępie do dzieła . Film jak na horror całkiem do przyjęcia . nie ma jakiś strasznie makabrycznych scen masakrowania ofiar . dałam 8 ponieważ nie mam jakiś strasznych uwag do filmu jako filmu . jednak 8 bo ...:)
No właśnie Bo :

A) Skrócono czas akcji w porównaniu z książką . W originale cykl trwa od stycznia do 31.12. w filmie od wiosny do października .

B) Zmieniono prawie wszystkie imiona bohaterów.

C) Pominięto kilku wątków które mogły by uczynić ten film jeszcze bardziej wciągającym np. przemiana w barze . Jestem ciekawa czy umieli by ją pokazać nie zdradzając zbyt wiele.

Ja ze swojej strony polecam ten film i zachęcam do zapoznania się z książkowym pierwowzorem . Może kiedyś ktoś spróbuje jeszcze raz przedstawi nam tą nowelkę w formie filmowej .A co do niektórych negatywnych komentarzy to zdaje mi się że czasami widza zadowoli tylko brzydki potwór rozrywający na oczach widzów swoje ofiary na miliony kawałków . Wtedy dopiero według ich film jest straszny .

Star1012

zmienił sam autor książki, bo to King jest scenarzystą tego marnego filmu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones